Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt jobb oldali...

Terhesség alatt jobb oldali vesetágulat?

Figyelt kérdés
22 hetes kismama vagyok, 3 napot töltöttem kórházban,mert nagyon görcsöltem, és megállapították hogy a jobb vesémben 13mm-es tágulat van!kaptam infúziót,a vizelet baktériumtenyésztés eredményét még várjuk! Járt már valaki így? Elmesélnéd? Nagyon féltem a babámat!

2012. márc. 16. 13:25
 1/5 Csillus25 ***** válasza:
Szia,nekem is a jobb oldali vesémben van.Nekem 24.hetesen látta meg a 4d uh-n a szeriológus.Nekem panaszom nincs vele.Bár a baba rendesen rajta fekszik mert egy hónapja engem is befektetek bár mondjuk méhnyakmegrövidüléssel és 8hónapos terhesen.Ha nincs görcs akkor nincs vele gond.Sok folyadék,meg pihenés talán segít...ne aggodj!!!
2012. márc. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Csillus25 ***** válasza:

Továbbá ez a terhesség után ez megszünik.A tenyésztést várd meg nekem az rendben volt.Ha úgy érzed hogy baj van menj kórházba inkább feleslegesen de legalább megnyugszol.

37hetes km

2012. márc. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem úgy derült ki,hogy 20 hetesen vesegörccsel estem össze itthon!Mentő vitt be,amit a körzeti doki küldött értem!


16 infúziót kaptam,de semmi nem enyhítette a görcsöt! :(

Dec 18-án kerültem kórházba,és 25-én tették fel a dupla J katétert a vesémbe!Ettől a görcs ott a műtűasztalon elmúlt,viszont folymatos húgyúti fertőzésem van azóta!:(

Sírva pisilek,a vizeletemet nekem kell naponta ellenőrizni itthon,tele van fehérje,genny,vér...Nagyon fáj már a nunim...


Most hétfőn fogják kivenni aketétert a vesémből,és ha a panaszoktovábbra is fenállnak,akkor hétfő estére,vagykedd reggelre vagy belázasodok,vagy visszagörcsölök...Akkor azobnalvisszateszik!De reménykedem,hogy már mivel fejvégűben fekszik a lányom,így nem fogja tudnielnyomni...Nem szeretnék katéterrel szülni...Még akakilás is fáj ha nyomom:(Mármint a vesémben..



32hetes vagyok most,és azért veszik kimert csak 3 hónapig maradhat bent ezba katéter!


A babának nincs semmi baja,egy adag antibiotikum kúra kellettmikor feltették a katétert...Mertnagyon csúnya volt azelzárt vizeletem :(


Ha van kérdésed szívesen válaszolok!

2012. márc. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Félőske22 válasza:

Én az előttem szólótól szeretnék kérdezni! A katéter behelyezése nagyon fájt? Utána kórházban kellett feküdnöd vagy haza engedtek? Veseköved is van?

Nekem még kérdéses, hogy kell-e katéter, de mindennap fájdogál a vesém és félek, hogy újra begörcsöl, ezért jó lenne korábban szülni, mondjuk 37-38. héten, hogy megszűnjön a probléma.

35+3 hkm

2013. ápr. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

A Dupla J-s vagyok!


Nekem iszonyatosan fájt, mikor feltették :( de 5.re sikerült :( meg már reszkettem a műtőasztalon annyira görcsölt hanyatt fekve a vesém :(

De végül mikor 33 hetesen levették, nem görcsöltem vissza,nem lázasodtam be...Így hatalmas megkönnyebbülés volt mikor kivették!


A betételnél bent kellett feküdnöm 4 napot, mert azt mondták perceken múlt,h leálljon a vesém,így ellenőrizni kellett a vesefunkciót.

De mikor kivették azt ambulánsan csinálták, és 3 napig vérzett a húgycsövem :( mert tiszta húgykő volt a ketéter két vége :(


Amúgy vesekövem nincs csak a babám feküdt a húgyvezetékemen. Szülés után elmúlt minden tünet,panasz...bár a napi 4 liter folyadékot tartom azóta is, mert már annyira megszoktam,hogy hiányzik...


Amúgy 8 nap múlva már 1 éves lesz a kislányom! Szóval már kezdem elfelejtei ezt az egészet hál istennek!De több gyerkőcünk nem lesz emiatt az tuti!iszonyatos volt!


2 leányzó anyuja

2013. ápr. 27. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!