Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Gombás fertőzés, terhesség...

Gombás fertőzés, terhesség alatt? Már a harmadik féle kúpot használom.

Figyelt kérdés
2009. jún. 12. 18:47
 1/7 A kérdező kommentje:
30 hetes vagyok, félek, hogy árt a babának.
2009. jún. 12. 18:49
 2/7 anonim ***** válasza:
Canestent próbáltad már? Nekem segített a 13. héten. Én is nagyon féltettem a babát.
2009. jún. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Sajnos ismerem a problémát. Nekem csak canestent ajánlott a doki. Kiművelődtem, az első kúra után, mikor nem múlt, egyből jött a köv. doboz. Első drukkra 3 doboz kellett.


Azóta van tartalék itthon, ha érzem h megint kijönne, egyből használom, azóta ált elég az első dobi. A krém amúgy nagyon jó megelőzésre. Az utóbbi 3 hónapban már csak 1x jött vissza, összesen 3x volt már a terhességem alatt. 27 hetes km

2009. jún. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én korábban küszködtem a problémával. Mindig elmúlt, majd visszatért, pedig nem váltogattam a pasikat.

A terhesség diagnosztizálásakor is volt, kaptam kúpot, de nem múlt el teljesen. Köv. alkalommal mondtam a dokimnak, hogy még mindig van, s nem lesz-e ez gáz,ha hüvelyi úton szülök.

Megvizsgált, s mondta, hogy ez már nem gombás fertőzés, hanem a terhességgel együtt járó folyás, ami normális ph-jú. Azóta is mindig mintát vesz, de semmi gond.

Nem lehet, hogy félrekezelnek?

24 hetes km

2009. jún. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem a Pimafucin vált be, candidás fertőzésem volt.

Egyébként megelőzésre lehet használni a Cikatridina hüvelykúpot, ami gyógynövényekből van "összerakva" és segít megőri a hüvely ph-ját, így sokkal kisebb eséllyel támadnak meg a gombák!

2009. jún. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Terhességem alatt kétszer volt gombám. Pimafucint kaptam egyszer, másszor meg egy gyógyszertári készítményt.

Nekem terhesség előtt a Canesten nem használt semmit, nem múlt el tőle. De nem vagyunk egyformák...

2009. jún. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Boldog babavárást mindenkinek!
2009. jún. 12. 22:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!