Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Baj lehet ebből? Segítség!

Baj lehet ebből? Segítség!

Figyelt kérdés
Ma voltam a 2. szűrésen, 19+4 hetes kismama vagyok. Azt mondták minden ok a kisbabával, viszont fejvégű az elhelyezkedése. Visszahívtak 4 hét múlva kontrollra és azt mondták, ha nem változik, akkor a 28. héttől a szülésig bent kell feküdnöm a kórházban. Engem nem érdekel, ha ott kell lennem, csak az, hogy ebből lehet baj, nem indul be korán a szülés, ha így fekszik, vagy csak azért fekszik így, mert sok helye van és sokat ficánkol, forgolódik, és ma pont így helyezkedett az UH-n????? Annyira megijedtem!
2012. márc. 13. 13:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem inkább azt mondták, hogy nagyon mélyen van a koponyája? Pusztán azért mert fejvégű, 19 hetesen nem nagyon kell megijedni... Mire kiértél, lehet, hogy harántfekvésben volt...
2012. márc. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem egy ismerősömnek volt fejvégű a babája szinte végig, mégsem kellett kórházban feküdnie emiatt.

Nem volt egyéb probléma? Nincs túl lent a baba vagy valami egyéb elhelyezkedési gond?


Amúgy még sok helye van, úgyhogy forgolódhat eleget a babád.

Nekem baromi sokáig volt faros, én meg épp attól kaptam idegbajt, hogy szülésig nem lesz fejvégű. Ő 35 hetesen végül befordult fejvégűbe.

De sógornőm babája már elég hamar fejvégű fekvésben volt, és semmi baj nem volt ebből.

2012. márc. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
De igen, már rájöttem, hogy nem a fejvégű fekvés a baj, hanem, hogy nagyon lent van! "A placenta a méh hátsó falán tapad, eléri a belső méhszájat" Ez mit takar? Mi baj lehet ebből?
2012. márc. 13. 15:11
 4/8 anonim ***** válasza:
Azt, hogy rálóg a méhszájra, és bevérezhet, leválhat esetleg, de általában visszahúzódik onnan, ahogy nő a méhed. Nekem is ott járt ilyen idős terhesen, most 31 hetes vagyok, azóta már nincs ott. Ha maradna, csak császárral lehet szülni. Ha nagyon lent van a baba, akkor a vérzésre valamivel több az esély, de szerintem nincs ok nagy aggodalomra, el fog az húzódni.
2012. márc. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
(A placenta a lepény, ugye azt tudod? Tehát ez alapján nem a baba, hanem a lepény van mélyen.)
2012. márc. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én múlt héten voltam uh-n 19 hetes voltam akkor én is. Nekem is ráírták a papírra, hogy mélyen fekszik a méhlepény, de azt mondta a szonográfus, hogy valószínűleg ahogy nő a méhem szépen feljebb fog kerülni. Bízom benne, hogy nem lesz semmi baj, és nálad is minden rendben lesz!
2012. márc. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, tehát ha jól értem, akkor a baj az lehet ebből, hogy császárral születik a baba!Tehát nincs életveszélyben, csak max nem természetesen fog születni! Ugye?


És ha bevérzik, vagy leválik, akkor annak mi a következménye?

2012. márc. 13. 18:33
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia! Ennyi idős terhesen nekem is ott helyezkedett el a méhlepény, de pár hét múlva, ahogy nőtt a baba már minden rendben volt. Neked mivel nagyon lent van a baba is ezért figyelnek rád jobban. Nyugodj meg, ne idegeskedj! Arra figyelj, hogy sokat pihenj, és ne emelj nemhogy sokat hanem semmit se. Mikor legközelebb mégy már minden ok lesz! A méhlepény biztosítja a baba oxigén szükségletét, tápanyagot,vérellátását, tehát a legfontosabb kapocs anya és baba között, elengedhetetlen a baba fejlődéséhez.

Nyugi, pihenj!

Bolodg babavárást: 38 hetes kismama

2012. márc. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!