Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesvitamin kérdés (? )

Terhesvitamin kérdés (? )

Figyelt kérdés
Ma voltam dokinál (hétvégén lett 2 +-os tesztem is), aki még nem látta a babót, visszarendelt 2 hét múlva kontrollra. De ajánlotta, hogy szedjek Femibion 400-at, ne törődjek vele, hogy azt csak a 13. héttől ajánlják. Amint hazaértem, utánanéztem a dolognak, és nem értem, miért ezt a fajta vitamint ajánlotta a doki, hiszen ebben kevesebb a folsav, mint a Femibion 800-ban, pedig az első időkben mindenhol a folsav szedését ajánlják. Természetesen nem szeretnék belekontárkodni a dologba, csak nem értem a doki javaslatát, valaki volt már ebben a helyzetben?
2012. márc. 12. 10:45
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
57%

Én önhatalmúlag kezdtem el Femibion 800-t szedni, amikor pozitív lett a tesztem. Mondtam a dokinak, hogy ezt szedem, annyit mondott, hogy jó.

De szerintem is inkább a 800-t kéne szedned. Talán neked akart spórolni a doki, mert az olcsóbb, és több van benne.

2012. márc. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

pont, hogy drágább. 2 tabletta jut egy napra, az egyik omega3-at tartalmaz, de majd 12. héttől lesz jelentősége, a baba idegrendszerének fejlődéséhez jó. laikusra lefordítva "okos" lesz.

Én se értem a dokidat. Én azt csináltam egyébként, hogy egy olcsó vitamint szedtem és mellé az omega3-at is.

2012. márc. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
2., én is ezen gondolkozok, hogy másfélét szedek, vagy legalábbis a 12. hétig 800-ast, esetleg utána is, csak kiegészítve. Te milyet szedsz? Amúgy még "nagyon laikus" vagyok ebben, első baba lesz csak, szóval bocsánat az értetlenkedésemért:D
2012. márc. 12. 11:16
 4/21 A kérdező kommentje:
1., szerintem te keversz valamit, a 400as jóval drágább. (Félre ne értsétek, nem sajnálom a babára a pénzt, de ha kiváltható valami olcsóbb megoldással, az nagyon jó lenne! :-))
2012. márc. 12. 11:17
 5/21 anonim ***** válasza:

Szia!

Én nem szedtem külön folsavat! Amint megtudtam hogy babát várok 1hónapig szedtem a Gravidát és mellé Magne B6-ot...most leálltam a Gravidával mert ajánlottak egy természetesebb vitamin forrást a Hipp Natal-t ami egy gyümölcs koncentrátum! Ugyan azok a vitaminok vannak benne mint a terhesvitaminokban csak ez sokkal természetesebb!

2x120ml kiszerelésben lehet kapni...és naponta 20ml-t lehet belőle meginni! Kellemes az íze és van benne folsav és jód! Ez teljesen természetes vitamin forrás! :-)


Üdv, 10hetes kismama

2012. márc. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet, utánanézek! MagneB6-ot a görcsök miatt szedted? Nem szedtél mellé omega 3-at?
2012. márc. 12. 12:01
 7/21 A kérdező kommentje:
Mármint úgy értem, hogy a Gravida mellé nem szedtél-e omega 3-at Ezt a Hipp Natalt hol lehet beszerezni?
2012. márc. 12. 12:03
 8/21 anonim ***** válasza:
57%

1. vagyok:

Igen az ára drágább. De a 800-ban 30 szem van, a 400-ban pedig 60 szem. Ha kiszámolod, akkor olcsóbbra jön ki a 400-as.

2012. márc. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

De a 400-ban omega 3 tabletta van + vitamin, egy nap kettőt kell bevenni, azaz 30 napra elég, bár én azt csak két naponta szedtem a 14. héttől.


Valószínűleg az omega 3 miatt ajánlotta, de én a helyedben 800-asat szednék, és mellé vmilyen halolajas készítményt.


31 hkm

2012. márc. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

A Fembiont nem ismerem. Első Baba nekem is, saját döntés alapján a Hipp Natalt keztem el szedni, a védőnő azt mondta, hogy okés. Annyi hogy októbertől külön szedek mellé Calcium + D3 vitamint, mert az nincs benne. Én a DM-ben szoktam venni, 1300 Ft körül van (utoljára meg bababoltból, mert DM-ben nem volt), és 12 napig elég egy doboz.

Semmi gondom nem volt vele, csak ajánlani tudom. (Ami "problémám" adódott, nem hinném, hogy a vitaminválasztás miatt. Keményedtem, arra kaptam Magnesi citrit, meg most így a végén kiderült, hogy vérszegény vagyok, úgyhogy kell szednem vasat.)

Boldog Babavárást!

39+3h kismama

2012. márc. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!