Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A kombinált tesztem pozitív...

A kombinált tesztem pozitív lett. Mire számíthatok?

Figyelt kérdés
A 12.heti uh alapján minden normális,van orrcsontja a babának,keze,lába,csak a NT 3.3 mm,ami nem éppen optimális.Genetikai tanácsadásra küldtek,meg ráírták a papíromra,hogy amniocentézist kell csináltatnom.Őszintén szólva félek tőle.Meg dühös is vagyok a szonográfusnőre,mert nagyon bunkón viselkedett velem.Nem úgy feküdt a baba ahogy neki tetszett,mindig elfordult,ficánkolt,erre elkezdte ütni a hasamat,még másnap is fájt,és pár helyen meglilult az ujja helye a bőrömön.Flegmán megkérdezte,tudom e,hogy van egy miómám a gyerek mellett.Azután közölte,hogy egy beteg gyereket kár lenne megszülnöm az egészséges mellé.Teljesen kiakadtam!Azt hittem ez csak arányszámot adó vizsgálat,és nem biztos hogy beteg a baba,de ő teljesen úgy beszélt,hogy ez a gyerek nem fog megszületni.Nagyon kivagyok miatta.Lehet ennek még happy end a vége?
2012. márc. 12. 01:37
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
Lehet, de sajnos készülj fel a rosszabbik lehetőségre is. Sajnos nálad már két tényező is együtt áll, mivel a nyaki redő nagysága és a kombinált teszt eredménye is betegségre utal. Természetesen a reményt szerintem ne add fel, menj el az aminora mindenképpen, akkor kiderül. Nagyon sajnálom, biztos szörnyű érzés lehet és elítélem, amilyen lelketlenül viselkedett veled a szonográfus. Úgy látszik nincsenek érzései. Mindenesetre nagyon kívánom, hogy mégis kiderüljön, hogy nincs baj! Szorítok értetek!Esetleg, ha lesz lelkierőd majd írd meg mi lett veletek!üdv
2012. márc. 12. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem a kombináltam negativ lett,de a tarkóredő 3mm igy én is megyek amniora a 17.héten. 3 profi doki is azt mondta,hogy minden oké lesz ez csak a biztonság kedvéért kell és hogy 4-5-6 mmvel is születnek egészséges babák.De azért félek és engem a várakozás emészt fel,még 2,5 hét a szúrásig utánna pedig 4hét az az eredmény :-( Nekem is van már amúgy egy egészséges 2éves kisfiam és a családunkban senki sem beteg. Szoritok Neked,nagyon egy cipőben járunk. Hol lesz az amniod és mikor?
2012. márc. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Kedves második,még nem tudom mikor,mert ma kell mennem a tanácsadásra,ahol még csak Uh,és elbeszélgetés lesz,aztán ha ott is indokoltnak tartják akkor adnak időpontot a szúrásra.Az én kislányom is 2 éves,eleven kisördög.Nem is tudom hogyan leszünk,ha szúrnak,és pihennem kell. :-) Majd írok ha többet tudok,de az biztos,hogy engem Győrben fognak szúrni,ha szükséges.
2012. márc. 13. 08:32
 4/31 anonim ***** válasza:
És mennyi lett a kockázatod?Nekem az előző gyerkőcnél-integrált teszt-1:120 volt.Amnio,egészséges a baba.Most már alapból a korionboholy-biopsziát választottam(mintha már írták volna,hogy Győrben nem csinálják)hétfőn megyek,akkor leszek 12 hetes.Különben a barátnőmnek tökéletes lett az UH(orrcsont látható volt,tarkóredő mérete oké)ám az integrált teszt nagyon rossz lett.Amnio,kiderült beteg a baba(neki is van már egy egészséges gyereke),úgy döntött megszüli(így is történt).Szóval a rossz tarkóredő eredmény se jelent semmit(és a jó sem).Ő fizetős UH-on volt,baromi alapos,figyelmes,türelmes dokinál.
2012. márc. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
Mármint,hogy nem vállalja,és miután megkapta az eredményt rá 2 napra megszülte(22 hetesen).
2012. márc. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
Szia!Az én kockázatom 1:32 lett.Mi az amniót nem lehetőségként kaptuk,alapból oda küldtek,hogy az kell!Nagyon félek tőle,de csak így lehetünk benne biztosak,hogy nincs baj!Amúgy én is fizetős vizsgálaton voltam,30ezret fizettünk érte összesen.Genetikai tanácsadáson egy nagyon rendes doki volt,és ő megértette a férjemmel is hogy ez a vizsgálat szükséges.
2012. márc. 19. 10:53
 7/31 anonim ***** válasza:
A 4.5. vagyok.Értem,hogy nem lehetőségként kaptátok,csak azt írtam,hogy ennél a terhességemnél meg sem vártam,hogy amnio lesz-e a dologból(úgy gondoltam felesleges pénzkidobás,mivel csak kockázatbecslés a kombinált és az integrált teszt is),hanem megcsináltattam-ma reggelre volt időpontom-a korionboholy biopsziát,ami ugyanaz,mint az amnio,csak jóval korábban végzik(12 hetes terhes vagyok).Minden rendben lesz!Írj majd.Mikor mész a mintavételre?
2012. márc. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
Hát nekünk nem fordult meg a fejünkben,hogy nem lesz jó a teszt,mert az első gyerkőcnél minden hiper-szuper volt.Mivel még nem vagyok 35,nem is nagyon ajánlgatták ezt a vizsgálatot,meg egyébként is nagyon félek tőle.Ez még most is így van,de nem tehetem meg,hogy az örökmozgó kislányom mellé bevállaljunk egy súlyosan beteg babát.A genetikus orvos szerint nagy az esélye a 18-as triszómának is.Azt mondta,azzal ha meg is születik,pár évnél nem él tovább.Nekem április 3-án fognak szúrni,akkor leszek 16+3 hetes.Egyik nap jól vagyok,és úgy érzem minden rendben,másik nap meg világvége hangulatom van!Hosszú még ez a két hét várakozás.Annyira megvagyok zavarodva,szinte nem is merem szeretni a babámat,mert azon kattogok,mi lesz ha elveszítem?Borzalmas nagyon!!!
2012. márc. 20. 08:06
 9/31 anonim ***** válasza:
Istenem, még belegondolni is szörnyű abba,amin keresztül mész, próbáld meg abba is beleképzelni magad, hogy hátha meglepetés ér és kiderül, h nincs baja. Azt nem értem, h ilyenkor miért húzzák ennyyi ideig ezeket a dolgokat,nem képzelnek bele szegény szülők lelkivilágába, h milyen így hetekig élni. Nekem csak tegnap pár óra volt h azt hittem h baj van, majdnem belezavarodtunk a férjemmel. Begörcsöltem, bementünk az ügyeletre mert nem tudtam kiegyenesedni, azt hittem, vége a világnak. A férjem migrént kapott, mert a doki olyan alaposan vizsgált meg h ő egy óráig kinn várt. Azt hitte azért mert nagy a baj. Főleg h felvittek az osztályra de csak vizeletet nézni. Végül semmit nem találtak bajt, baba is ok, de nekem bélgyulladásom van, fel vagyok totál pukkadva és feküdni kell mert árthat a babának. Mindegy, azért írtam led mert az aggódás egy órahosszáig is szörnyű, akkor a te esetedben mélyen együtt érzek veled. Kívánom, h napsütéses jó híreket kapjatok majd! Ha meg gond lenne, az idő oldja majd meg és beköszönt még újra a gyermekáldás és a boldogság.De én valamiért bízom abban h ,majd jó híreket írsz!20hkm
2012. márc. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

Mi újság veletek?Túl vagytok az amnión? Nekem sajnos elmarad egyenlőre,mert elég komolyan lebetegedtem,így nem vállalják a szúrást.Várunk amíg jobban leszek!Pedig már annyira készültem,de így nagyobb a vetélés kockázata.

írjatok mi van veletek ha még olvastok!

2012. ápr. 1. 16:17
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!