Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Bp. III. ker. Szent Margit...

Bp. III. ker. Szent Margit Kórházban tudtok megbízható, szimpatikus szülész-nőgyógyász orvost, akit bátran mernétek ajánlani a terhesgondozás során és a szülésnél is? Köszi,11+2 hkm

Figyelt kérdés
2012. márc. 7. 23:26
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindegyik orvos átlagon felüli :)

Jártam Mihályi Istvánhoz, Burik Zoltánhoz, Magyar Attilánál szültem, mindegyiküket jó szívvel ajánlom.


Szülésznők közül a két Betti (vezetéknevet nem tudok) szuper, egyikük alteros :) a fiatalabbik pedig igazán jó fej, rugalmas, kedves, mosolygós, segítőkész, de szerintem a szülészeten minden dolgozó hihetetlenül jó szakember és ember :)

2012. márc. 7. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a neveket!

A Magyar dr-t ajánlotta a védőnő is, de igazán a "tapasztalatok" alapján szeretnék választani, meg persze az első benyomás-szimpátia alapján :)

2012. márc. 7. 23:53
 3/18 anonim ***** válasza:
Én dr. Burik Zoltánhoz jártam gondozásra, és nála is szültem. Azóta is hozzá járok, ha gondom van (van már magánrendelése). A szülésznőm Sámsonné Tóth Katalin volt. Hálával gondolok mindkettőjükre. Igazi élmény volt a szülés, velük bármikor újra végigcsinálnám. Mindkettőjüket ajánlom!
2012. márc. 8. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Hát szerintem attól függ, neked mik az elvásáraid.

HA gátvédelmet szeretnél, akkor pl érdemes szülésznőt is választani.

MAgyar doki nagyon jó fej, laza, viccelődős, be tud adni EDA-t. Nagyon figyelmes, a szülés után is rendszeresen ellenőriz. A megánrendelője szépen felszerelt, van UH-gép, tud szűrővizsgálatokat elvégezni, viszonylag olcsó (5000), a szülésért nem kér pénzt.

2012. márc. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Burik Zoltán is be tud kötni EDA-t, nem kell hozzá altatóorvos :) És ő is minden nap meglátogatja a kismamáit a gyermekágyas osztályon, és ellenőrzi a gyermekágyi folyást is. Igazság szerint a szülészorvosok és szülésznők mind kiválóak, a gyermekágyas osztály nővérei is kedvesek (egyet kivéve :) ), a csecsemősök kevesen vannak, így maguktól nem ajánlják fel a segítségüket, de ha segítséget kérsz tőlük, akkor segítenek.
2012. márc. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Még nem tudom, mit szeretnék, egyelőre tájékozódom, hogy mit, merre, ki és hogy, mert utoljára 13 éve szültem, de akkor még a Szent Imrében, itt csak rákszűrésen voltam, de nincs itt a kerületben választott orvosom, jó volt aki épp bent volt rendelésen. A terhesség és szülés persze már más téma, ide mindenképp szeretnék egy olyan embert/orvost, akiben feltételek nélkül megbízhatok, és rábízhatom magam a babával együtt... :)

2012. márc. 8. 14:57
 7/18 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés: itt mindenképp kell az EDA (ez egyáltalán az epidurális érzéstelenítés?), én kicsit parás vagyok minden plusz beavatkozás miatt, a fiamat is cakk-pakk 2,5 óra alatt megszültem. Jobb szeretném minden kínját-szépségét átérezni /akkor persze nem ezt mondom majd... ;) /, gondolom nem kötelező...(?) :D
2012. márc. 8. 15:02
 8/18 anonim ***** válasza:
Nem kötelező. Igen ez az epidurális érzéstelenítés amúgy. Nálam fájásgyengeség miatt kötöttek be oxitocint, az meghozta a fájásokat, szinte összeértek, nem tudtam pihenni, így kértem. Jó is volt így, mert maradt erőm a kitolásra. Én 5 óra 25 perc alatt szültem így. Beöntés sem kötelező amúgy, de ajánlják. Nekem ez sem kellett, mert egy kiadós hasmenéssel kezdődött az egész otthon :)
2012. márc. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Én 16 órát vajúdta EDÁval (első megint). Oxitocint is kaptam, mert fájásgyenge voltam, illetve egy második adagot, mert a lepény nem akart a baba után jönni. Beöltést nem kaptam, viszont az eda miatt végig feküdnöm kellett, de mivel gerincbeteg vagyok, nem volt választásom. Én egyébként azt vettem észre, hogy nem siettetnek a dokik semmiben, a szülészet átlagon felüli (jó, nagy alternatívkodásra, kád, duplaágy stb nincs lehetőség), a csecsemőosztály meg kritikán aluli, de ha nem az első gyermeked, akkor ez annyira talán nem fontos, nekem a benn töltött 3 napról nincsenek túl jó élményeim. De szülni nem szülnék máshol másodszorra sem, legfeljebb ambulánsan hazajövünk a második babával, ha minden rendben lesz vele :)
2012. márc. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Köszi az infókat :) Azt láttam a honlapjukon, hogy van VIP szoba (a feltüntetett 6eFt/nap még nem is "annyira" sok a többi 8-12eFt körüliekhez képest), én inkább megpróbálok addig imádkozni, hogy legyen szabad VIP-szoba, és akkor talán a kórházi élmény sem lesz negatív, de ha nem jön össze, akkor is kibírom, mert muszáj, és a muszáj mint tudjuk nagy úr... :) Amúgy a babákat milyen gyakran adják oda, esetleg éjszakára is bent lehet a szobában velem, ha szeretném? Már amennyire a galériában láttam, a közös szobák kb 3 szobásak, ezért ez kérdés lehet... A fürdő-részlegről esetleg valami vélemény, mert az én emlékeim csak a Szt.Imréből vannak, és elég negatívak...
2012. márc. 8. 18:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!