Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kicsit el vagyok keseredve....

Kicsit el vagyok keseredve. Végig ez lesz majd?

Figyelt kérdés

170 centi vagyok és 83 kilóval kezdtem a tehességemet, most vagyok 12 hetes terhes. (jelenleg 80 kiló). Első gyermekemmel 9 kilót híztam összesen.


A védőnő elég sokat piszkál a súlyom miatt. És mindig elmondja, hogy nem lesz így jó, meg hogy le kellett volna fogynom a baba előtt és ilyenek. Végig ezt fogja csinálni? (tudom, hogy nem vagyok egy nádszál alkat, de kövér sem, olyan kis formás. Teljesen egészséges vagyok, minden eredményem jó)


2012. márc. 10. 20:17
 1/8 anonim ***** válasza:
LEHET HOGY EGY KICSIT SOK A KIINDULÓ SÚLYOD DE EZ PERSZE NEM OK ARRA HOGY ÁLLANDÓAN PISZKÁLJON!HA NEM ESIK JÓL AKKOR MOND MEG NEKI SZÉPEN HOGY SZÁLLJON LE A SÚLYODRÓL!!ÉN BIZTOS MEGMONDANÁM NEKI.A LÉNYEG HOGY FIGYELJ AZ ÉTKEZÉSEDRE ÉS HA JÓ MINDEN EREDMÉNY AKKOR NE FOGLALKOZZ VELE!CSAK AZ A FONTOS HOGY TE IS ÉS A BABA IS EGÉSZSÉGESEK LEGYETEK!!!!BOLDOG BABAVÁRÁST 25+5 HKM
2012. márc. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz vele, ha nem hízol sokat (és egyelőre fogytál) akkor nem lesz gond. Ha zavar és nem tudod egyik füleden be másikon kiengedni akkor mond meg neki finoman, hogy neked rosszul esik az, hogy a súlyodat firtatja. Tudod nem vagy egy Rubint Réka, de attól még lehetsz egészséges kismama.

Én egyébként mind a kettő terhességemmel min 14kg híztam (az elsővel szerintem 20-at is) mégsem piszkált a védőnő. Igaz én 58kg kezdtem, de akkor is annyival mentem szülni kb, mint amennyivel te fogsz, ha bejön a papírforma a 9 kg-ra.

Szerencsére a szoptatás alatt lejött minden. Majd te is formába hozod magad, ha vége a szoptatós időszaknak. Addig meg csak lazán :)

2012. márc. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én sem vagyok vékony. 172 cm és 75 kg vagyok. (22 hetes)

A mostani kismamatársaim közül is többen túlsúlyosak. (Faluban lakunk, 12-en vagyunk kismamák) Múltkor a védőnő asztalán volt egy lap, táblázatszerűen feljegyezve az adataink. Láttam a többiekét, mikor írta be a súlyomat. Voltak hárman 80 kg feletti súllyal, de láttam 94 kg-t is.

Még soha egyik sem panaszkodott, hogy a védőnő megjegyzést tett volna a súlyára.

Én az elsővel 20 kg-t híztam és soha nem rótta fel. Folyamatosan ellenőrizte a vérnyomásom, a vizeletem és még biztatott is, hogy ne aggódjak, majd szülés után lemegy.

Ne foglalkozz vele, élvezd a babavárást, ez nem keserítheti meg!

2012. márc. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2. vagyok...bocs kicsit elszámoltam magam :) Nem annyival mentem szülni, mint amennyivel te fogsz, de akkor is 20 kg plusz volt nem pedig 9 (de jó is lett volna csak annyi :))
2012. márc. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mit szólna hozzám a védőnőd!? 154cm vagyok, 77kg kezdtem a terhességem, most 32 hetesen vagyok 85-86kg! Engem abortuszra küldött volna, vagy mi? Én mindig aggodalmaskodok a súlyom miatt (mivel amúgy is kövér vagyok nincs szükségem még 20kg-ra), de mindig megnyugtat, hogy ez így még normális (már a hízásom). Te teljesen rendben vagy, egyelőre fogytál is, nem értem mit akar még, az a lényeg, hogy egészségesek legyetek. Nekem a súlyom ellenére jó a vérnyomásom, a vizeletem, a terheléses cukrom is jó lett! Kicsit vérszegény lettem, de ennek meg nem sok köze a súlyhoz! Szóval röviden, tömören ne foglalkozz vele, esetleg közöld is vele, hogy ne foglalkozzon a súlyoddal!
2012. márc. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem a doki is elégedett volt azzal, hogy 9 kiló volt rajtam, amikor szülni mentem. :)

Én sem voltam piszkafa, mivel 168 centi vagyok és 82-83 kg voltam a terhesség elején.

OK, elvileg ideálisabb nem túlsúllyal kezdeni egy terhességet, de valahogy azt tapasztalom az ismeretségi körömben, hogy aki vékonyka alkat, az többet hízik terhesség alatt, mint az, aki kicsi plusszal kezdi a terhességet. (persze ez sem törvényszerű)

Szerintem is szólj neki, hogy szálljon már le erről a témáról! :D Nem most kell fogyózni, most csak odafigyelni, hogy ne hízz többet, mint ami a baba+víz+lepény, stb.

2012. márc. 11. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A te védőnőd ha meghallaná, hogy én mennyi vagyok, kiszaladna a világból! :))) 105 kg-val kezdtem, de az állandó hányás miatt már 5 kg lement. Engem is piszkálgat a védőnő, de egyik fülemen be a másikon ki. Vérnyomásom, cukrom, rendben van, az első véreredményemre azt mondta, hogy ilyen jót még nem látott. Én ilyen vagyok és kész, a családban minden nő ilyen alkatú.

Nem kell vele foglalkozni és kész, hallgasd meg, de ne agyalj rajta egy percig sem. Ha az eredményeid jók, akkor nem tudom mit piszkál.

2012. márc. 11. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a kedves hosszászólásokat! Igyekszem nem szívewmre venni ezeket, de olyan érzékeny vagyok mostanában! :)


Boldog és eségszséges babavárást Nektek!

2012. márc. 11. 07:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!