Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyit adsz vagy adtál...

Mennyit adsz vagy adtál szülés után a dokinak?

Figyelt kérdés
Azt is írd meg légyszi, hogy császárral vagy normál úton szültél, illetve fogadott dokinál vagy az ügyeletes orvosnál szültél. Köszi.
2012. márc. 1. 17:43
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
Senkit nem néztem le.Unom a buta,unintelligens embereket félrebeszélő embereket. Te nem tudod, hog én honnan jöttem. Nem éppen palotából. És senkit nem néztem le, csak a trágár visszataszító szöveget néztem le, ahogy az illető írt ide és a hozzáállását a dolgokhoz,mert nagyon kemény munkával de ki tudom szorítani, hogy kifizessem az orvost, akit én szintén tiszteletben tartok, mert tudom, mennyit tanult és dolgozik azért a pénzért. Én senkit nem sértettem meg, a kedves kommentelő viszont ha jól emlékszem ezt írta: " rohadjanak meg". Azért ez egy kicsit erős. És mi alapján mondod te hogy én nem vagyok szegény? De szegény vagyok én is, csak ami fontos arra nagy nehezen előteremtjük kemény munkával. Nagyon helyre kell rakni az ilyen emberkéknek a gondolkodásmódját.
2012. márc. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
50%
Akkor te is olvass vissza,mert nem írta ,hogy rohadjon meg valaki. És képzeld azt is én írtam , ugyan úgy mint az előzőt is. Én se mondanám magam olyan szegénynek. De kaptam az élettől annyi empátiát,hogy át tudom érezni azon emberek fájdalmát akik pénz nélkül a kórházba ,meg vannak alázva és úgy beszélnek velük mint a kutyával. Sajnos van ilyen. Igen tanult sokat az orvos, többet kellene fizetni nekik. De nem nekünk hanem az államnak. És ha ezt nem kapják meg akkor végezzék el úgy a hivatásukat ahogy arra anno Esküt tettek. Ha nem tudod mi áll benne akkor keress rá és olvasd el.
2012. márc. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:

De megkönnyítem :Tessék:

Az orvosi eskü szövege:

,,Én ................. esküszöm, hogy orvosi hivatásomhoz mindenkor méltó magatartást tanúsítok. Orvosi tudásomat a betegségek megelőzésére, a betegek testi-lelki javára, betegségük gyógyítására fordítom. A hozzám fordulók bizalmával, kiszolgáltatott helyzetével visszaélni nem fogok, titkaikat fel nem fedem. Egyenlő figyelemmel és gondossággal gyógyítok minden embert. Tudásomat és gyakorlati ismereteimet állandó képzéssel magas szinten tartom, de ismereteim és képességeim korlátait is tudomásul veszem. Az orvosi működésemmel kapcsolatos etikai követelményeket tiszteletben tartom. Arra törekszem, hogy az orvostudomány, valamint a Semmelweis Orvostudományi Egyetem jó hírnevét öregbítsem és megbecsülését előmozdítsam."

2012. márc. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 A kérdező kommentje:
Kedves 19-es. Ezt régebben is megoldották. Ha van OEP hozzáférésed, akkor meg tudod nézni mikor hol voltál kórházban, milyen gyógyszereket írtak fel a nevedre...stb. Az első gyerekemet elvileg egy olyan orvosnál szültem, akinek még a nevét sem hallottam. Valójában pedig a fogadott orvosomnál szültem. A zárójelentést a saját orvosom írta alá, de a kórházban már más nevére voltam lejelentve. Ez mindössze adminisztrációs kérdés. Szerencsére.
2012. márc. 2. 22:59
 25/40 anonim ***** válasza:
Kedves 22-es szerintem te nem tudsz olvasni. Nézd vissza a 9-es, 10-es kommenteket, bizony ott lett gyönyörűen leírva hogy az orvosok "rohadjanak meg egy rakáson". Neked fogalmad sincs miről beszélek, látom nem vágod egyáltalán. Arról beszéltem végig, hogy milyen trágár és visszataszító ez a két komment. Meg, ha már az empátiát említed, az orvosokkal szemben is lehetne alkalmazni, mert hidd el nekik sem könnyű az életük. De pont te beszélsz empátiáról aki bármi nemű emberi lényre ilyen kifejezést alkalmazol "rohadjanak meg egy rakáson" Szerintem te vagy az akinek fogalma sincs az empátiáról. Én egyébként azt próbáltam megértetni, hogy a szegények is mint pl mi, ki tudjuk szorítani az orvosnak szánt összeget, mert akarjuk, ezért nem leszek empatikus azokkal szemben akik nem akarják, inkább másra költenek. De az empátia fogalma elég bonyolult, úgyhogy azt hiszem nem veled fogom megvitatni. Üdv.
2012. márc. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
22-es vagyok.Én a 10-est írtam. Elnézést a 9-est nem láttam ,igazad van tényleg azt írta valaki. Ebben egyetértek veled. De a 10 -nél amit írtam ,az csak annyi ,hogy a szegényekkel basztok ki. Bocsi , de így van.
2012. márc. 2. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó Hozzászóló!

Ha már tudod, hogy babát vársz, és havonta félre teszel ebben az időszakban 2 ezer vagy 3 ezer forintot havonta, akkor már meg is oldottad a dolgot. Ha valaki ennyit nem tud eltenni egy hónapban, akkor gondold végig, hogy mikor megszületik a baba, akkor mi lesz? Igen, lehet kapni turiban ruhákat, meg innen-onnan ismerősöktől, de az a gyerek 6-7hetesen már hozzátáplálást igényel.Egy gyereknek nem elég, ha megsimogatják a buksiját és puszit kap. Ennie is kell. Ha pedig a születésétől fogva tápszerezni kell, akkor mi lesz? Ne értsd félre, nem bántani akarlak, de ezen el kell gondolkodni. Egy gyerek bazi nagy felelősség. Pl én sem merem megkockáztatni, hogy a 38. hét előtt elmenjek táppénzre, mert bírom a terhelést és próbálok minnél többet összerakni, mert a TGYÁS és a GYED nem túl fényes összeg, főleg, ha az ember hiteleket törleszt. Mint írtam, mi sem vagyunk gazdagok, vannak/voltak nehéz anyagi időszakaink. De nem ítélem el azta saját gondjaim miatt, aki ki akar fizetni 200-300ezret a szülésért. Az ő dolga. Azt sem ítélem el, aki valóban nem tud fizetni érte, de őt nem is értem, hogy a későbbiekben mit tud majd a gyereknek megadni. Az megint egy másik réteg, aki nem ad a szülésért, de a cigi ott lóg az egész famíliának a szájában, pedig az sokkal többe van egy hónapban. Tehát itt a szegény-nem szegény dolog túlságosan sarkított.

2012. márc. 3. 00:18
 28/40 anonim ***** válasza:
Nem b.....unk ki senkivel, mindenki magával b....ik ki vagy nem b.....ik ki.
2012. márc. 3. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:

"de az a gyerek 6-7hetesen már hozzátáplálást igényel"


Inkább 4-6 hónaposan. Ma már senki nem táplál hozzá 6 hetesen:D

2012. márc. 3. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:

22 -es vagyok! Kérdező ,nem tudom ,hogy te mit olvasol. De látom nagyon eltértél a témától. Nem arra írtam az egészet aki magán dokinál szül ,hanem aki ügyeletesnél. De ha te nem tudod mi a különbség a kettő között ,akkor sajnálom.

Ebből a témából kilépek , mert kezd átmenni személyeskedésbe !

2012. márc. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!