Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Meg tudja azt bocsájtani egy...

Meg tudja azt bocsájtani egy nő a párjának, hogyha az nem vállalja a gyereket amikor a nő teherbe esik, és esetleg emiatt a nő akár az abortuszt választja?

Figyelt kérdés
2012. márc. 12. 16:09
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem nem. De aki normális, csak a párja miatt nem is tenne ilyet. Egy részt tönkre vágja a kapcsolatot, tehát ha elveteti sem lesz minden ugyanolyan, másrészt pasit kaphatsz százat, de gyereket nem.
2012. márc. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 witch123 válasza:
27%
szerintem ha tenyleg szeret akkor nem utasitja el mivel o huzta magad bele a szarba.
2012. márc. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
83%

En nem lattam meg arra peldat, hogy egy ilyen kapcolat tartos maradt volna az abortusz utan is.

Ez hatalmas nagy csalodas es para mindket felben. Egyreszt mert a ferfi igy is megijedhet a dologtol, foleg ha latja, hogy a no milyen rosszul viselte az abortuszt es levonja a kovetkeztetest, hogyha lenne meg egy baleset, akkor maradna a baba.

Masreszt a no reszerol ez egy hatalmas teher es csalodas a ferfiban. Nagyon elkeseredettnek, remenytelennek es kilatastalannak kell lennie annak a nonek, aki egy ilyen eset utan kepes a ferfi mellett tiszta erzelmekkel maradni es megbizni benne tovabbra is. (Marmint abban a szituacioban, ha a no valoban nagyon szerette volna megtartani a babat es csakis a ferfi unszolasara vetette el.)

2012. márc. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:

Ha csak és kizárólag a férfi miatt, akkor véleményem szerint nem.


De nem voltam még ilyen helyzetben, és ismerősről sem tudok.

2012. márc. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem eleve nem jó a kérdés. Ha a nő a pasi érdekeit nézve abortuszra megy, akkor is az ő döntése az abortusz. Jogában állt másképp dönteni és egyedül vállalni a gyereket, de neki fontosabb volt a párja.

Akkor meg mit kéne megbocsátania a pasinak, azt, hogy neki fontosabb volt a pasi, mint a gyerek?


Félreértés ne essék, a gyereket nem a gólya hozza, az a véleményem, hogy véletlenek nincsenek, aki nem akar gyereket, gondoskodjon róla. Ha a nő nem akar, szedjen tabit vagy ha nem szedhet, alkalmazzon helyi készítményeket, ha pedig a pasi nem akar, húzzon gumit. Hinni a templomban kell, aki nem akar gyereket, ne bízza másra a védekezést.

Gusztustalan, amikor a pasi mossa kezeit, hogy ő nem akarta. Tett volna ellene. Ha meg nem tett, viselje a következményeket.


A nő meg úgy döntsön, ahogy akar, és ne próbálja a felelősséget másra hárítani, hogy miért ment abortuszra.


A másik, amit nem értek, hogy beszélhetünk "párról", ha az illető nyíltan kijelentette, hogy nem kér a gyerekből, tehát nyilvánvalóan nem tervez hosszú távra, vagyis nem kér a nőből sem hosszú távon. Az ilyet nem párnak hívom, hanem maximum "ex"-nek.

2012. márc. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Elméletileg az esetek kb. 60%-ában a nő dönt arról, hogy elveteti a gyereket, az esetek 40%-ában pedig közösen döntenek, vagy a nő a férfi unszolására vagy hajtja végre az abortuszt.


(((Én amúgy sosem értettem, hogy hogyan lehet egy nőt kizárólagosan felelőssé tenni egy abortuszért, persze van úgy, hogy tényleg egyedül hozza meg a döntést, de a párkapcsolatok egy része még mindig viseli azokat a klasszikus jegyeket, hogy a férfi a "családfő" és ő hozza a döntéseket elsősorban.)))

2012. márc. 12. 16:39
 7/25 anonim ***** válasza:
Én ott lemaradtam, hogy hogyan jött össze az a gyerek? Ki nem védekezett? A nő csak úgy teherbe ejtette magát a pasi nem is tudta?
2012. márc. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

Úgy lehet, hogy a nő az, aki aláírja a papírt a műtéti beavatkozás előtt. Én soha nem írom alá, ha nem akarom.

Nekem nem mentség az, hogy "közös" döntés volt, a közös döntés azt jelenti, hogy ő is akarta, vagyis nincs mit megbocsátani (ld. a kérdést). Ha van mit megbocsátani, akkor az abortuszról egyedül a férfi döntött, vagy a nő attól való félelmében döntött így, hogy a pasi elhagyja.

Ha a férfi döntése volt, akkor mi a kérdés? Ahogy írtam, az ilyen férfi nem "pár", ha elutasítja a gyereket, elutasítja a nőt. Ha pedig a pasi kedévéért döntött így a nő, hogy megtarthassa, sajnos az az ő felelőssége, nincs mit szépíteni, a pasi fontosabb volt, mint a gyerek. És akkor megintcsak mi a kérdés?

2012. márc. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Ugyan már, balesetek mindig vannak. Az ismerősöm nője 6 hónapos injekció mellett esett teherbe, a másik pszichológus ismerősöm, aki tuti nem kamuzik, gyógyszer mellett, másik ismerősöm is elméletileg gyógyszer mellett. Az anyám mindig azt mondta, 100%-os védekezés a bunkós bot, amit a nő mindig az ágya mellett tart és ha férfi közeleg előveszi és "nem fél használni".
2012. márc. 12. 16:45
 10/25 anonim ***** válasza:

* nő csak úgy teherbe ejtette magát a pasi nem is tudta?


Erre írtam, hogy aki nem akar gyereket, az ne engedje ki a kezéből a védekezést. Ha meg elszúrja, viselje a következményeket. Vagy ha nem akarja viselni, ne szexeljen.

2012. márc. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!