Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terheléses cukrom 8-as lett...

Terheléses cukrom 8-as lett (sajna még nem tudom mennyi volt éhgyomorra, mert még csak telefonba kaptam meg ezt az értéket a dokimtól, majd ma du-án megyek hozzá) ez sok? 22+5 hetes km.

Figyelt kérdés
Milyen diétát tudtok (vagy alkalmaztatok ti is)? Annyit mondott a telefonba a dokim, hogy bár a labor nem nyilvánította kórosnak az erdeményt ő egy kicsit magasnak találja és ne egyek édességet illetve du-án a rendelésen majd megbeszéljök, hogy vmikor ismételni kell. Ti mit csináltatok?
2009. jún. 11. 09:32
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]

Nekem 7.9 lett, 200 grammos diétán voltam a harmadik trimeszterben.

[link]

[link]

2009. jún. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

A 8-as terheléses cukor sok, nem durván, de sok.


Én nem a cukrom miatt, de nagyon odafigyelek, hogy mit eszem. A dokid vagy elmondja nagy vonalakban, hogy mit tart jónak, vagy elküld egy dietetikushoz.


Sokszor eszem keveset (minimum 5ször), a cukrot teljesen száműztem (helyette: méz vagy fruktóz - ez gyümölcscukor) mesterséges édesítőszert sem eszem, sok buborékmentes ásványvíz, lassan eszem.

A magas cukornál nagyon oda kell figyelni a szénhidrátbevitelre, ennek a napi mértékét majd a dokid megmondja, nagyban attól is függ, hogy milyen volt az éhgyomri cukrod.

2009. jún. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat. Atért csodálkoztam, mert nekem soha nem volt gondom, még 2 héttel ezelőtt is az éhgyomrim 4.9-es volt, nincs túlsúlyom (eddig 2 kg-ot híztam)és rendszeressen sportolok és sokat sétálok. Cukrot sem eszem sokat, na akkor most elkezdem tanulmányozni ezeket a táblázatokat is.
2009. jún. 11. 09:56
 4/4 anonim ***** válasza:

Az éhgyomrim nekem sem volt magas, még a cukorbetegség alatt sem.

Egyébként kb. 1 hónapja voltam terheléses (3 hónapos a lányom)vércukorvizsgálaton és teljesen rendbejött a cukrom.

Emelett 12 kg ot híztam, most meg már 13 kg lement, minden rosszban van valami jó is.

2009. jún. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!