Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Így fog majd járni a TGYÁS és...

Így fog majd járni a TGYÁS és GYED?

Figyelt kérdés

2005-2010 között nappali tagozatos, egyetemi hallgató voltam. Közben 2009 május-2011 március GYES-t is kaptam. 2010 szept-2012 júni. 30 között folyamatos munkaviszonom van. (határozott időre szól, nem hosszabítanak szerződést velem) 2012 áprilisában szeretném kiváltani a vállalkozóimat, akkor még másodállásban. A babát 2012 szeptember közepére várjuk. Főállású vállalkozó lennék júli 1-től.


Ez alapján jogosult leszek a TGYÁS-ra és utána majd a GYED-re? Nem lesz baj, ha a vállalkozoimat már terhesen váltom ki?


2012. febr. 28. 14:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha 2012. szeptemberére várjátok a babát, akkor 2010 szeptemberétől keresnek 365 napot, gyakorlatilag te végig biztosításban leszel, így jár majd tgyás és gyed is, ez utóbbi maximális ideig.
2012. febr. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És nem fognak kukacoskodni, mert terhesen kezdtem el a vállalkozásomat? (webes pelenkakereskedés, tehát nem olyan fizikai munka, amit ne lehetne csinálni)
2012. febr. 28. 14:58
 3/5 A kérdező kommentje:

Jaj, lemaradt:


NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM A VÁLASZOD! :D

2012. febr. 28. 14:59
 4/5 anonim ***** válasza:

A kukacoskodást azokkal csinálták(ják), akik hirtelen terhesen kapnak munkát, majd egyből elmennek táppénzre. De persze nincs garancia arra, hogy rád nem szállnak rád...


A te esetedben azonban elgondolkoznék egy-két dolgon:

- járna neked az álláskeresési 90 napig, ezzel kihúzod szülésig és még utána is maradna, hogy tudj gyedet igényelni.

- a tgyás és a gyed idején nem folytathatsz keresőtevékenységet, azaz (legjobb tudomásom szerint - de ebben nem vagyok teljesen biztos) vagy át kell adnod a vállalkozásod, vagy szüneteltetni vagy nem igénybevenni tgyást/gyedet (de még gyest sem, mert a gyerek 1 éves koráig gyes mellett sem lehet dolgozni).


Szóval én előbb utánanéznék jó alaposan ennek a vállalkozói szösszenetnek, hogy mit kell csinálnod vele, ha tgyást/gyedet igényelsz.

2012. febr. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Utánanézek ennek, amiket írtál. Nagyon aranyos vagy, ezekre nemis gondoltam! :)
2012. febr. 28. 16:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!