Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák! Mérem a vérnyomásom...

Kismamák! Mérem a vérnyomásom és a pulzusom rendszerint 90 és 100 környékén van. Ez normális? Nem magas egy kicsit?

Figyelt kérdés
Terhesség előtt nekem alig mérte a készülék.50 és 70 között volt.Nem kóros ez a mostani pulzus?
2012. márc. 9. 13:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez nem vérnyomás, ez csak pulzus. a pulzus lehet nagyoba a tehertöl ami rajtad van, ez nem baj. ami baj ha a vérnyomás magas.
2012. márc. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kerüld a kávét illetve amibe koffein van! Nekem 100fölött van általában,van,hogy 1220-130 között. EKG belgyogyászat vizsgálaton mondta a doktornő mellőzem a koffeint(bár nem kávézok,nem iszok se energia italt,se kolát)! De még nem adna rá gyogyszert,de ha szűkséges igen! Előző terhességnél volt,hogy 149 is volt a terhesség vége fele,kaptam gyogyszert de attól rosszul éreztem magam!
2012. márc. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A pulzus terhesen normális 100-ig. Ha hamar felmegy mondjuk 120-ra, de ha lepihensz, akkor hamar le is megy, nincs gond.

A vérnyomásod ne legyen nyugalmi állapotban (ülsz, hátad megtámasztod, nem mocorogsz, bal karod letámasztva) 140/90-nél több, ha igen, akkor irány az orvos.

2012. márc. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a gyors válaszokat!!Egy kicsit megnyugodtam.A vérnyomásom elég alacsony szokott lenni:90/60

Viszont a pulzusom elég magas, de úgy látom és olvasom sok helyen hogy ez a terhesség alatt normális. Igyekszek elkerülni a kávét és a coffeint.Köszönöm a jótanácsokat!!Minden jót!

2012. márc. 9. 15:22
 5/5 Babi0906 ***** válasza:
A pulzus nekem is magas,de az orvos azt mondta ez természetes hiszen a szív jóval többet dolgozik most!
2012. márc. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!