Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon kell aggódnom, ha a...

Nagyon kell aggódnom, ha a méhnyak rövidül és a külső méhszáj nyitva van kicsit 20 hetesen? Második baba.

Figyelt kérdés
Az első terhességemmel sosem volt semmi panaszom,most a másodikkal egyvégtében görcsöl a hasam,szúr stb.Voltam dokinál és 2000es a méhszáj plusz a külső nyitva van fél centire.Azért ki lehet végig húzni így? Más is járt így?
2009. jún. 9. 12:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem is nagyon korán nyitva volt a külső méhszáj (24. hét). A doki több pihenést javasolt (nehéz lett volna megoldani 3 gyerek mellett), de én csak akkor pihentem, ha elfáradtam vagy görcsölgettem. Így is kihúztuk a 38. hétig, ami szerintem bőven jó, mert a nagyok se voltak bent tovább, max. +1 hét.
2009. jún. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia.Én most vagyok 28. hetes.Nekem is a 20. héten mondta a doki hogy megrövidült a méhnyak ,és kinyílt a külső méhszáj.Az én adatom rosszabb volt, 1.5100.Meg is ilyedtem rendesen, bár a doki nem rémisztett, csak mondta hogy több pihenés.

Napi fél óra sétát engedett, és könnyített házimunkát.Tehát semmi emelés, semmi biciglizés, mondjuk a szexet nem mondta, de azt magamtól is tudom hogy nem szabad ilyenkor.Eleinte annyira megilyedtem hogy szinte egész nap feküdtem vagy két hétig.Aztán a védőnőm is mondta hogy nyugodtan megfőzhetek, nem kell egész nap feküdni.

24 hetesen voltam nála utoljára, akkor szerencsére nem romlott a helyzet, ugyanez az érték lett.Most már kicsit bátrabb vagyok, de nem merek sokat talpon lenni, inkább fekszek vagy ülök, és nem járkálok csak minimálisat.

Egy hét múlva megyek megint, majd kiderül hogy milyen a méhszáj.Én mondjuk nem görcsölök, nem keményedek hála az égnek.

Tehát sok pihenés, de a tiéd nem olyan vészes nyugi.Nekem ez az érték már 14 hetesen megvolt, és akkor nem mondott rá semmit a doki, csak a 20. héten.

jó pihenést

2009. jún. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A második terhességemmel nekem is ez volt a 22.héten,ne izgullj,pihenj amennyit csak tudsz és nekem emellett magne b6-ot kellett szednem,de kihúztuk a 39.hétig.Nyugi ne idegeskedj.
2009. jún. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem második terhességnél a 18. héttől nyílt a külső méhszájam. Havonta rosszabbodott az eredmény. 35 hetesen már 1111 volt.A doki koraszüléssel ijesztgetett, de túlhordtam a babát. Szedtem a magnézium citrárot és hát nem pihentem...

Most a 9. héttől 2110 a méhnyak-méhszáj. Nem riogatott a mostani dokim. Jelenleg a 16. hétnél járok, és ha elfáradok, ledőlök, de nem fekszek egész nap. Nehéz lenne egy örökmozgó 15 hónapossal.

Nálam azzal magyarázták, hogy az első babát 20 hetesen kellett elvetetni, ami mesterséges méhszájtágítással járt, utána eü küret. Előtte 1 évvel volt az első eü küretem, szintén mesterséges tágítás. A második terhességem végig kihordtam, de a doki kézzel tágított ki 3ujjnyiról, addig amíg a méhszáj eltűnt. Ez méhnyakrepedéssel járt. Ezek miatt már nem a régi méhszájam.

De van akinél alkati tényező a "méhszájgyengseég" és többedszer szülőknél gyakori jelenség.


Nyugi! Pihi ha fáradt vagy és Magnézium citrát!

2009. jún. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Legalább látom hogy koraszülés az nem lett belőle:)

Másfél éves örökmozgóm van, segítségem nulla, szóval a pihenés kizárva :((

Szedem hetek óta a magnéziumot 3x2-t azt mondta a doki hogy ennél többet nagyon nincs értelme már szedni, nyugtatót adhat még (de azt kisgyerek mellett félnék bevenni).

1 hó múlva kontrollt mondott, remélem nem változik tovább akkor..

A fiamat 10 nappal túlhordtam, vajon most is arra számíthatok inkább?

2009. jún. 9. 14:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!