Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » érdemesebb a genetikai uh-kat...

érdemesebb a genetikai uh-kat 4d-ben megcsináltatni?

Figyelt kérdés
2012. márc. 13. 12:49
 1/5 anonim ***** válasza:

A sima uh is nagyon fontos, mert azon bizonyos szervek, funkciók másképp látszódnak mint a 4d-n, ezért informatív a szakemberek számára!

Úgyhogy szerintem max. 4d-t is csináltathatsz, de a sima uh felvétel is éppoly fontos a genetikai vizsgálatoknál!

(Egyes helyeken a genetikai vizsgálatkor a doki csinál sima és 4d-s felvételt is, már ha olyan a gépe, hogy lehetőség van erre. Viszont nem csak 4d-t csinál ilyenkor.)

2012. márc. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én orvosként azt mondom, hogy nem. Sőt, azt hiszem a gyakorlat is az, hogy 2D-ben nézik ezeket, 4D-ben szívfejlődési rendellenesség pl. egészen biztosan nem látszik. Az én terhességem alatt is minden uh, ami valamilyen szűrésre volt, 2D-ben történt, azután kapcsoltnk 4D-re, a játék kedvéért, meg ismerkedni a picivel. :)


31 hetes kismama

2012. márc. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én a 18. heti és a 32. heti ultrahangnál elmentem a kötelezőre a kórházba. És voltam külön 4D genetikai ultrahangon is. A látvány miatt is mentem, meg ugye a genetikai résznél nem 4D-be nézik meg a babót. Hanem 2D-be. Megmutatják a szerveit, vérkeringést, az egész baba testfelépítésest,(jobb helyeken megszámolják és megmutatják az összes ujját) a köldökzsinórt, méhlepényt. Én azért is mentem el pluszba, mert a kórházakban kb 2 perc alatt nézik át a babát...nekem ez kevés volt:S Ráadásul még a monitort sem fordították felém, semmit nem mutattak a babából a kórházban.

Boldog babavárást.:)

2012. márc. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én 29 hetesen voltam 4d és 30 hetesen a genetikán és tök más adatok jöttek ki ha azért mennél mert aggodsz a méretek miatt szerintem nincs értelme!!!!!!!!!
2012. márc. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én a Magzati Diagnosztikai kp-ban a saját dokimnál csináltatom a genetikai uh-kat: 12 hetesen az integrált teszttel együtt, majd 20 hetesen is oda megyek. Először 2D-n nézi, ott mondja az adatokat, majd 4D-n is megnézzük.

A fiamnál is ezt a kettőt itt csináltattam, a 28. hetit (körülit) sima 4D-n máshol csináltattuk, de azt elfogadta a doki. Oda pedig csak babamozira mentünk.... De a mostaninál majd azt is ott fogom a dokimnál.

Amíg megtehetjük....

2012. márc. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!