Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tegyek? Tartsam meg vagy...

Mit tegyek? Tartsam meg vagy hallgassak megint a páromra? Igen és mégis hogy közöljem vele?

Figyelt kérdés

Sziasztok.Az a helyzet,hogy egy 5hónappal ezelőtt volt egy abortuszom.A párom és én egy picivel több mint egy éve vagyunk együtt.Kinn élünk külföldön és mint említettem állapotos voltam tőle,de elvetettük a babát,mert szerinte még túl korai volt és a hátterünk se lett volna meg hozzá.

Most viszont azt érzem,hogy ismét várandós vagyok.Napok óta fáradékony,aluszékony vagyok.Többször fáj a fejem illetve hányingerem is van.Nem tudom,de félek hogy megint van bennem egy pocaklakó.Nem akarom megint elkövetni életem legnagyobb hibáját,hogy elvetettem a babát,de viszont a párommal se akarok szétmenni ha esetleg ő megint nem akarná.De még azt sem tudom,hogy mondjam el neki ha csinálok holnap egy tesztet és pozitív lesz.

Kérlek segítsetek!Minden válasznak örülni fogok.Köszönöm előre is. egy 20éves nő


2011. máj. 20. 21:22
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
59%
20 évesen én még korainak tartom a gyereket. Ha szedsz is bogyót, miért nem biztosítottatok rá gumival, ha nem akartok még gyereket? Vagy egyáltalán nem is védekeztetek? (mert abból, hogy 5 hónapon belül 2x összejöjjön, ráadásul egy abortusz után, arra következtetek...)
2011. máj. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
100%
Nem bántani akarlak, de nekem csak egy kérdésem lenne. Mi a lópikuláért nem védekeztek normálisan, ha még nem akartok gyereket?
2011. máj. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 A kérdező kommentje:
de szedek fogamzásgátlót,és nem is emlékszem rá,hogy utoljára mikor "csináltuk úgy" hogy a bogyó mellett is következménye legyen.mert ált-ba megszakítással csináljuk és mostanába egyre ritkábban.de lehet hogy más miatt vannak ezek a tünetek,nagyon félek a teszt eredményétől.:(:(
2011. máj. 20. 21:28
 4/45 napietus ***** válasza:
55%
mondjuk ha védekeznétek, nem járnál folyton kaparásra, de te tudod...mondd meg neki úgy, ahogy van, aztán majd eldöntitek, mi legyen. kettőtök felelőtlensége okozta a helyzetet, ketten is kell viselnetek a következményeit.
2011. máj. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
84%
Ha megint az abortuszt javasolná, biztos lehetsz benne, hogy nem tervez veled hosszú távra. Még ha tagadni is próbálná. Már az elsőnél meg kellett volna beszélni, hogy mit tesztek, ha még egyszer ilyen helyzet áll elő. Akkor most egyszerű lenne a helyzet. Sajnálom, hogy félelem van benned, de egy kapcsolatban komolyan meg kell beszélni a dolgokat minden eshetőségre készen. Mielőtt konkrét dolgot közölnél vele, puhatolózz Várd meg a reakcióját.
2011. máj. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim válasza:
73%
Ha 5 hónapja terhes lettél, akkor az abortusz után miért nem védekeztetek, hogy ne essetek bele ugyan abba a hibába?? Ha igazán szeret a barátod, akkor a közös gyermeketeket is fogja. Szerintem vétek egy kisbabát elvetetni. Gondolj arra, hogy a 2. abortuszod lenne, mi van ha utána már egyáltalán nem lehet gyermeked??
2011. máj. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
67%

Reméljük, nem vagy terhes. Ha igen, akkor azt tedd, amit a TE szíved diktál.

Mindenképpen VÉDEKEZZ! HA nem szedsz gyógyszert, vegyél néhány óvszert.

2011. máj. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
85%

Valamit nagyon rosszul csináltok, ha 5 hónapon belül kétszer esel teherbe!! Ez elég nagy képtelenség, úgyhogy én a helyedben nem mondanék semmit addig, ameddig pozitív tesztet nem fogok a kezemben. A fáradékonyságot, aluszékonyságot, fejfájást, szédülést és hasonló tüneteket okozhatja a hirtelen meleg is akár, úgyhogy ne ez legyen az első, amire gondolsz. Ha pedig mégis pozitív, és meg akarod tartani a babát, akkor egész egyszerűen közlöd vele, hogy az előző abortusz rákényszerített, hogy átgondold a helyzetedet, megindult benned egy folyamat, és most már késznek érzed magad arra, hogy gyereket vállalj. 1 év azonban elég kevés, és gondolom a hátteretek sem változott túl sokat.. úgyhogy könnyen lehet, hogy nem támogat, és egyedül kell átgondolnod, képes vagy-e felnevelni a picit. Nem tudom, van-e értelme úgy szülni, hogyha ő nem akarja a gyereket..

Hibás vagy, hogyha ismét állapotos vagy, de éppen ugyanolyan hibás ő is, úgyhogy ne hagyd, hogy a te felelősségednek tüntesse fel az egészet. A jövőben viszont érdemes lenne elgondolkodni más fogamzásgátló eszközön..

Megmondom őszintén, és 20 évesen, 1 év kapcsolat után nem vállalnék gyereket, de szerencsére én nem voltam még ilyen helyzetben. Nekem nem lett volna hátterem, hogy felneveljem..(még most sem lenne). 8 hónapos kapcsolatban még inkább nem, de az tuti, hogy az első abortusz után én jó ideig nem néztem volna férfira (páromra sem), és mindent elkövettem volna, hogy még egyszer ne fordulhasson elő! Ehhez képes 5 hónap és megint ez történt..nem tudom, mit csináltál rosszul..

2011. máj. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 napietus ***** válasza:
83%
nem valószínű, hogy jól szeded a gyógyszert, ha fél éven belül másodszor esel mellette teherbe...milyen gyógyszert szedsz egyáltalán???
2011. máj. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
61%

Abortuszellenes vagyok,de nagyon! Én azt nem értem, hogy hogy tudsz egy olyan férfival élni, aki az ellen az élet ellen van, akit ő nemzett? Az egy darabka emberi életke, ami belőle és belőled származik, az élet legnagyobb ajándéka. Sokank nem lehet, pedig örülnének neki...


A leírásban is azt mondod:"szerinte még túl korai volt"

És szerinted? Te mit éreztél? Mit szerettél volna? Meghallgatott?


Tanácsot nem tudok adni, nem is akarok. A te életed, bár nem rendelkezel fölötte teljesen, de a szabad akaratod megvan.

2011. máj. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!