Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Idő előtt kinyíló méhszájat a...

Idő előtt kinyíló méhszájat a későbbiekben meg lehet valahogy akadályozni?

Figyelt kérdés

Sajnos a 23. héten kinyílt a méhszájam 2 ujnyira elment a nyákdugó és már nem lehetett mit tenni!

Arra lennék kíváncsi, hogy a következő terhességnél meg lehet e akadályozni hogy idő előtt kinyíljon, ha kiderül hogy gyengeség áll a háttérbe? Gondolok bevarrásra ilyenekre.



2012. márc. 6. 15:28
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia.

Nekem a 26.héten nyílt ki a méhszájam külső belső 2 ujjnyira.

Erősen görcsöltem,de más nem volt.

Akkor kaptam Magne B6-ot és Seduxen nyugtatót 3×1-t.A 36.héten kőkemény volt a méhszáj és nagyon zárt lett.

Ilyen esetben akár infuziót is kötnek,hogy visszatartsák a szülést.Persze ezek csak akkor megvalósíthatóak,ha nem távozik a nyákdugó és nem folyik el a magzatvíz.

2012. márc. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ismerek olyat, akinek bevarrták, de ő nem most szült, anyám korabeli. Ennek úgy tudom az a veszélye, hogy amikor indul a szülés, nagyon észnél kell lenni és időben kiszedni a varratot.

Nem tudom, mostanában alkalmazzák-e, de talán az orvosodat kell erről megkérdezni.

Nagyon sajnálom, ami veletek történt!

2012. márc. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ó, nagyon sajnálom! :(

Be szokták varrni,és vsz folyamatos fekvést írnak majd elő.

2012. márc. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem nekem az elsővel 31hetesenbeindult aszülés (de már a 26. héttől 1000 volt)És akkor 1222 lett az érték vagyis kinyíltram két ujjnyira és elment a nyákdugóm is!A 20 héttől keményedtem napi szintemhiába volt a magnézium! :(

A 35. hétig kellett feküdnom (ja 31 hetesen infúziós visszatartás volt)

DE utána mindent csináltam...39+4-re született a lányom!


Második várandósságom alatt (eléggé tartottam ezektől)DE 31 hetes vagyok és egyetlen egyszer keményedtem eddig a 29. héten!Pedig most semennyi magnéziumot nem szedek,mertnem volt rá indok!A méhszájam 2000 De ennyiről is indultam!Mellette szoptatom még a nagyobbat!


Szóval ilyen téren nem ismétlődik meg semmi,mint ami az első várandósság alatt történt!:)

Nemtettünk érte semmit!Így alakult!Mellesleg a dokim biztatott,hogy nem lesz a második ugyanolyan higgyek benne!Hát nem lett,deitt sajnos sokkalkomolyabb komplikációk jöttek!:( MÁr egyszer műtöttek,meg két hét múlva újra!Remélem több nem kell,de garancia nincs rá!


De a kettőnek semmi köze egymáshoz!


Amúgy a méhszáj összevarrást most is alkalmazzák,egyik ismerősömnek a 26. héten varrták össze a múlt héten,és császáros lesz progis,a veszélyekmiatt!

2012. márc. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Még nem tudom mi lesz, csütörtökön megyek az új orvosomhoz, hátha okosabb leszek. Nagyon bízom benne hogy végre sikerül véghez vinni a terhességet már nagyon szeretnénk!
2012. márc. 6. 20:52
 6/10 anonim ***** válasza:
Igaz nekem csak a külső méhszáj nyílott ki az első és a második terhességemnél is, de mindkétszer kb a 20. hét környékén... Szóval én azt javaslom, hogy a következő terhességnél már az elejétől pihenj, szedj magnéziumot nagy adagban, meg persze a dokiddal is beszéld meg, hogy mit tud még javasolni...
2012. márc. 7. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Pont ez az hogy az előző vetélés miatt veszélyeztetett voltam és végig feküdtem, 3x2 Magne B6-al, mégis megtörtént. Viszont nálam úgy nyílt ki a méhszáj hogy semmi görcs nem volt, a világon semmi, csak este vérzés, erős bevitt a mentő, de már a gyerek elindult kifelé, nem tudták megakadályozni, még jó hogy nem pottyantottam el valahol:((még a szülés alatt se voltak görcseim:( Nagyon bízom az új orvosomba, hogy vele sikerül! Például azt se nézte az előző dokim, hogy van-e fertőzésem, gyulladásom, mert az is okozhatja, a vizeletbe baktérium volt, azt mondta minden terhes nő vizeletében van...szóval szerintem gondosabb odafigyelést igényeltem volna, főleg hogy Pco és II-es típusú diabéteszes vagyok:(
2012. márc. 7. 10:02
 8/10 A kérdező kommentje:

Tegnap voltam egy irtó rendes igazi orvosnál. A szövettanból kiderült hogy semmi rendellenesség nincs, az egész tragédiát egy fertőzés és gyulladás okozta, amit nem kezelt ki az exdokim:(

Augusztusba újra próbálkozhatunk, ő végig kezelni fog...

2012. márc. 9. 13:03
 9/10 anonim ***** válasza:

Azért valahol jó (legalább kiderült és orvosolható), valahol felettébb bosszantó, hogy ilyen oka volt.

Sok sikert!

2012. márc. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen, elég bosszantó, de a jó oldalát kell néznem most már, nincs szervi bajunk, genetikai probléma és ez nagyon megnyugtató:)
2012. márc. 12. 16:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!