Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen juttatások járnak...

Milyen juttatások járnak ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Veszélyeztetett terhesen itthon vagyok, már 5.hónapban vagyok a bébivel.

Most egyedül a táppénzt kapom, de arra lennék kíváncsi, hogy más is jár e ilyenkor, vagy csak ez?


másodsorban viszont arra lennék kíváncsi, hogy egyedül nevelem majd fel sajnos, és miket kell majd szülés után igényelnem (hogy könnyebb legyen pénzileg)

gondolok itt segély vagy valami juttatás...


Minden érdekel, köszi a válaszokat


2012. márc. 19. 09:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Családi adókedvezményt már a terhesség 91. napjától igényelhetsz a magzat után, ezt a munkahelyeden vagy a könyvelőddel kell intézned. Szülés után járni fog a GYED a munkabéred összegével arányosan, az egyszeri anyasági (64.500 Ft) és a családi pótlék (kb. 13.000 Ft). Utóbbi kettőt az államkincstárnál kell igényelned. A lakhelyed szerinti illetékes önkormányzatnál pedig bizonyára van lehetőség rendszeres támogatás igénylésére, ez ügyben próbálj meg a weboldalukon vagy a központi telefonszámukon informálódni. Remélem, tudtam segíteni.:)
2012. márc. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

persze h tudtál:)

erről a családi adókedvezményről mit lehet még tudni? 91.naptól jár az oké, de visszamenőleg is kaphatok vagy azt már buktam?

154. napja vagyok terhes :) most számoltam ki, de viszont jó lenne ha visszamenőleg kaphatnék...nagyon szükség lenne a pénzre.


mindenesetre nagyon köszi a választ segítettél :)

2012. márc. 19. 15:38
 3/4 anonim ***** válasza:
Megint én vagyok.:) Azt hiszem, kérhető visszamenőleg is, de személyes tapasztalatom nincs, mert mi a lehető leghamarabb igényeltük. Mindenesetre jelezd az igényedet munkahelyeden/könyvelőnél, amint csak tudod!
2012. márc. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
rendben a könyvelövel megbeszélem. köszönöm a segitséget :)
2012. márc. 19. 17:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!