Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » AFP eredmény+vérkép? Ugye...

AFP eredmény+vérkép? Ugye nincs gond?

Figyelt kérdés

AFP 0,58 MOM a határérték 0,4-2,5 között van, nem gond hogy ilyen alacsony ugye???


A koleszterinem magas lett picit, de csillagos érték még a karbamid 2,5-7,5 között a határérték nekem 1,7 mmol/l

CRP 9,5 mg/l és 5 alatt kellene lennie(emiatt aggódok igazán, az első babámmal is magas volt, senki nem törödött vele, és a lányom születés után besárgult, és a vérképéből kiderült,hogy ez neki is magas.)


Illetve a vvt süllyedés 1-10ig jó nekem 13 mm/óra.


2012. márc. 21. 08:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Csak az afp-hez szólnék hozzá:


Az alfafötoprotein középarányos (ún. multiple of median - MoM) értékben kifejezett normál értéke 0,8 és 2,5 MoM közé esik. A MoM azt jelenti, hogy csak az adott terhességi korra jellemző érték szerinti középértékre standardizálják a vizsgálatot. Ez pontosítja az értékelést, azonban a megnöveli a pontos terhességi kor jelentőségét.


Amennyiben az AFP érték 0,8 MoM alatti, a Down-kór kockázata emelkedettebb a normál tartományhoz képest. Azonban az alacsony AFP és a Down-kór közötti összefüggés még kevésbé érzékeny és specifikus mint a magas tartomány és az idegcső záródási rendellenesség. Ennek ellenére az a gyakorlat alakult ki, hogy alacsony AFP esetén rutinszerűen elküldik a várandóst genetikai tanácsadásra, ahol általában megajánlanak egy precíz ultrahangvizsgálatot, vagy magzatvízvételt (amniocentézist). Létezik azonban a Down-kór kizárására az ún. quartett-teszt (négyes-teszt, védőnőnél, orvosnál érdeklődhetsz)-fizetős), mellyel 16. és 21. hét között még elég jó eredménnyel megerősíthető vagy kizárható a Down-kór.



A fentiekkel nem megijeszteni akartalak! Biztos minden rendben lesz!

2012. márc. 21. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ezzel nem is érdemes ijesztgetni, tekintve, hogy az alacsony AFP értéket nem szoktuk kórjelzőnek venni, ezért sok helyen már lentebb vitték az alsó határát, ahogyan a kérdezőnél végzett vizsgálatnál is 0,4 a korrigált alsó határ. Emiatt: [link]

Ennek a tesztnek a hátránya ugyanis, hogy Down kórra rendkívül alacsony a szenzitivitása, hatalmas az átfedés az egészséges és a kóros érték között. Valamint az érték csak további, gyanúra okot adó tényezőkkel együtt lehet bármilyen feltételezés alapja. (Kockázatnak mennyit írtak?) Nyitott gerinccel kapcsolatban sokkal érzékenyebb a teszt, a felső határ átlépése inkább vehető gyanújelnek.


A CRP érték nem tudni miért, néha magasabb terhesség alatt, gyulladásra utal egyébként, de nem érdemes foglalkozni vele, bármilyen komolyabb problémánál minimum 50 fölött, de inkább 180-200 mg/l körül van. A baba, ha besárgul, nyilván magasabb CRP értéket produkál, de a kettőtök értéke között nem érdemes összefüggést keresni. A süllyedés a terhesség előrehaladtával folyamatosan nőni fog, tehát ez is abszolút élettaninak mondható. A karbamid sem meglepő érték várandósság alatt. A vérképed is tökéletes tehát, vagyis nagy gondot semmiképp sem sejtet. De természetesen erről majd a saját orvosod is tájékoztat.:)

2012. márc. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

12 hetes ultrahangon orrcsontot láttak,minden rendben volt.

Itt a vérvételnél nem írnak kockázatot!!!!És ezt csak most tudtam meg, mert amikor a lányommal voltam kismama, automatikusan megcsinálták a komibnált tesztet!!!!

2012. márc. 21. 10:35
 4/4 anonim ***** válasza:
Az első vagyok: Tényleg nem akartalak stresszelni! Én csak azt írtam le, amiről tudomásom van. Igaz, hogy már évek óta törekednek ennek a vizsgálatnak az eltörlésére a pontatlansága miatt, de azért azok a dokik, akiket én ismerek a biztonság kedvéért el szokták küldeni a kismamákat a genetikai tanácsadóba. Az viszont, hogy a 12. heti UH-on mindent rendben találtak és a kombinált teszted is negatív lett az szuper! Ezek mind sokkal megbízhatóbbak, mint az afp! Szerintem mindent összevetve nincs baj, próbálj megnyugodni!
2012. márc. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!