Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tgyás, Gyed, vagy csak gyes,...

Tgyás, Gyed, vagy csak gyes, ami járni fog nekem?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nem tudom eldönteni, hogy mit csináljak, ezért nagyon szeretném, ha lenne valaki, aki tudna tanácsot adni! Jelenlegi munkahelyemen 2009. december 1 óta dolgozom. Határozott idejű munkaszerződésem van, ami most 30.-án fog lejárni. Azt az ígéretet kaptam, hogy meghosszabbítják dec. 31-ig. Igenám, de olyan stresszes a melóm, hogy nem szeretnék addig dolgozni (most vagyok 7 hetes), igazából ha tehetném már hétfőn se mennék. De nem tudom, hogy ha megengedem magamnak azt a luxust, hogy itthon maradok, akkor mit fogok kapni majd, ha megszülök? 2009 december 1 előtt semmilyen (bejelentett) melóm nem volt. A tb-t ugyan fizettem magam után már 2007 óta, ez nem tudom számít-e valamit. Nem akarom túlbonyolítani a dolgot, a lényeg, hogy 2009 dec. 1 és 2010 júni 30 között ha dolgozom, aztán elmegyek munkanélkülire, akkor jogosult leszek e a gyesen kívül másra is? Remélem érthető voltam. :)
2010. jún. 11. 13:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Írasd ki magad táppénzre az orvosoddal, és akkor sínen vagy és dolgoznod sem kell. Jelen szabályok szerint akkor tgyást majd gyedet kapsz a baba két éves koráig.

Az egyetlen, amit nem tudok, hogy visszavesznek-e utána a munkahelyedre...

2010. jún. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ha most kiírnak táppénzre, akkor lehet, hogy nem hosszabbítanak szerződést. Ha ez így történne, és elmennék munkanélkülire, akkor jogosult lennék tgyásra/gyedre? Jajj, de bonyolult dolgok ezek... :S Ja, egyébként köszi a választ!
2010. jún. 11. 13:45
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos hogy vissza vesznek,de ha ennyire stresszes akkor amíg othon vagy a babával addig kershetsz másikat,szerintem is irasd ki magad táppénzre és akkor minden járni fog.Amíg terhes vagy úgysem rughatnak ki.

20+2hkm

2010. jún. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, miközben táppénzen vagy (és azt havonta kell meghosszabbítani, ez nekem is így volt terhesen), akkor nem rúghatnak ki. És amint írtam, a szerződést lehet, hogy nem fogják meghosszabbítani...

De hátha kapsz még egy nálam okosabb választ is. :o)

első

2010. jún. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Tehát ha meghosszabbítják ez év dec. 31-ig a szerződést, akkor nem rúghatnak ki csak azért, mert táppénzen vagyok. Ez tiszta sor (most már :) ), de mi van akkor, ha azért nem hosszabbítanak szerződést most júni 30.-án, mert esetleg hétfőtől elmegyek táppénzre? Ezt megtehetik, nem? Azt majdnemhogy kizártnak tartom, hogy hónap végéig (tehát szerződéshosszabbításig) bejárjak dolgozni. A hideg ráz a gondolattól. Egyébként fizikailag nem megterhelő munkám van, inkább a lelki részét viselem nehezen...
2010. jún. 11. 13:55
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha rögtön elmész munkanélkülire és meg lesz a 365 biztosított napod 2 éven bellül akkor minden járni fog.
2010. jún. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Bírd ki addig amíg meghosszabítják ha tudod és utánna menj táppénzre.Akkor minden rendben.Nem rughatnak ki mert babát vársz.
2010. jún. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Azt hiszem, dereng most már... Megpróbálom kibírni hónap végéig. Ha nem megy, akkor legfeljebb nem hosszabbítanak szerződést, és rögtön elmegyek munkanélkülire. Köszönöm szépen mindenkinek!
2010. jún. 11. 14:07
 9/13 anonim ***** válasza:

A GYED-et megelőzően 360 nap munkaviszonyodnak kell lenni. Amit magad után fizettél az csak az egészségügyi hozzájárulás, vagyis amikor fizetted csak az orvosi természetbeni ellátásra tarthattál igényt.

2010 május 1-től a TGYÁS-t is csak 365 nap biztosítási idő után kapod meg.

De inkább egy jó könyvelővel beszélj.

2010. jún. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A határozott idejű szerződéseknél sajnos ha lejár a határozott idő, táppénz ide vagy-oda megszűnik a munkaviszony, ha csak nem hosszabbítják meg.

Ha pedig meghosszabbítják utána menj táppénzre.

2010. jún. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!