Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Voltam hasi (12 heti GENETIKAI...

Voltam hasi (12 heti GENETIKAI) ULTRAHANGON és azóta fájdogál a hasam, ez normális? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Megcsináltattam a kombinált tesztet, minden rendben van, a doki kb 40 percig tekergette rajtam az ultrahangot már ott is éreztem hogy elég erősen nyomja rá, majd mondta hogy köhögjek mert vmit nem tud lemérni, akkor sem akart fordulni a baba, erre ő (doki) az ultrahangot oda ütögette a hasamhoz hátha arra megfordul, hát én azt hittem ott orrbarúgom, nagyon rosszul esett ez a "gesztus" tőle, A LÉNYEG HOGY MINDENT RENDBEN TALÁLT, de azóta fájdogál a hasam, mesis görcsök vannak, olyan mintha izomláz is lenne benne.

Ez normális? nem lesz baja a babának ugye? ezentúl minden ultrahang ilyen kellemetlen lesz?

köszi a válaszokat 13 hetes hkm


2012. márc. 2. 09:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Más helyeken ezért szoktak hüvelyi uh-t csinálni. Azon amúgy is jobban látni mindent.

Ne aggódj, biztos csak a nyomkodástól fájdogál. Elég durva doki csinálhatta, én biztos nem mennék hozzá többet. Ha normálisan csinálják, akkor nem fáj utána.

2012. márc. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

nekem is megnyomkodta a hasamat és kicsit fájt, de utánna nem volt bajom. habár nekem alapból voltak görcseim mindig. szedj magnéziumot.


a többin nem fog ennyire nyomkodni, mert ott csak a fejet, hasat, combcsontokat méri le. ezeket elég jól látja majd.


szerintem örülj hogy nem csak nézegette, hanem várt míg mindent letudott nézni.

2012. márc. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én elmennék a te helyedben egy másik dokihoz hogy újra nézzen meg UH-n hogy minden ok-e.Pénz nem számít, csak, hogy rendben legyen.

Én jövő héten megyek erre az UH-ra, remélem nálam nem lesz ilyen.Mi is ez a kombinált teszt? Nem sok mindent tudok erről?Én azt hittem csak 1 sima UH lesz.

2012. márc. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Pihenj és szedj magnéziumot, lehetőleg ne Magne B6-ot abban kevés a magnézium, hanem Magnesii citricii-t 500 mg-at. Pont abban az időszakban vagy, amikor a méhszalagok nyúlnak és az okozhat olyan érzést, mintha megjönne, de jóval enyhébbeket. Nekem hasonló érzés volt, mit amikor tesi óra után szúrt a combhajlatomban és izomláz jellegű fájdalom volt, és olyan , mintha felfáztam volna. Ha görcsölsz is No-spa-t is vehetsz be, ha nagyon rossz, a görcsölés és a keményedés nem túl jó, mert nyílhat a méhszáj/rövidülhet a méhnyak. Ha nem múlik, és a derekad is fáj, irány doki, de ha elmúlik, a következő alkalommal említsd meg orvosnak!

Az előttem szólónak: ezek fizetős vérvételek, egyes genetikai rendellenességek kizárására. Nálunk 7000 a 12. heti kombinált teszt, 15 000 a 16. heti quartett teszt, ha mindkettőt megcsináltatod, az az integrált tesz: 25 000.

2012. márc. 3. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem hüvelyit csinált a 12. hetinél, és mivel az én babám is aludt, meglökdöste a méhszájamat vele, azt mondta nem szeretik a babák a doplert, azért így csinálja, plusz nekem is megkocogtatta a hasam, nekem is fájt utána, de nem volt semmi baj! 28+2hkm.
2012. márc. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Itt a 19:30-as. Köszi a tesztek leírását. Nekem nem mondta a doki, hogy ilyenekre is készüljek. Egyszer már csináltak 12 hetest(sajna, nem lett belőle baba), de akkor ott nem volt semmi extra egyéb teszt, mondjuk az nem megyei kórház volt.Na mindegy, majd kiderül mi lesz.
2012. márc. 4. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Drukkolok, hogy minden rendben legyen. Pihenj sokat! A munka megvár, a baba fotosabb!!! Mi is voltunk ezen a vizsgálaton. Mondjuk én a 22 hetes babám elvesztése miatt eleve veszélyeztetettnek számítunk most. Ne aggódj. Ha úgy érzed nagyon fáj, magándokihoz menj, akiben megbízol, ők ovatosabban vizsgálnak. Az előzőnél a 20 hétig feküdtem, akkor tünt el a hematómám, sajnos 2 hétre rá bár nem mozogtam továbbra se sokat halva született. Most a 21 hétig feküdtem. Mostmár finoman mozoghatok, de nem csinálhatok semmit, főzni sem! Nekem is állandóan keményedik a hasam, erre a doki írt fel gyógyszert, és azonnali ágynyugalm kell. Kérd meg a párod, hogy tegye a kezét a pocidra, ettől a baba is és te is megnyugszol, és egy idő után nem fog fájni. Csak jóra szabad gondolni!!! És semmi munka, még söpörni sem!!!

(23 hetes kismama)

2012. márc. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!