Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, anyukák, köhögésre...

Kismamák, anyukák, köhögésre valamilyen alternatív gyógymód, ami segíthet homeón kívül?

Figyelt kérdés

33 hetes vagyok, lassan egy hete köhögök rémesen, már antibiotikumot illetve ACC-t is szedek, mert túl minden stodalon, homeón és lándzsás útifüvön, a világon semmi nem csillapította. A fájdalom már elmúlt a mellkasomról, de a köhögés nem szűnik, és már nagyon sokat feszül tőle a hasam, ami miatt talán izgulok is, hogy ártok a picinek, és ezért olyan erősen köhögni sem merek. :(


Van még valamilyen tippetek? Sós vízzel hányszor inhaláltok egy nap, ha csináltatok már ilyet? Köszönöm előre is ha tudtok segíteni!


2012. márc. 22. 07:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Én ugyanezzel küzdök, tegnap voltam az orvosomnál és Ő a mucoangin szopogatós tablettát ajánlja, azt mondja ez az egyetlen szopogatós tabletta, amit kismamaként használhatok és nagyon jó is. Vény nélkül kapható, napi 4 db-ot lehet bevenni, véleményt azonban nem tudok írni, mert én is ma fogom kiváltani :)


Jobbulást! 18 hkm

2012. márc. 22. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Én durvább helyzetben voltam.

Itt ajánlották nekem a mézes negrót, jó sokat egy nap elszopogatni.

Vettem a patikában hársfavirág teát azt főztem meg, beízesítettem. Ez csodát ér!

Ezen kívül sok méz és a Homeogene9 is nagyon jó!

(ACC-t szerintem terhesen nem szabad.)

A sós vizes öblítéstől nekem rosszabbodott a helyzet, sőt a kamillás inhalálás és fokhagymakúrák sem értek semmit.

Jobbulást!

2012. márc. 22. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

mézes hársfa tea

lándzsás útifű szirup

Tantum verde tabletta

kamillateával inhalálni

sós vízzel gargarizálni

illóolajat párologtatni (pl.citromfű)

fokhagyma, gyömbér, citrom, savanyú káposzta -immunerősítésre, bacilus tiszításra

2012. márc. 22. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Elvileg az van valóban az ACC-n, hogy nem lehet, viszont ezeket a férjem írta fel nekem, és előtte konzultált a szülészettel, ahol azt mondták, hogy 33 hetesen már nyugodtan, és sokkal inkább ez, mint a köhögés... :( Szóval beszedtem, 2 napig, és azóta legalább valamennyire felszakadozik, de sokáig nem akarnám szedni. :)


Köszönöm a tippeket lányok!:)

2012. márc. 22. 08:47
 5/12 anonim ***** válasza:
Azért mert te köhögsz, a babának nem lesz semmi baja, de az ACC-től...............
2012. márc. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Az orvosom szerint az ACC-től sem, de köszönöm a válaszod.
2012. márc. 22. 17:31
 7/12 anonim ***** válasza:
és ha mégis..?
2012. márc. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nézd, nagyon kedves vagy, hogy azt szeretnéd, hogy az eddiginél jobban szétaggódjam magam.

Gondolod jókedvemből szedtem? Azt hiszem, a férjem, aki rettenetesen szeret mind a kislányunkat, mind engem a megfelelő körültekintéssel járt el, valamint a szülész-nőgyógyászunk sem a levegőbe beszélt, amikor úgy vélte, kezeletlenül hagyni a hörgőgyulladást sokkal veszélyesebb, mint 33 hetesen 200-as ACC-t szedni. Másfél napig szedtem egyébként, míg felszakadozott, most arra lettem volna kíváncsi, hogy a továbbiakban mivel csillapíthatom a köhögésemet, illetve enyhíthetem a tüneteimet. Köszönöm, hogy ebben tanácsot adtál, de azt gondolom, hogy a farmakológiai részét bízzuk hozzáértőkre, főként úgy, hogy ők minden kismamának ezt adják, aki hasonló tünetekkel fordul hozzájuk.

Szép estét!

2012. márc. 22. 20:07
 9/12 A kérdező kommentje:
(Egyébiránt: beszereztük a lándzsás útifű szirupot, ezen is nagy betűkkel van rajta, hogy várandósság alatt nem szedhető. Alkoholmentes, tehát nem ebből a megfontolásból.)
2012. márc. 22. 20:08
 10/12 anonim ***** válasza:

várandósság alatt nagy ívben kerülni kell a gyógyszereket, ez tény, nem én találtam ki.

Nekem is két gyerekem van, most jöna 3. és amióta beköszöntött a hideg azóta náthás voltam, köhögésem és a torokfájás eltartott 3-4 hónapig. Őszintén mondom, halálomon voltam, volt, hogy éjszakákon át nem aludtam semmit a folyamatos köhögés miatt, és mert annyira fájt a torkom, de eszembe nem jutott gyógyszert bevenni, mert inkább szenvedjek, mint a kicsinek bármi baja legyen mellékhatásként.

Csak gyógyszer létezik kezelésképp?

Akár orvos ajánlotta, akár egyetemi docens én kezelem magam inkább a fent leírtakkal.

2012. márc. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!