Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért mérik egy héttel kisebbn...

Miért mérik egy héttel kisebbnek a babámat mint amennyi idős? Tudom mikor volt ovulációm és mikor fogant, mégis egy héttel kisebbnek mondják.

Figyelt kérdés
2012. febr. 29. 00:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

az átlaghoz képest nézik, és azért vannak egyéni eltérések, amik teljesen normálisak. szóval ne aggódj!

az én babámat meg 1-2héttel nagyobbnak mérik mindig. azt mondta a dr, h.ezzel nem kell foglalkozni. nem hiába születik vmelyik baba 2,5kg-mal, míg másik közel 4kg-mal.

2012. febr. 29. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Passz. a 10-14. het kozott szinte napra pontosan be lehet loni a terhesseg korat, ha nagyon pontosan mer a doki. CRL-t hasznaljak erre.

Elotte is lehet, de akkor meg nehezebb igazan potosan merni, utana pedig mar azert nem jo, mert a genetikai elteresek kiutkoznek a babakon, nem fejlodnek egysegesen.

Ha neked a 10-14. het kozott is volt mar egy het elteres es 100%-ig biztos vagy az ovulacioban, akkor talan elmert a doki.

2012. febr. 29. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

13 hetes vagyok és 12-nek mérik. Már 2 uh volt, mind a kettőn egy héttel kisebb volt. Második baba, a kisfiam mindig jó méretű volt, bár 11 nappal előbb született mint a kiírt dátum.

Mindig az jár a fejemben hogy voltak napok amikor nem tudtam bevenni a terhes vitamint mert annyira rosszul voltam, vagy kihánytam. Remélem nem az a baj.

2012. febr. 29. 01:00
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia

Biztos ,hogy nem a vitaminnak ehhez semmi köze én max 10 szemet tudtam bevenni de abból csomót ki is hánytam aztán nem is szedtem 33 hetes vagyok és minden rendben.Nekem végig nagyobbnak mérték 1 héttel.

2012. febr. 29. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az kizárt h a nem bevett vitamin miatt kisebb.

Én egyáltalán nem szedtem vitamint és mégis egészséges kisfiam született 3050 grammal és 53 cm-el.

Nálam a terhesség elején mindig megfelelt a kora.

Viszont a 40. héttől a szülésig 42.hét szinte semmit se nőtt.

2012. febr. 29. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Akkor jó kicsit megnyugodtam. :) csak úgy hajtják a folsavat meg ilyeneket és annyira bántott hogy enni sem tudok normálisan meg a vitamint sem tudom beszedni.
2012. febr. 29. 06:37
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem is egy héttel kisebbnek mondták egészen a 12 hétig,akkor már megfelelt a korának. Minden baba más tempóba nő.


Boldog babavárást!

2012. febr. 29. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ne izgulj, nálam 2 héttel nagyobbnak nézték, túl hordtam egy héttel és teljesen átlagos súlyú lett.

Ezekre a becslése ne nagyon adj..sokat tévedhet! (: későbbiekbe akár fél kilót is tévedhet a valóságtól szóval nyzugi.

2012. febr. 29. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

az uh jobban tudja,hidd el. lehet h te azt hiszed tudod mikor volt pé-d/én is azt hittem,uh szerint mégis 2 héttel!! később fogant./


az a lényeg amit az uh mond.

2012. febr. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!