Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki terhességi cukorbeteg,...

Aki terhességi cukorbeteg, szedhet homeopátiás bogyókat?

Figyelt kérdés
Úgy tudom nádcukor és tejcukor is van a homeós bogyókban. Akkor most szedhetem, vagy sem? Ha igen, naponta mennyit szabad?
2009. nov. 14. 07:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A terhességi cukorbetegséget mindenképpen kezelni kell. Ha kapsz rá gyógyszert azt nem szabad keverni a homeos bogyókkal. Ha csak diétáznod kell akkor is célszerű homeos szaktanácsot kérni, mert a babád egészsége a legfontosabb, és a kezeletlen magas vércukorszint terhesség alatt nagyon nem jó.
2009. nov. 14. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szerintem szedheted, csak be kell számítani. Én is cukorbeteg vagyok, inzlint is kapok, illetve adok be magamnak. Eszem az oscillococcinumot, de nem vettem észre, hogy megemelte volna a vércukorszintemet. Igaz van benne cukor, de szerintem kevésbé káros, mint egy süti, vagy egy falat csoki, és valljuk meg őszintén azért diéta mellett egy-egy falat ebből is lecsúszik:-)

(27hetes mami)

2009. nov. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ja! A beszámításnál ki tudod számítani, hogy mennyit vehetsz be, meg figyeld azt is, hogy mennyit javasolnak. A kettő számítást vedd figyelembe!
2009. nov. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én néha szedtem de nem számítottam bele a 160g-os ch diétámba. A lányom egészséges, 3060g-mal született. Szerintem kérdezd meg a dokid/védőnőt. Az okoz bajt ha tartósan magasan van a vércokrod és a baba hasnyálmirigye ezt szokja meg. Heti 1 alkalom oscillio-tól semmi baj nem lesz.
2009. nov. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
vércukrod, bocsi, épp fejek és 1 kézzel pötyögök.. :S
2009. nov. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem cukorbetegségre szeretnék szedni homeós bogyókat, hanem mondjuk megfázásra, illetve majd a 36. héttől a szülés megkönnyítésére. Hogyan tudnám beleszámolni a diétába, ha nincs rajtuk, hogy mennyi szénhidrátot tartalmaznak? Köszi, ha segítetek.
2009. nov. 14. 09:36
 7/12 anonim ***** válasza:

Némelyiken rajta van, így pl: oscillococcinum: 0,85 g szaharóz...magyarán még 1 g cukor sincs egy ampullába. A többi szert most nem tudnám megmondani, de a neten biztos megvan, illetve a gyógyszertárba is megkérdezheted. Elméletileg ott tudniuk kell.

A szülést könnyítős szereknél lehet egy kicsit más a helyzet, mert azt pl. szülés előtt óránként kell enni, illetve 36 héttől rendszeresen. Szerintem, ha meg lesz a szénhidráttartalom, akkor be fogod tudni számolni.

2009. nov. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
12.22 vagyok: Megnéztem a neten. Nem akarok hülyeséget mondani, de lehet, hogy pl. a caulophyllum esetében az elnevezésben lévő számok, pl. 15 CH, 30 CH valószínűlen a szénhidráttartalmat jelöli?! Ez csak egy ötlet. A gyógyszertárban biztos meg tudják mondani.
2009. nov. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Azért nem javasolt,mert a homeós bogyók laktózt és fruktózt..tehát tejcukrot és cukrokat is tartalmaz,így felboríthatja a beállított vércukorszintedet!
2009. nov. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem a számok a neve után arra utalnak,hogy hányszorosan higított!uccsó voltam
2009. nov. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!