Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi cukorbeteg kismamák...

Terhességi cukorbeteg kismamák! Hogy vagytok? Hogy bírjátok a diétát?

Figyelt kérdés
29 hetes kismama vagyok és már 4 hete diétázom. Néha nincs vele különösebb problémám, de ha éhes vagyok, semmit sem tud csillapítani az a pár gr előírt szénhidrát. Az is rossz, hogy semmit nem nőtt a súlyom 4 hét alatt, pedig elég vékony vagyok, és eddig is csak 3 kiló jött fel. Szerintetek ez normális? Nektek megy a diéta?
2012. márc. 9. 13:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem nem kell számolnom, "csak" visszafognom magam. Nem megy jól. :o( Küzdök, kínlódom, de már csak két hónap...


Én is vékony vagyok, diéta óta egy kilót fogytam, így 9 van rajtam, de 50-ről indultam, ami elve kevés volt. Amúgy ez a része normális. Mitől híznánk? Nincs szénhidrát. Az a baj, hogy nekem energiám se sok...


30hkm

2012. márc. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kitartás kismamik, majd túl lesztek ezen a nehézségen is. Én is cukorbeteg voltam, nehéz volt betartani a diétát, állandóan kívántam az édességeket, pedig amúgy nem vagyok édesszájú. De a baba egészségéért mindent! Én is vékony voltam /vagyok, én még fogytam is a diéta alatt 2 kg-ot, pedig csak 5 kg plussz volt rajtam akkor. Nekem a 34. héttől kellett diétáznom, azelőtt elég volt csak odafigyelni a cukros ételek fogyasztására. 5 és fél kg plusszal mentem szülni, pedig ugye a végén hízik sokat a baba, nekem mégis csak fél kg jött fel 6 hét alatt.

Amiatt ne aggódj, hogy nem hízol, a baba elvonja úgyis tőled, amire szüksége van. Én azt hittem majd pici lesz a babám, mert nem hízok, de teljesen átlagosan 3200 grammal született.

Sok sikert a diéta betartásához, és vigasztaljon az, hogy mindez szülés után elmúlik!

Jó babavárást!

2012. márc. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én azt csinálom, hogy odafigyelek mit eszem, utána megmérem az 1 órásit, és ha 5 körüli, akkor én bizony még eszem valamit ha éhes vagyok. Sőt, a szénhidrátot sokszor nem is mérem, ha tudom, hogy ez meg az úgysem viszi fel nagyon, azt eszem. Még csokit is. Igaz étcsokit, keveset. Nehezen bírom, és sütikre, tésztákra vágyom:) 39+3 hkm.
2012. márc. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!