Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhességi csíkok megjelenés...

A terhességi csíkok megjelenésének megelőzésére a gyógyszertárban Vichy krémet ajánlottak, ami direkt erre a célra lett kifejlesztve? De mivel 6000 ft körül van, ezért nem merem megvenni, amíg nem hallok róla pozitív véleményt.

Figyelt kérdés
Valaki használt esetleg ilyet, és megtudná mondani, hogy tényleg használt-e, vagy ugyanúgy megjelennek a striák?
2012. márc. 21. 08:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Én sima Niveát használok. Édesanyám ezelőtt 30 évvel nem spec. krémeket használt csak sima testápolót, persze napjában többször kente a hasát, mellét, s egyetlenegy csík sincs rajta, aztán még szült egyet, s azt is ugyanígy. Tökéletes a bőre és még most is szebb, mint az enyém, mert minden fürdés után testápolózik. Sajnos én, kicsit hanyagabb vagyok, s csak hetente 2-szer kenek, száraz is a bőröm, de már kicsit kivagyok a sok kencétől, nem igazán szeretek kencézni, mert sok időt vesz igénybe, s a pizsi is teljesen átveszi az illatát.

Szerintem nem a krém fajtája számít, hanem a rendszeres kenés, nálunk az évek bebizonyították.

Sok sikert neked is. 13hkm

2012. márc. 21. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Szia! köszönöm a választ, de az első babámnál babaolajjal és testápolóval felváltva kentem magam, és oldalt mégis csíkos lettem, így a második babánál már úgy gondoltam, hogy valami speciális krémet fogok kipróbálni, mert tapasztaltam, hogy más nem segít. Emiatt kérdeztem. Már eléggé nő a hasam, és félek, hogy még csíkosabb leszek...
2012. márc. 21. 08:43
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Állítólag ez alkati kérdés: aki hajlamos rá, annál kijönnek a kenés ellenére is. Én 23 hetes vagyok, minden nap kenem magam, és bár nagy hasam van, még nincs striám és remélem, nem is lesz :) . Ami tuti, hogy én nem kennék mindenféle testápolót magamra, mert ezek tele vannak minden vacakkal, gyakorlatilag kőkemény kemikáliák. A különböző parfüm-származékok pedig felszívódnak a magzatvízbe :(. Én ezért Weledát használok, ami szintén nem olcsó, de nem is gagyi. Szóval ha kenni akarod magad, akkor szerintem érdemes beleinvesztálni egy jobb fajtába, bár a Vichy-t nem ismerem. Hozzáteszem, hogy mi sem vagyunk valami húdejól eleresztve, de inkább most költök kicsit többet a krémre, minthogy később allergia-gyógyszerekre költsem a gyereknek.
2012. márc. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg alkati kérdés... a sógornőm csak az utolsó 4 hétben kente magát, olajjal, egyetlen csíkja sincs..Ő nem volt hajlamos rá. Én kenem magam DM-es olajjal és testápolóval, eddig semmi gond :) De aki hajlamos rá annak úgy is előjön...


18 hkm

2012. márc. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is kentem magam mindenféle kencével, és mégis olyan csíkos vagyok, hogy hozzám képest a zebra kutyaf@sza. :)Alkati kérdés az egész.
2012. márc. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Vichyt használok az eleje óta, egy vékony csík már van a hasamon. 33 hetes vagyok. Nem tudom, hogy enélkül több lenne-e vagy sem, ez egyelőre pici és vékony, alig látható. És tény, hogy hatalmas nagy lett a pocim, egy viszonylag kicsi testhez, tehát egy csík nem csík. :) Hogy később lesz-e még, ez egyelőre rejtély.
2012. márc. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
71%
Én sötétkék Niveat használok DM Mama olajjal. Akit tudok, hogy ilyet használt, nem repedt. Én sem. 35hkm
2012. márc. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Alkati kérdés. Mindenképpen kend valamivel, de szerintem fölösleges a legdrágábbat megvenni, mert ha hajlamos vagy rá mindenképpen ki fog repedni a bőröd, ha pedig nem vagy rá hajlamos akkor elég ha táplálod a bőröd és minden rendben lesz. Én dm alverde kismama testvaját használtam (nagyon szerettem, és még az illata sem bántott pedig nagyon nem bírtam az illatokat terhesen), illetve néha kókuszzsírral vagy olivaolajjal kenegettem, mikor mi volt itthon... Tehát szerintem nem kell drága de az fontos hogy minden nap kend, mert nagyon meg van terhelve ilyenkor a bőr kell neki az ápolás (anyum amikor velem volt terhes még nem voltak ilyen méreg drága terhességi csíkok elleni krémek, Ő sima testápolóval kenegette magát és egy csíkja sem lett).
2012. márc. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én próbáltam a Vichy-t meg a Babé-t is. Amikor Vichy-vel kentem magam, megjelent közben a fenekemen egy elég mély csík. (22. héten) Akkor úgy döntöttem, nem költök többet ilyen drága krémre, és azóta a Hipp Mama krémet használom (Müller, 2500 Ft körül). Nem tudom, hogy ez a krém jó-e, vagy csak azóta szerencsém van, de egyenlőre nem jött ki több csík. Remélem nem is fog :)


36 hkm

2012. márc. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nos, új fejleményekkel szolgálhatok: az imént egy hatalmas csuklás sorozat után nagy morcosan mozdult két óriásit a pici, majd ezután csodaszépen 4-5 repedés jelent meg a pocim alján, nem kis megdöbbenésemre (mármint én azt hittem, ezek nem hipp-hopp alakulnak ki azért). Hát ennyit a Vichyről! :D :D


6. válaszoló

2012. márc. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!