Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 25hetes terhes vagyok. ugye...

25hetes terhes vagyok. ugye nem lett baja a babámnak? 3nap alatt csak egyszer volt székletem/ az is inkább semminek mondható/. ma reggel úgy keltem, hogy iszonyatosan szúr a hasam.

Figyelt kérdés
/ de éreztem ez olyan szorulásos szúrás/. nemrudtam felkellni, csak felülni, jó 10percig tartott. / a baba közbe nagyon fitt volt, rugdosott ezerrel/érezte, hogy baj van? neki se volt jó? már jól vagyok szerencsére.
2008. ápr. 10. 10:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs semmi baja a babádnak! A sok mocorgás lehet, hogy amiatt, volt, hogy érezte, hogy nem vagy jól, de az is lehet, hogy épp amiatt, hogy ő jól érezte magát.

Székrekedés ellen egyél kefirt, joghurtot, rostos gyümölcsleveket.

Ha minden nap szedsz magzatvédő vitamint esetleg az is okozhat székrekedést, én például csak 2-3 naponta szedem az Elevitet.

26 hetes kismami

2008. ápr. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

köszi.

csak 4naponta szedem az elevitet, soha nem volt ilyen problémám.köszi kipróbálom amiket írtál.

boldog babavárást

2008. ápr. 10. 10:46
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Ugyan ezzel a gonddal küszködök.

Doki azt mondta nincs semmi gond csak a beleim már eléggé telítődve vannak és lehet hogy még a baba is éppen nyomja és ez okozhat görcsöt, szúrást. Ahogy a baba nagyobb lesz annál rosszabb lesz.

Egy véletlen ötletem támadt és úgy gondoltam hogy veszek valami bébiételt az biztos segít. Vettem "kecskeméti szilva desszertet" Este megettem és ma reggel már volt hatása. Had ne mondjam milyen megkönnyebbülésen vagyok túl. Úgy döntöttem,hogy legalább minden másnap eszem ilyet.

Próbáld ki te is.

Üdv: 26 hetes kismami

2008. ápr. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

köszi, ezt is felírtam :D

nagyon boldog babavárást kívánok neked is

2008. ápr. 10. 10:59
 5/7 anonim ***** válasza:

A babának biztos nincs baja, nyugodj meg.-)

A székrekedés jellemző a terhességre, van aki hetente tud csak menni.

Ami segít, a sok folyadék, legalább 2-3 liter, sok gyümi, tejtermék, joghurt és minden nap egy natúr aktívia! Egyél sok rostosat, teljes kiörlésü kenyeret a fehér helyett, zöldségeket, párolva köretnek, főzeléket. Kerüld a nasit, édeset, csokit, tésztát.

És a mozgás is segíti az emésztést, a napi rendszeresség, a séta, a mamatorna.

Jók a székeltlazító gyógynövényes dolgok, de nem mindig hatnak. Végső esetben lehet kupot, vagy akár beöntést alkalmazni.

De félni nem kell, baj nem lesz.-)

2008. ápr. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia,

Nekem bejött az asztalt szilva vagy bio szilvalé, viszont 3-4 nap alatt hozzászokott a szervezetm és megint kezdődött a székrekedés előlről.Most guttalax cseppet szedek, de nem annyit ami rá van írva, mert attól hasmenésem lesz, hanem csak minden este a teámba rakok 5-6 cseppet és másnap reggel minden ok :oD

Legelöször érdemes talán picit többet beletenni, de ne ijedj meg ezt ki lehet tapasztalni.Barátnőm azt mondta, ő 1-2 hétig nyomja ilyenkor 3-4 cseppet egy éjszaka és utána beáll a széklete minden nélkül is megy.sok sikert, én is hasonló tüneteket szenvedtem a székrekedéstől, majd meglátod milyen megkönnyebbülés lesz :D

2008. ápr. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Eddigiekben nem hangzott el, amit az én védőnőm ajánlott: minden reggel, éhgyomorra 3 kávéskanál lenmagot/szezámmagot kell legalább 2-3 dcl joghurtba vagy gyümölcslébe belekeverni és meginni. Az apró magok ugyanis székletlazító hatásuak. Ezután lehet reggelizni, sőt fontos is a reggeli, mert elindítja a bélmozgásokat.

A sok folyadék szintén fontos, napi 2-3 liter, főleg szénsavmenetes víz. Sajnos a 100%-os gyümölcslevek is sok cukrot tartalmaznak, ezért nem jó túlzásba vinni.

Amint azt a többiek is írták a változatos és zöldségdús táplákozás is fontos!

Kitartás és minden rendben lesz.

2008. ápr. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!