Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha a 34. héten kórházba...

Ha a 34. héten kórházba kerülök, akkor nem igényelhetem csak szülés után a tgyást? Mert addig táppénzen leszek amíg meg nem szülök?

Figyelt kérdés
2012. febr. 29. 17:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Jövedelem függő, de igazából jobban jársz, ha a szülés napjától igényled a tgyás-t. Úgy onnan ketyeg a fél év, és, a magasabb összeg nagyon jól jön, amíg az ember megtanulja, hogy mennyi is a pelenka, a kis ruha..., ne adj' Isten a tápszer ára. Mert ugye a tgyás összege magasabb, mint a táppénzé.

De nem okoskodni akartam, bocsánat!

2012. febr. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem az a lényeg, hogy a tgyás legyen a táppénznél több, hanem az, hogy a gyed legyen több, mint a táppénz.


Értelemszerűen ha a tgyást hamarabb kezded, akkor több ideig kapod a gyedet - így ha a táppénz magasabb, mint a gyed, akkor érdemes szülésig táppénzen maradni, így egy hónappal tovább kapod a magasabb összeget.


Mennyi jövedelem után kapod a táppénzt?

2012. febr. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
28%
Az előző válaszolónak igaza van! Akkor érdemes a TGYÁS-t igényelni hamarabb, ha a táppénzed alacsonyabb, mint a GYED lesz, ha magasabb, semmi értelme. Amúgy a TGYÁS-t vagy a szülés után, vagy a kiírt szülési dátum előtt pontosan 28 nappal igényelheted. 1-2 héttel előtte nem, csak 28 nappal. Onnan tudom, mert tegnap voltam Kismama felkészítő tanfolyamon és ott mondták.
2012. febr. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Ezeket tudom.

Hanem kórházba leszek szülésig, és akkor tudom igényelni a tgyást? mert a kórházi bent létem alatt táppénzre vesznek, és akkor nem tudom igényelni a tgyást.

ÓÓÓ, lehet rosszul fogalmaztam :( Meg most is. :(

2012. febr. 29. 22:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!