Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális a kombinált teszt...

Tittiritty kérdése:

Normális a kombinált teszt eredményében, hogy az Edwards-kór kockázata: 1:1500? 37 évesen a számok mennyire jók?

Figyelt kérdés

Ma kaptam meg a kombinált teszt eredményét, ami összességében negatív lett. Dokihoz csak csütörtökön tudok menni és megőrjítenek a számok, gőzöm sincs, hogy mi mit jelent:-(

PAPP-A szint: 1720.00 miu/L 0,52 MoM

Szabad hCG szint: 12.20 Ng/ml 0,31 MoM

Tarkóredő vastagsága: 1.50 mm 1,02 MoM


2009. jún. 8. 18:55
 1/9 anonim ***** válasza:
És mi van utána írva, negatív?
2009. jún. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ne aggódj,ha negatív van a papíron,akkor minden rendben.
2009. jún. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Negatív van utána írva, de mennyire negatív??:-)) Tudom, hogy hülyeség, de a számok idegesítenek. Főleg az Edwards-kór-nál az 1:1500. Ez olyan ijesztő.
2009. jún. 8. 19:35
 4/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Hát ha ez megvigasztal én 27 vagyok és nekem ha jól emlékszem 1:896, negatív volt az eredményem.

Úgyhogy szerintem ne aggódj:) Csütörtökön pedig írd meg mi volt. Én is akkor megyek vissza a papírjaimmal és az uh lelettel.

2009. jún. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Teljesen tök jók:)A negativ ,meg negativ.

Nincs kicsit negativ,vagy nagyon negativ.De szerintem ,ha beütöd a google-ba,hogy Edwards-kór,akkor több oldalt is kidob,és mire végig nézed már csütörtök is lesz.Ne izgulj:)

2009. jún. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mit kell tudni róla?

Down-kór: számbeli kromoszóma-eltérés, kettő helyett három 21-es kromoszóma található a magzat sejtjeiben. A súlyos szellemi fogyatékosság leggyakoribb oka ez. Szűrővizsgálatok nélkül 7-800 újszülött közül egyet sújtana.

Velőcső-záródási rendellenesség: a gerincoszlop fejlődési hibája folytán a gerincvelőt borító kemény burok nem ép, így a gerincvelő megsérülhet. Ez bénuláshoz, az alsó végtagok gyengeségéhez, az agyfolyadék felszaporodásához vezethet. Különböző súlyossági fokú, az élettel összeegyeztethetetlentől a jól operálhatóig. Szűrővizsgálatok nélkül 1000-ből 3 újszülöttet sújtana. Az AFP-vizsgálat és az ultrahang eredménye együttesen értékelendő.

Edwards-kór: a 18-as kromoszóma számbeli többletére vezethető vissza. Halálos rendellenesség. Szűrés hiányában 7000 terhességre jut egy eset előfordulása.

/az előző vagyok/

2009. jún. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Bocsánat rosszat másoltam.....bocsánat
2009. jún. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Helló Csajok! Köszi a válaszokat! Csütörtökön jelentkezem a doki után, addig úgysem bírok magammal:-)))
2009. jún. 9. 17:46
 9/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Ígértem, hogy jelzek, hogy a doki mit mondott. Szerinte is minden oké, nincs ok az aggodalomra. De azért 2 hét múlva nem ártana az amniocentézist megcsináltatnom:-( Csinált UH-is. Szépen fejlődik a tökmag, bár nem mutatott sokat magából. Összességében azért ma megnyugtatott:-) Köszi mégegyszer Nektek a megnyugtató válaszokat.

Boldog babavárást kívánok Nektek is!

2009. jún. 11. 19:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!