Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyit adsz vagy adtál...

Mennyit adsz vagy adtál szülés után a dokinak?

Figyelt kérdés
Azt is írd meg légyszi, hogy császárral vagy normál úton szültél, illetve fogadott dokinál vagy az ügyeletes orvosnál szültél. Köszi.
2012. márc. 1. 17:43
1 2 3 4
 31/40 A kérdező kommentje:

Tudom mi a különbség a kettő között, ezért járok magánrendelésre és ezért fogadtam orvost. A témától nem én tértem el.


Ja, igen. 4-6 hónapost akartam írni. Mondjuk, sajnos van, akinek már akkor szüksége van a hozzátáplálásra.

2012. márc. 3. 19:38
 32/40 anonim ***** válasza:
52%

Sziasztok lányok,eddig nem vettem részt a vitában,de olvastam az írásaitokat.

Most őszintén :

Nem tudnátok azt a pénzt inkább a gyerekeitekre költeni amit a dokinak adtok?

Nem hiszem h nem lenne helye otthon annak a pénznek,hiszen nektek kell gyógyulni a várandósság és szűlés sérüléseit kipihenni,helyrehozni és nem a dokiknak.

Abszurdumnak tekintem azt is h valaki azért ne vállaljon gyereket,mert nem tudja kispórolni a dokinak szánt összeget!Abból az összegből babakocsit,kiságyat vagy bármit meglehetne venni.

2012. márc. 4. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
100%
De. biztos találtam volna helyet, az orvosok többsége nem várja el, de sokan hálából adják. Én azért fizettem, mert féltem és így nyugodt voltam, hogy biztos kezekben vagyok. Cukros lettem terhesség alatt, beértünk a kórházba és a fájások között vitatkoztam a személyzettel, hogy császár lesz, szerintük nem indokolt. Megérkezett végre a dokim, aki Balatonról utazott fel gyorsan este 11-kor, a vitának vége lett, megcsászározott. Ha én elvártam, hogy a nyaralását megszakítsa, akkor kutya kötelességem honorálni. Ráadásul amilyen hozzáállás volt a kórházban, ki tudja mi lett volna.
2012. márc. 4. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nem volt fogadott orvosom szinte sírva jöttem ki a rendelőből.Első szülés előtt szerintem természetes hogy kíváncsi vagyok,érdeklődő,de lexarták a kérdéseimet.Csak az volt fontos nekik h haladjon a sor.4 hónapos voltam mikor fogadtunk egy szimpatikus doktornőt,onnantól biztonságban éreztem magam.Vizsgálatonként kapott 5000 ft-ot,a szülésért meg 50 000 ft-ot.Nagyon hálás voltam h miattam jött be a szabadságáról.
2012. márc. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
Na erről van szó, ebben a társadalomban élünk, lehet itt lázadozni, csak nem éri meg, az ember akkor görcsben van végig és a gyermeke bőrét viheti a vásárra. Pont ma néztem meg egy ilyen riportot a tv-ben. Ott azt nyilatkozta a szülész-orvos, hogy az akinek szívből adnak mert elégedettek voltak vele és nem várja el de elfogadja, az etikusan jár el, aki viszont kijelenti, hogy mennyi a tarifa, az nem etikus. De én akkor is úgy gondolom, hogy megérdemlik azok az orvosok, akik szabadnapjukat is feláldozva rohannak be a kismamához levezényelni a szülést.
2012. márc. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 A kérdező kommentje:

Kedves 32-es hozzászóló:


Gondold végig, így is a gyerekemre költöm. Biztonságot adok neki ezzel, hogy jó ellátást kapjon egy olyan orvostól, akit magam választottam a hozzáértése és a hozzáállása alapján. De ezt már írtam is korábban.

2012. márc. 5. 14:24
 37/40 anonim ***** válasza:
Jaja igazad van kérdező és még az is tetszik 32-es válaszában, hogy az égvilágon egyikőnk sem mondta azt, hogy ne vállaljon gyermeket aki ezt nem tudja megfizetni. Csupán arra hívtuk fel a figyelmet, hogy jobb az, ha valaki tudatosan készül a gyermekvállalásra és megteremti azt a minimum hátteret, ami a gyermek biztonságos születésére, ellátására szükséges. De hát szeretik kiforgatni a szavunkat. Mindemellet én pl azt is írtam, hogy én igencsak a nulláról indultam és nagyon kicsi pénzből is sikerül félreraknom mindig azt amit a gyermekem érdeke megkíván. üdv
2012. márc. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:

őszintén szólva alap dolog lenne hogy az orvos lelkiismeretesen elásson 10 ezresek nélkül is.de adjatok csak borítékot nyugodtan.ja hogy sokat tanul,az egy dolog,mert más is sokat tanul aki le akar doktorálni,csak zsebbe nem jön pénz...akkor is undorító hogy sírnak közben az én volt orvosom azt se tudja hányadik kocsit veszi,annyi pénz összejött a magánrendelésen..ahol 1 recept felírás is 1000ft,ami lehúzás mert kb a nyomtatás gombot kell megnyomni hozzá.ja és a kivizsgálás 5-8ezer.

anyám dolgozott németországban ott érdekes módon alap hogy kedvesen figyelmesen bánik veled az orvos,akármennyit dolgozott is aznap.

KÍVÁNCSI LENNÉK MI VÁLTOZNA HA 3X ENNYIT KERESNÉNEK..SZERINTEM SEMMI

2012. márc. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
Oké köszi, hogy megengeded, adunk is borítékot.Akkor ezt meg is beszéltük jó alaposan, szerintem.
2012. márc. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim válasza:
sziasztok. Érdekes véleményeket lehet itt olvasni. A kiindulási kérdésre felelve(bár gondolom már meg van a babóka)12000/hó +50000. császármetszés lesz. Úgy gondolom ez nem kevés , de biztos lehetne több is. Én nem kérdeztem mennyi a hálapénz. A 12000 ő szabta ki, az 50000 meg mi. így a fair mindenkinek. Az elsőt is nála szültem, és ott sem szabott ki végösszeget. Az is császár volt. Bárcsak bírnák többet adni, de mindennek sajnos van egy határa. Erőn felül pedig nem lehet teljesíteni. Szerintem senkit nem kell lenézni, mert nem tud adni, de azt sem szabad megszólni aki 100000 ezreket tud adni. Ezt mindenki maga tudja.
2013. jan. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!