Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesvitamin, szükséges?

Terhesvitamin, szükséges?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nem vagyok terhességi vitamin ellenes, de vannak némi fenntartásaim. Elöször is, régen sem voltak ilyen vitaminok mégis megszülettek a gyerekek, másrészről az Én anyám sem szedett sem nálam, sem az öcsémnél mégsem lett semmi bajunk, sőt :)

Szerencsére imádom a zöldségeket, gyümölcsöket, minden káros dologtól mentes életet élek. És fiatal vagyok.


Az orvosom még nem ajánlotta/hozta szóba ( 9hetes vagyok).


Véleményekre lennék kíváncsi, mindenféle utálkozás nélkül.

Köszönöm!


2012. márc. 8. 09:42
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%

szia

igazából nem szükséges.

de a folsav igen. általában ezek a vitaminok tartalmaznak minden olyant ami a babának szüksége van,főleg az elején amikor kezd kifejlődni az idegrendszer stb..

én gravidát szedek nem bánom, mellette eszek gyümit is de bizonságban érzem magunkat hogy teszek vmit a babám egészségének érdekében

ha ártanának a vitaminok nem forgalmaznák őket :)

5 hetes kismama

2012. márc. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
10%
Most sok ilyen-olyan választ fogsz kapni!! Én veled értek egyet, én sem szedtem egyik gyermekemnél sem.Makk egészségesek!! Sok gyümölcs,zöldség.
2012. márc. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
Egyébként Ti akik szedtek, nektek az orvos ajánlotta, vagy ismerős. Vagy magatoktól kezdtétek el szedni? És mi alapján választottatok, mivel tudom, hogy van egy pár a piacon?!
2012. márc. 8. 09:48
 4/32 anonim ***** válasza:
26%
Én se szedtem az első gyermekemnél (pont olyan indokok miatt, mint te) és makk egészséges lett a babám. Szerintem akkor ajánlott, ha a vérvétel kimutatja valami hiányát, esetleg vashiányod van, vagy a folsav bevitel miatt, de ha nálad minden rendben, és jól étkezel,akkor nem kell. Persze ártani nem árt, de e nélkül is egészséges lesz a babád.Most várom a 2. picit, és vele sem tervezek szedni. Folsavat külön is lehet szedni, vasat is, de azt beviheted pl céklalével is, az egyébként is jó sok minden másra is.
2012. márc. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
50%

Talán azért érdemes szedni terhesvitamint (bár én sem szeretem a szintetikus vitaminoktat), mert ilyenkor ezekből, főleg folsavból többre van szüksége egy kismamának.

És sajnos az is igaz, hogy pár évtizede, már a zöldségek, gyümölcsök is kevesebb vitamint, tápanyagot tartalmaznak. Civilizációs ártalom. Lesz ez még rosszabb is pár évtized múlva. Sajnos.

2012. márc. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:

nekem az orvos ajánlotta a gravidát.

első babámnál femibiont szedtem a 12 dik hétig.

ezt is csak addig fogom, utána már semmit, !

2012. márc. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 Babi0906 ***** válasza:
91%

Én szedek vitamint, az orvos ajánlotta, de ha nem így lett volna is szednék. Nem győzik hangsúlyozni milyen fontos. Nem minden rendellenesség ellen véd de sok problémát kizár. Czeizel Endre műsorát szoktam nézni (9 hónap) ő is mindig elmondja milyen fontos. A baba nagyon sok olyan dolgot felhasznál a szervezetedből amit csak úgy normál étkezéssel nem tudsz pótolni (folsav stb). Mint minden másban ebben is alul maradunk más európai országoktól (Magyarországon a legkevesebb a vitamint fogyasztó kismamák száma).Én nem sajnálom a gyerkőctől azt az 5000 ft. egy hónapban + szedek még magnéziumot. Szerencsés vagyok mert nagyon jó terhességem van semmilyen problémával,de próbálok mindent megtenni ennek érdekében


[link]

2012. márc. 8. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
90%

Én szedtem, mert elég sokat dolgoztam és előre tudtam, hogy nem biztos, hogy fogok tudni figyelni az egészséges táplálkozásra. Mondjuk elég sok gyümölcsöt ettem így is, a kettő nem zárja ki egymást :-)

Meg azért is, mert "miért ne". Ártani nem árt, használni viszont használhat.


Az én anyukám sem szedett, 3 egészséges gyereke született. Ő sem értette, minek, de nem is próbált lebeszélni. Ilyen erőből vizsgálatokra sem kéne járni, hiszen 30 éve még nem volt, mégis megszülettek a gyerekek.


Sem orvos, sem ismerős nem ajánlotta, én magam döntöttem így. Pedig fiatal vagyok, 24 évesen lettem terhes.

Megérte: nyugodt voltam, este nem idegeskedtem azon, hogy vajon elég vasat, C-vitamint ettem ma?

2012. márc. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

Igen, tény. Én az összes érvet megértem. Sőt, egyet is értek, hogy sok vitaminra van szüksége a babának. De akik nem szedtek is egészséges gyereket szültek. Oké, ártani nem árt ha szed az ember, de ezzel úgy vagyok, hogy mégiscsak egy szintetikus vitamin.

Oké, a mostani gyümölcsök és zöldséges sem a régiek, de azért ne mondjuk, hogy 100%-ban jobbak mint a friss gyümölcsök. Nálunk ráadásul hatalmas kert van, semmit sem veszünk a boltból. (nyilván ez alól a téli időszak kivétel, de azt már megúsztam)


Szerintem megkérdezem az orvosom, ha nagyon ajánlja akkor lehet, hogy szedni fogok, de nem végig az tuti.


Köszönöm.

2012. márc. 8. 10:02
 10/32 anonim ***** válasza:
86%

Nekem a férjem ajánlotta, ő orvos. Most viszont azt beszéltük vele reggel, hogy ha elkezdődik a gyümölcsszezon, akkor nem fogok már szedni. Csak a halolajat, az nagyon jó. :) Szerintem fontosak, főleg őszi-téli várandósságnál, a folsav viszont mindig, minden évszakban, az első 12 hétben meg főleg. Egyébként én pl. megpróbáltam az Elevitet és a Gravidát is, mindegyiktől ment a hasam, nem is akárhogyan - a férjem szerint azért, mert nem volt hiány a szervezetemben egyik vitaminból sem. Végül így esett a választás a Femibionra, abban kevesebb van ezekből, folsavból viszont jobb minőségű. Ezt most fogom elhagyni a 32. héten. Innentől marad a DHEA, a magnézium, és a rengeteg gyümölcs-zöldség.


(Egyébként régen is megszülettek, igen, de ez nem jelenti azt, hogy a mai újdonságok nem lennének szükségesek. Régen az életmód is más volt.)

2012. márc. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!