Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Keresek olyan kismamákat akit...

Keresek olyan kismamákat akit hasonló helyzet miatt mentek amniocentézisre! Jól esne egy kis bátoritás, történetek, irnátok nekem sokan?

Figyelt kérdés
14 hetes,27 éves kismama vagyok. Már van egy egészséges 2éves kisfiam. a 12.heti szűrésen 3mm lett a tarkórdő igy továbbküldtek biopsziára.Megakartuk csinálni az Istenhegyen,fizettünk volna érte,hogy 1hét alatt túlleyünk rajta.De ott kiderült,hogy hátrahajló a méhem igy csak az amnio jöhet szóba. Most 3hetet kell várnom,utánna pedig kb 4 hét az eredmény. Eléggé megvisel a dolog :-( Amúgy a kombinált tesztem negativ lett,1:480 eredménnyel. Csak a redő miatt lesz a szúrás. A családunkban sehol nincs senki a beteg lenne.Hogy éljem túl ezt a majd 2hónapot az eredményig? A Máv kórházba megyek,volt vki ott,mikor lett eredmény? Be kell menni az eredményéért vagy postán jön? Nagyon köszi előre is a válaszokat!
2012. márc. 7. 14:03
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem is lesz amnio-m, én is 14 hetes vagyok. Igaz nekem a 12. ultrahangon nem volt gond, de 37 éves vagyok, én kifejezetten kértem, nem lett volna muszáj. Egészséges 2 gyerekem van, a fiamat 27, a lányomat 34 évesen szültem. Az amnio-tól ne félj, állítólag egyáltalán nem fáj, és közel 100 százalékos eredményt ad.

Én a helyedben elmennék egy maszek orvoshoz ultrahangra még egyszer, hiszen rengeteget olvastam itt, hogy elmérték a tarkóredőt.

Ne aggódj, az esetek nagy százalékában ez csak vaklárma!

2012. márc. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Szia! Köszi,hogy irtál! 3 helyen is ugyanennyit mértek. Elöször a foagdott dokim a Magzati Központban,aztán a Bajcsi kórházban,végül az Istenhegyen. A várakozástól jobban félek mint a magától a szúrástól. Neked mikor és hol fogják csinálni?
2012. márc. 7. 14:23
 3/21 anonim ***** válasza:

Nekem március 27-én lesz, Győrben.

Ne aggódj, nem lesz semmi baj!

2012. márc. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2012. márc. 7. 14:31
 5/21 anonim ***** válasza:
Én a korom(35 éves voltam),és a rossz integrált teszt eredmény miatt(1:120)vállaltam az amniot(szintén volt egy egészséges gyerekünk,semmiféle betegség nincs a családban).Nekem minden oké volt az UH-on(a Magzati Diagn. Közp.-ban voltam).Én a Telkiben voltam(akkor még volt egy megegyezés a Magzati és a Telki között)és 3 nap múlva hívtak az eredménnyel.Mivel időközben 39 éves lettem,én is a CVS-t választottam(március 19.-én megyek)az Istenhegyin(Hajdu Krisztina csinálja nekem).Az amnionál úgy van(januárban volt a barátnőm),hogy azt mondják,ha 2 hét múlva hívnak az rosszat jelent(beteg a baba,az anyag valamiért nem elemezhető stb.)ergo minél később hívnak,annál jobb.Ezek szerint 17 hetesen csinálják Neked.A kombinált teszted eredménye se a legjobb,nem?Az életkori kockázatod alapján jobbnak kellene lennie,nem?Szerintem ne aggódj,gondolj arra,hogy minden rendben lesz/van.
2012. márc. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Szia! Az istenhegyen azt mondták,hogy a kombinált eredménye azért lett ilyen mert a tarkóredő "lehúzza" az eredményt. A többi dologgal,a vér eredmények,orrcsont stb megvoltak elégedve. Igen, 17 hetesen megyek és utánna jön a várakozás.
2012. márc. 7. 14:40
 7/21 anonim ***** válasza:

Az én kisfiamnak 4 mm-t mértek. Nekünk volt chorionboholy mintavétel és amniocentezis is. Az első fájdalmasabb, mint a magzatvíz mintavétel, rövid ideig tartó "kellemetlenség". Tolószékben levittek a vizsgálóba, majd ultrahang mellett megcsinálták a beavatkozást, tolókocsival vissza a szobába, fekvés estig, hazamenetel, majd utána otthon is 4-5 napig pihenés.

Mi is rettegve vártuk az eredményt, szerencsére negatív lett, ma már 9 éves rossz csont :)

2012. márc. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Én is 27 éves voltam, nálam a fiamnál 2,3mm-es nyaki redőt mértek, és az akkor még ingyenes kombinált tesztre elküldtek minket. Ott kijött, hogy 1:110-hez hogy down-os a babám, így amniocentézisre küldtek. Mi is az Istenhegyin akartuk megcsináltatni, de végül ingyenesen a Máv kórházban csinálták meg.

Nálunk sem volt még senki down-kór gyanús a családban, sőt még más örökletes genetikai betegség sincs, így nagyon megijedtünk.


Maga az amniocentézis így zajlott:

Bementünk délelőtt, asszem 11-re, ahol beküldtek a genetikai tanácsadásra. Ez annyiból állt, hogy alá kellett írni két papírt, hogy önszántamból vállalom, kérem e a neme megállapítását, meg hogy pontosan milyen génhibákat vizsgálnak.

Aztán következett ez gyors genetikai uh-n, kb 2-3 perc volt az egész, ránéztek a babára.

Majd várni kellett a sorodra, míg nem hívtak be a szúrásra. Kb mi olyan 10-12-en lehettünk ott összesen.

Maga az amniocentézis 5 perc, amiből 3 percig előkészülnek.

Csak egyedül mehetsz be, felfektetnek egy asztalra, lefertőtlenítenek, letakarnak ilyen zöld műtős kendőkkel, sterilizálnak mindent, ezzel megy el a legtöbb idő. Majd uh-n nézik a babát, és megszúrnak. Kb 1 perc az egész míg kiszívják a megfelelő mennyiségű vizet. Fájni nekem nem fájt, csak inkább kellemetlen volt, én egy enyhe tompa nyomást éreztem. De ha már szültél, akkor meg se fogod érezni :) Utána felsegítenek, és ajánlják, hogy fél-1 órát ücsörögj még kint mielőtt hazaindulnál.


Az eredményre nekem 3,5 hetet kellett várni, postán küldték ki. Hát az idegtépő volt, én lenémított telefonnal próbáltam túlélni, aztán kb mindig majd szívrohamot kaptam, ha láttam hogy volt valakitől egy nem fogadott hívásom. Ha baj van, akkor 2. hétig szólnak telefonon hogy menj be a kórházba ismét.

Nekem nagyon nehéz volt, főleg a 2 hét után, napi kétszer lestem a postaládát, amikor tudtam, hogy jönni szokott a postás, és mindig sírva fakadtam, amikor láttam, hogy nem jött a levél.


Csak azt tudom mondani, hogy kitartás, mert így legalább megtudod, hogy van e baj vagy nincs ténylegesen, és ha nincs, akkor azért utána nagy megnyugvást jelent egy jó darabig, ha nem a terhességed végéig, hogy tudod, hogy nagyon nagy valószínűséggel egészséges a babád. Sőt még a nemét is megtudhatod, és így sokkal könnyebb az érkezésére készülnöd. (pl. név választás, ruhák, stb)

2012. márc. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek!! Kedves utolsó válaszoló Neked külön köszönöm a részeltes választ.Azt még megkérdezném tőlled,hogy mi állt a leveledben amit kézhez kaptál? És végül minden rendben is lett a kisfiaddal igaz? Nagyon köszi előre is!
2012. márc. 8. 09:20
 10/21 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok!


A levélben annyi állt kb 1 mondatban, hogy a vizsgált módszerrel down kórra utaló kromoszóma eltérést nem találtak. Magzati kromoszómák: 46XY, tehát a magzat fiú.

(semmi extra körítés, tényleg csak a lényeg 1 mondatban)


Nem lett semmi baj, 2 hete született meg a kisfiam és teljesen egészséges, semmi hatása nem volt később az amniocentézisnek se a terhességemre, se rá.


Kitartás, drukkolok, hogy minden rendben legyen! Majd írd meg, hogy mi volt!

2012. márc. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!