Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az én számolásom szerint már...

Az én számolásom szerint már 17 hetes voltam, amikor levették a vért. Tuti rossz lesz az afp eredmény?

Figyelt kérdés
2007.12.14-én volt utoljára mensim, és 2008.ápr.7-én voltam afp-n, akárhogy számolom az már 17 hét 3 nap! Én rontom el a számolást? A doki kör alakú öröknaptárja másmilyen mint az enyém? Nem értem.
2008. ápr. 10. 15:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Szia!

28 naposak avoltak a ciklusaid?

A naptarak.com szerint ma vagy 16 hét 6 napos.

A kismama.hu szerint 17 hetes.

Az utolsó menstruációs első napjától számítva.

Üdv: 26 hetes kismami

2008. ápr. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Ne izgulj az afp miatt! Amúgy is megbízhatatlan vizsgálat, de szerintem te teljesen jó időben mentél.

Engem is 17 hetesen küldött a doki, aztán 20-21 hetesen mehettem újra mert akkor derült ki, hogy a kórház nem csinálta meg a levett vérből a vizsgálatot (valahogy kimaradt az én vérmintám). Így az én afp-m (bár normál eredménye lett) tényleg használhatatlan. Az uh-n és később a 4D-s uh-n is viszont minden rendben volt.

26 hetes kismami

2008. ápr. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
en ugy szamolom hogy holnap lesszel 17 hetes..
2008. ápr. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat, tudom lehetne jobb dolgom is, mint a napokat számolászni... ilyen ez a terhesség...
2008. ápr. 10. 15:19
 5/15 anonim ***** válasza:
07.12.14..én volt az utolsó mensid Első napja ugye? Simán időben vagy...holnap töltöd a 17-et várhatod a baba mozgásokat :OD
2008. ápr. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
A naptarak.com oldalon télleg úgy jön ki, hogy 16 hét 6 napos vagyok, de akkor a kör alakú öröknaptáram mért 17 hét 6 naposnak mutat? Valamit szerintem elbénázok... na sebaj, legalább a dokim tudja mikor hova kell menjek!
2008. ápr. 10. 15:26
 7/15 anonim ***** válasza:
Én irtam az 1. választ. Nem lehet hogy a doki nézi közben az uh-s eredményt is és úgy számol? Volt hogy nekem is eltért 1 héttel hol minuszban hol plusszban de mikor elmentem uh-ra akkor kijött a jó számolás.
2008. ápr. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Kedves 26 hetes kismami, aki az első választ írtad, gyorsan nyomtattam magamnak egy terhesnaptárt a naptarak.com oldalról, nem tudod véletlenül mik azok a jelek? Egy piros kereszt, hangjegy, piros szivecske? Lehet egyébként hogy úgy számol a dokim!
2008. ápr. 10. 15:41
 9/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Ne parázz ezen szerintem.

Nekem a lányommal 16 hetesen csinálták,és visszajött az eredmény,és megcsinálták feleslegesen az amniocentézist:(

Persze akkor nagyon megijesztettek,ezért beleegyeztem.

Most 14 hetesen voltam mikor küldött a védőnő,és azt mondták,már teljesen más módszerekkel vizsgálnak mint 2 éve,mert sok volt a fals eredmény,és ezért sok felesleges vízvételt csináltak.

Most jók lettek az eredményeink,viszont időben nagyon sokat tévedtek,2,5 héttel titulálták idősebbnek a babám,mint amennyi valójában.Mert a vizsgálati lapon amin az eredmény van,rajt a terhesség kora is hogy szerintük hány hetes.De ez lehetetlen,és semmilyen más vizsgálat,vagy számolás nem támasztotta ezt alá.

Ha 2007 dec 14-én volt az utolsó mensid,akkor a szülésed várható időpontja 2008 szeptember 21 ugye?

Az a 40-ik betöltött hét,onnan számold vissza,nem tom milyen nap,mert nincs a közelembe naptár,de így kell kiszámolni,a dokik is így számolnak.

De a szüléseknek csak 3-5%-a indul el a számított időben.

Lehet előtte 2 héttel,és utána is.

Boldog babavárást,és ne aggódj sokat.

Üdv

2008. ápr. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Micsoda véletlen! Nekem is dec. 14.-én volt utoljára menstruációm! Az AFP vérvételen én is 7.-én voltam. Tegnap voltam a dokimnál is, és a számítás szerint 16 hét 5 napos voltam tegnap. Az uh-s méretek alapján pedig 17 hét 1 nap. Szóval biztosan időben voltál a vérvételen! Tegnap már azt is megtudtam, hogy kisfiam lesz! :)

Gratula a babához!

2008. ápr. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!