Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt olyan kismama aki az...

Volt olyan kismama aki az egész terhességét idegeskedéssel, vagy szorongással töltötte? Ha igen, akkor miért?

Figyelt kérdés
A baba milyen természetű lett, arra lennék kíváncsi, illetve hogy volt e valami komplikáció emiatt.Van egy két dolog ami miatt mindig parázok, nem is annyira idegeskedek, de az sem jó.Félek hogy nehogy a babám lássa kárát.Nem tudok sajna mit tenni ellene.
2009. jún. 8. 14:00
 1/9 anonim ***** válasza:

Egy kis szorongás mindannyiunkban van, hiszen azt sem tudjuk, hogy jól van-e vagy sem. Mi lesz a jövőben, hogyan tartom el, milyen szülő leszek, stb.

Szerintem ezek még normálisak, de ha komolyan aggódsz e miatt, beszélj valami szakemberrel. Lehet, hogy az is megnyugtat, ha valakinek elmondhatod, hoghy mi miatt parázol.

2009. jún. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy szigorú pihenésre vagyo ítélve, és már kezdek egy kicsit besokallni itthon, egyedül.Jár az agyam, és ha rosszat olvasok, akkor pedig pláne.Na meg van egy kis méhszájnyílás, vérnyomásprobléma, és az előzményekben pedig két vetélés, amik nagyon megviseltek, és még mindig félek , nehogy ezt a babát is valamiért elveszítsük.
2009. jún. 8. 14:09
 3/9 A kérdező kommentje:
Ja, és 28 hetes vagyok.
2009. jún. 8. 14:09
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
28 hetesen már biztos, hogy nem lesz baj!! Ne gondolj ilyesmire! Ha már 4-5 hetet kibír odabent, akkor is tök egészséges pici lesz, kisebb súllyal ugyan, de azt majd felszedi idekint!! Szerintem nem babás filmeket nézz, hanem teljesen más témájú filmeket, könyvket olvass, hátha elterelik egy picit a gondolataidat.
2009. jún. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem volt, mikor a második gyerekem vártam végig idegeskedtem.

Sajnos a munkahelyemen nem intézték a táppénzemet, csak 3 hónap után, és még 2 hónapot ült rajta a váci tb. Emiatt 5 hónapig idegeskedtem, rengeteget sírtam, és sokszor kiborultam, mert csak a férjem fizetéséből éltünk, ami nem volt elég. Sokszor anyukám vásárolt be nekünk ennivalót, borzalmas időszak volt.

Utánna már az utolsó 2 hónap nyugodtan telt, "csak" a szüléstől féltem kicsit. Sajnos nekem az első nagyon rossz élmény maradt, császárral szültem.

Szerencsére a kisfiam rendesen született, nem lett koraszülött sem, túlhordtam 1 héttel.

Nagyon mozgékony gyerek, de már a pocakban is az volt.

Mindent nagyon hamar csinált, 10 hónaposan indult el egyedül. Azóta sem áll meg:)

Nagyon önfejű, akaratos, és a saját hibájából sem tanul. De szerintem nem azért ilyen mert én idegeskedtem a terhességem alatt.

Egészséges 17 hónapos kisfiú.

Boldog babavárást neked, és minden jót!

2 gyerek anyukája

2009. jún. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

14.14-es vagyok.

Azóta már írtál kommentet, én még előtte írtam meg a válaszom.

Ha pihenésre vagy kényszerítve, akkor csak feküdj, olvass, nézz tévét. Lehetőleg vidám filmeket, nevess minél többet.

Sajnos nekem is volt egy vetélésem a kisfiam előtt, és nála én is féltem, hogy elmegy, úgyhogy megértelek.

Nem lesz semmi baj, főleg hogy már ennyi idős vagy. Minden rendben lesz!!!

2009. jún. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!Első babám elment 7 hetesen.Második terhességem alatt kétszer voltam kórházba,vérzés miatt,22 és 28 hetesen.Végig paráztam az egészet!Írigyeltem az olyan kismamákat,akik élvezték minden percét,én meg már nagyon vártam a szülést és hogy tudjam minden ok!Minden hétnek örülni kellett,mert a dokik koraszüléstől féltek.

Azt mondják,a szülés után jön az igazi aggódás a babáért-én azóta megnyugodtam és boldog vagyok,hogy tudom minden ok.

VAn egy egészséges 4 hónapos szép és nyugodt kislányom!

Én se tudtam megnyugtatni magam,és akárki akármit mond,ugyse tudnak rád hatni.Az a lényeg,hogy vigyázz magadra!Kitartás és pihenj!No,és persze könnyű szülést/majd.../:-)

2009. jún. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia, nekem az első babám 6 hetesen elment, aztán mikor újra terhes lettem, 8 hetesen görcs és vérzés miatt kórházba kerültem, szerencsére nem lett belőle semmi baj. Viszont ennek köszönhetően az egész terhességet végig aggódtam, egy kis hasfájással már rohantam a dokimhoz ultrahangra. Nekem is feküdnöm kellett szinte végig. Olvass sokat, de ne babás témájú könyveket. Mostmár a hátralévő idő nagyon hamar el fog telni.

Szóval én is nagyon sokat aggódtam, szorongtam a terhességem alatt, de a babámon nem látom kárát, egészséges, kiegyensúlyozott kislány.

Hidd el, minden rendben van (tudom, könnyű ilyet mondani) és örülj, hogy nemsokára lesz egy kisbabád. Minél boldogabb babavárást kívánok

2009. jún. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Jajj de aranyosak vagytok, jól estek a bíztató és nyugtató szavak.Örülök a pozitív példáknak.Mindenkinek további jó babázást.Ja és még annyit, hogy tudom, érzem hogy mihelyst meglesz a fiam, akkor fogok igazán megnyugodni, hisz már négy éve csak rá várok, és egyáltalán nem félek az anyaságtól, sőt a szüléstől sem.Várom már nagyon őt.
2009. jún. 8. 15:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!