Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 23 hetesen lehet olyan, hogy...

23 hetesen lehet olyan, hogy eddig sokat mozgott a baba, de tegnap szinte semmit? Aggódom! Ez normális dolog vagy menjek orvoshoz?

Figyelt kérdés
2012. márc. 1. 09:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%
Nyugi, teljesen normális. Majd fog még mozogni, csak reggel van.
2012. márc. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%

Szia!

Én 24 hetes lettem ma a babócával és hasonló a tapasztalatom. Az orvos azt mondta, hogy lehet front. A lényeg, hogy érezd hogy mozog ha ritkábban is! Én is megrémültem, de felesleges volt!

3 éves kfiú anyuja és 24 heteske

2012. márc. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
16%

Menj el mindenképpen orvoshoz.

MOST!!!!



Nem akarlak riogatni, de sokkal jobb ha megnéz egy orvos minthogy itt össze-vissza tanácsokat kapsz, még jobban összezavarodsz, még inkább bepánikolsz. Azt javaslom itt senki véleményére ne adj névtelenül, arctalanul bárki mondhat bármit.


De te csak a babádra koncentrálj és menj el ma orvoshoz!!!!!!!!!!!!!!!!!! (tudom hogy miért mondom...) Menj!

2012. márc. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
42%

Jaj Te utolsó, minek ennyire károgni!


Nem azt írta, hogy nem mozog, hanem, hogy szinte semmit. Tehát mozgott, csak nagyon keveset. Ezt teljesen normális. Nekem volt, hogy 2 napig is nem éreztem, bár nekem volt otthon szívhangfigyelőm, ilyenkor gyorsan megkerestem:)


Hallgass nagyon hangosan zenét, vagy kezdj el porszívózni, vagy tartsd oda a hajszárítót picit a pocakodhoz, szóval csinálj valami zajt, tuti megmozdul:) Vagy pörgesd fel egy kis kólával, csokival,vagy igyál egy kávét.

Ha egyáltalán nem mozog ma sem, akkor persze jobb ha megnézeted!


Ne aggódj:)


1 éves anyukája + 12 hetes kismami

2012. márc. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
46%

utolsó!


Nem károgtam, de nem is értem miért kell ennyire leszólni. Kap itt különféle tanácsokat holott az lenne a legegyszerűbb ha elmenne az orvosához, nem pedig abban hinni amit ti mondotok hogy úgysem lehet baj. Persze gondolom nálatok nem is volt sosem így azt sem tudjátok mi az.


Én sem azt mondom hogy a kérdezőnél baj van, nem így kell hozzáállni, de nem fog ártani ha a doki hallgat szívhangot és ránéz uh-on a babára.



Viszont, mivel én már tudom mi az hogy baj és az utolsó és utolsó utáni pillanat, ezért engedtessék meg nekem hogy jobban szívemen viselem az ilyen nem mocorgós témát. És valóban lehet túlreagálom de inkább reagáljam túl, mint azzal áltassam a kérdezőt hogy nyugodjon csak meg.

Ne, ne nyugodjon meg, a baba az első, ha bármiért is aggódik a kismama akkor fordulhasson az orvosához, aki pedig kellőképpen meg tudja nyugtatni hogy minden rendben van.



Senkit nem akarok riogatni, de nálam a 25. héten történt a baj, azzal kezdődött hogy egyre kevesebbet mozgolódott, persze amint észrevették hogy nagy baj lesz, azonnal megcsászároztak, de ugye gondoljátok mennyi esélye volt az életre ennyi hetesen.... napok...

Azóta sok barátnőm lett, akik egész kora terhestől, 8., 14, 22, 24, 25, 26., 29., 35.,36, 37, 38, 39. hetesen elvesztették a babájukat mert valami baj történt odabenn, amire nincs magyarázat. vagy csak utólag okosak az orvosok is.



Ezzel tényleg nem károgni akartam, de ha én egyszer újra be merem vállalni hogy babát várjak, akkor minden apró cseprő bajommal-kérdésemmel, hisztimmel azonnal ott leszek az orvosomnál. Ezt ő is tudja és el is várja.



Persze kérdező nálad legyen minden a legnagyobb rendben, és a legnagyobb boldogságot kívánom nektek.

De nem fogsz ártani azzal senkinek ha rádnéz a dokid. :-)

2012. márc. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
73%

Minden kis magzatnak vannak lustább meg aktívabb napjai meg időszakai. Nem szabad rögtön pánikolni, de ha nem tudsz szabadulni a gondolattól, hogy vmi nem oké, akkor igenis irány az orvos.

Tényleg szörnyű, hogy egyből elveszett bébik jutnak az ember eszébe, nekem sem volt könnyű nem paranoiásnak lenni, miután a saját anyukám mesélte el, hogy melyik "tesó" mennyi idős magzatként halt meg úgy, hogy ki sem derült az oka. Mondjuk ez 30 évvel ezelőtt volt, de akkor is mindig ott fészkelt a fejemben, mikor a babáim épp lustábbak voltak. Egy kis csoki vagy vmi édes üdítő azért segít, hogy adjanak vmi jelet, érdemes ilyesmivel próbálkozni.

A most 39 hetes pici fiam nemrég a frászt hozta rám, egész este csendben és nyugton volt, aztán már elkezdtem böködni meg löködni, és épp azon voltam, hogy mindjárt indulok az ügyeletre, amikor úgy felébredt, hogy aztán ő nem hagyott engem aludni hajnalig :).

Írj majd, biztos "jelentkezik" a babó!

2012. márc. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
65%

Igaza van,annak aki azt írja igenis doki,ha nem érzi a mozgást,vagy jóval kevesebbet.

attól h másnál nem lett baj,nem azt jelenti, a kérdezőnél se lesz. Nekem is 2 ismerősnek lett igy baj,mert azt tanácsolták neki,ugyan csak lusta a baba ma....

Inkább feleslegesen doki,mint tragédia.

2012. márc. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Valoban igaza van annak aki dokihoz kuldi.

Egyébként attol fugg, hogy elotte már aktivan mozgott-e a baba. Ha igen akkor bizony jobb megnézetni. Sajnos nálam is gond volt 33 hetesen...

Ird meg hogy rendben-e vagytok! Szoritok!

2012. márc. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
nem mindig egyformán aktívak a picik. Ha gondolod hívd fel az orvosodat h megnyugtasson!
2012. ápr. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Te elmebeteg vagy amúgy anonim???ne haragudj meg de iszonyatosan idegesítő hogy saját magaddal vitatkozol😀😐hány személyiséged van?minden kérdés alatt a te ezer arcod válaszol!!!itt olvasom hónapok óta!mindenki látja,te beteg vagy,egy kérdés alatt te magad,5-6 külön sztorival és külön véleménnyel mint külön ember állsz elő,brutális! a legrosszabb az tudod,hogy így segítséget se kap senki,a kérdező se,tudod te hány témában jöttem már föl ide én is,mert terhes vagyok és kellett volna az infó,ésmindenhol te magyarázol össze vissza 4 fajta magyaràzattal,nem tudom melyik az igazi,nem vagy hiteles!ezt hagyd abba!az embereknek infó kell,nem egy skizofrèn nő kényszeres azt se lehet tudni valós vagy csak kitalált történetei!!
2021. máj. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!