Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hány hetes terhesen közöljem...

Hány hetes terhesen közöljem főnökömmel a tényeket? Most vagyok 16, még nem igazán látszik.

Figyelt kérdés
2012. márc. 21. 08:10
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Már eddig is megtehetted volna,szerencsére törvényileg védve vagy,16 hetesen pedig most már mindenképpen elmondanám.

Én ki sem bírtam volna eddig ,hogy magamban tartsak ekkora boldogságot :-) !

2012. márc. 21. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
én hányós voltam, így 10hetesen szóltam, szerintem már neked is kellene...
2012. márc. 21. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Én 20 hetesen mondtam meg de igazából nincs jelentősége. Most is nyugodtan megmondhatod. Én a 28.hétig dolgoztam.
2012. márc. 21. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
azért vártam mert úgy tudom, hogy a 12. hét után vagyok csak védett, most voltam a napokban méhlepény mintavételen, még nincs meg az eredmény, és nem akarom elkiabálni (de nagyon remélem minden rendbe lesz)
2012. márc. 21. 08:15
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Én nem akartam szólni 14 hétig,de a 12.héten már látszott,és tudott róla!

8 hónapos koromig dolgoztam!

2012. márc. 21. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Én 7 hetesen tudtam meg, hogy babát várok, 8 hetesen pedig már közöltem a főnökkel is.Mivel nagyon hányós voltam, nem tudtam bejárni dolgozni sem. Nagyon rendes, megértette. Emellett nem is tudtam volna dolgozni, mert emelgetnem kell nehezet,könnyített munkát meg nem tudott volna adni. Megnyugtatott hogy menjek nyugodtan táppénzre, tudta azt is, hogy 3 éve próbálkozunk a párommal.

Szerintem azért már illene szólnod!

2012. márc. 21. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
47%

Sajnos már nem védi a törvény a kismamákat!

Nincs meghatározva, hogy mikor kell szólni, de szerintem úgy tisztességes, ha az ember nem az utolsó pillanatban szól, hogy tudjon a munkáltató keresni helyette valakit, amíg távol lesz, hiszen talán akkor a munkáltató is jól áll majd a dolgokhoz (nem küld el) remélhetőleg. Bizonyos helyeken be kell tanítani az "újoncot".

2012. márc. 21. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Nem az utolsó percben akartam szólni, de kb még két hét mire megjön a genetikai vizsgálat eredménye, hogy egészséges-e a baba, mivel már 37 éves vagyok. Mi van akkor ha el kell vetetni valami komoly betegség miatt, akkor elkiabáltam az egészet, sajnos volt már rá példa....
2012. márc. 21. 08:34
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

utolsó vagyok: Természetesen ebben az esetben várd meg a vizsgálat eredményét! Addig is vigyázz magatokra :o)


Minden jót kívánok!

2012. márc. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg siman megvarhatod azt a ket hetet. Igazabol ennek max abbol a szempontbol van jelentosege, hogy ne egyik naprol a masikra hagyd ott oket.

Bar meg ez sem jelent semmit, mert van, aki 9 hetesen szol es ra ket napra mar betegszabin van, ez nem is olyan ritka es ebben az esetben sincs ugye a munkaltatonak tul sok ideje felkeszulni az emberpotlasra.

Ha te ugy tervezed, hogy jo eredmeny es egeszseges terhesseg eseten meg dolgozni akarsz ezutan is, akkor egyaltalan nem vagy elkesve a bejelentessel.


En anno elso babanal 12 hetesen szoltam. De nekem 11 hetesen jart le a probaidom... Elotte is ott dolgoztam mar jo regen, de kulsoskent, mar akkor a baban ugykodtunk, nem erdekelt, hogy hatarozott ideju a szerzodesem. De Isteni csodanak koszonhetoen pont ahogy terhes lettem bejelentettek, hogy at vesznek sajat alkalmazottnak hatarozatlan szerzodessel, 6 hetes probaidovel. Szoval nagy-nagy szerencsem volt.

Vegulis jol is tettem, hogy szoltam 12. heten, mert ra par napra bajom lett, pont a munkahelyen vereztem be, onnan vittek korhazba, 3 hetig nem tudtam dolgozni, igy legalabb tudtak, hogy mi az oka a tavolletemnek. Utana meg visszamentem es dolgoztam majdnem a terhesseg vegeig. Nem valtunk el rossz hangulatban egyaltalan.

2012. márc. 21. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!