Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, kinek mi vált be a...

Kismamák, kinek mi vált be a széklet lazitására? SOS!

Figyelt kérdés

4. hónapban járok,és sajnos végbélrepedés miatt elég fájdalmas a nagydolog, hiaba eszek rostosat, nem segít, levaolac szirupot iszok mostanság,de azt mondják hosszú távon nem jó :-(

az orvos tervben van, de addigis, ha tudtok valami csodát, ami eléggé meglágyitja,sőt akár kis hasmenést csinál az jó lenne, pesze lekvárt nem fogok tejjel enni mert attól nagyon tud fájni a hasam :-(

mira vizet probálgattam még, de abból se lehet sokat inni.

Egy kiméletes hashajtót keresek, ami terhesség alatt is használható!!

köszönöm, ha segitetek!


2012. márc. 22. 11:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem is nagyon nehezen és fájdalmasan néha vér kíséretében jön.Van olyan nap amikor beválik a reggel egy kanál szilvalekvár egy pohár langyi vízzel leöblítve,de nem mindig sajnos.
2012. márc. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
52%
Mikor az első babámat vártam az anyukám azt javasolta, hogy egy kis szappant melegítsek meg majd formázzak belőle kúpot majd várjam meg míg megdermed. Nagyon fontos, hogy ne nagy legyen hanem picike :-) majd alkalmazd ott :-)
2012. márc. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
73%

Kedves utolsó! Szerintem hülyeség amit írtál!!


Kedves Kérdező! Nekem az vált be a legjobban ha minden reggel ittam egy gyenge tejeskávét :)

2012. márc. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Együttérzek!

Nekem is a kezdetektől van ilyen problémám. Elsőnek azt hittem hogy Gravida az oka, mert az Elevit az rettenetes székrekedésre képes! El is hagytam...de nem javul a problémám. Eszek sok gyümölcsöt, zöldséget, iszom sok tejet, de nekem sem javul! Most vagyok a 12. hétben és néha kethup-osat eszek tejjel...akkor talán érzem hogy megmozdul valami odabenn! :-)

Az az igazság hogy amikor morbid dolgokat eszünk össze hogy majd az meghozza az eredményt...azzal nálam az a baj hogy előtte iszonyatos görcsökkel jár, ami nagyon ijesztő!


Próbálj meg éhgyomorra tejet inni! :-)


12 hetes kismama

2012. márc. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Szilvalekvár

Esetleg az ananászlé, nekem segített.

Joghurtot egyél minden nap, és a tej is jót tesz.


Nem kell minden hülyeséget összeenni, mert attól csak fájni fog a pocak. Igaz, hogy eléri a hatást, de nem hinném, hogy a legjobb megoldás...


30 hkm

2012. márc. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat, nem magával a székeléssel van problémám, mert az van minden nap, csak hogy puhább legyen mert elég fájdalmasan megy,igy a repedés miatt.

Sajnos a tejtől meg a bőröm készül ki allergiás vagyok rá.

Marad a szilvalekvár! :-)

2012. márc. 22. 12:15
 7/14 anonim ***** válasza:
76%
Leghatékonyabbak a bab, káposzta, spenót, brokkoli, sárgarépa, borsó.
2012. márc. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Lassan növeld a rostbevitelt napi 20-25 grammra, mert ha hirtelen túlzásba viszed, az puffadást, hasmenést okozhat. Egyél sokféle gyümölcsöt, zöldséget, diófélét.
2012. márc. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

3grammos glicerinek kúpot használj, az pont a székletet lazítja fel és meghozza az ingert.

Nem fogsz rászokni, ne aggódj miatta, mert ha csak terhsségnél jött elő nálad, akkor max használod 5hónapig még, és utána el fog mulni ez az állapot. Ráadásul ez nem gyógyszer, nem szívódik fel semmi belőle, hanem csak mechanikai hatása van.

Mindenesetre kérdezd meg a szülész dokidat, hogy használhatod-e, csak hogy nyugodt legyél miatta.

Én is nagyon székrekedéses voltam kismama koromban- mindháromszor - és a 3.5%-os tej, aszalt szilva segített nekem is.


Egyébként nincs olyan étel, ami kicsit meghajt? Az is jó lenne neked! Azt hallottam, hogy 100%-os szilvalevet is lehet kapni- pl dm-ben- és az a legjobb ilyen estre!!


Remélem megoldódik a problémád!

2012. márc. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én kubut szoktam inni, meg aszalt szilvát-szilvalekvárt szoktam enni.

De valahol azt írták, hogy este lefekvés előtt egy pohár langyos vizet kell megínni, az lazítja!

2012. márc. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!