Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek meddig vihetem...

Szerintetek meddig vihetem még? A végéig? Vagy hamarabb meglesz? (többi lent)

Figyelt kérdés

BPD: 97 mm

AC: 331 mm

HC: 339mm

Fe: 72mm


Szerintetek meddig húzom még ezekkel az adatokkal, vagy ilyenkor már bármikor beindulhat a szülés?

36 hetes vagyok


2012. márc. 23. 14:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ezek a baba méretei. (Úgy nagyjából, tegyük hozzá, mert sokszor nem pontosak már ezek a mérések nagy babánál)

Ebből nem derül ki, hogy mikor szülsz.

2012. márc. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Én azt hittem hogy a BPD alapján meg lehet, tudom hogy nem pontosak, csak nem úgy van hogy 100 mm szokott lenni a picurok BPD-je?
2012. márc. 23. 14:18
 3/14 anonim ***** válasza:
Nem, nem lehet. És még vagy két hétig maradjon is inkább... :o)
2012. márc. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Én is azt mondom, hogy maradjon, de hát akkor mekkorára kell tágulnia a kismamának? jó tudom erre való a gátmetszés. UH szerint (ami nem mindig pontos ugyebár) 38 hetes vagyok..
2012. márc. 23. 14:24
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

A lányom 61 cm-vel és 3950grammal született!

34 hetesen mondták,hogy 38 hetesenekfelelnek meg a méretei!


DEc 7 volt a mensi szerinti kiírás és nov 11 az UH szerinti!


De ettől függetlenül dec 4-én született!36-os volt a feje,és meglepő módon én könnyű szülésnek mondanám!

Amúgy a gátmetszést már akkor csinálják,mikora hüvelyeden átjön,úgyhogy ha ott jön ki úgyis akkorára tágulsz,mint a feje!


33 hetes vagyok a hugival és Őt sokkalnagyobbra becslia dokim!

Vele 31 hetesen mondta hogy35 hetesnek felel meg!


Szóval mensi szerint tegnap töltöttem a 33 hetet,UHszerint meg hétfőn fogom a 37-et!


Neki a feje nagyobb és hosszabb baba is mint a lányom!Én nemfélek a szüléstől,hisz a természet tudja ki fér ott ki!ÉS amúgy a fejecskéje a végén már nem nől olyan sokat!Most amérés szerint 34-es a fejkörfogata!32-35ig az "átlagos"

De született már 40cm-s is!


Szóval neaggódj!ÉS nem a baba méreteitől függ,hogymikor indül a szülés,hanem inkább a korától!

2012. márc. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
És ezt hogy méred ezt a 34-eset meg 35-ös fejkörfogatot? hisz nem 97 mm? vagyis 9,7cm? Bocsi hülyének tűnik a kérdésem
2012. márc. 23. 18:29
 7/14 anonim ***** válasza:
A bpd a 2 halánték közti távolság.
2012. márc. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
azt én tudom, de nem az alapján "kell születnie" egy kisbabának? mármint a mérete alapján, hisz az a 10 cm, amire általában tágulnak a kismamák, bocsi az értetlenségemért
2012. márc. 23. 19:37
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem ez alapjan szuletnek a babak. Van, amelyiknek nagyobbra no a bdp-je, mint 100 cm, akkor sem szulesztik meg korabban es altalaban kifer.

En vekony, torekeny alkat vagyok, keskeny csipovel, 37 cm-es fejkorfogatu fiamat siman megszultem, sot, konkretan meg gatmetszesem sem volt, sikerult a gatvedelem.

Azt tudni kell, hogyha elakad egy gyerek feje, akkor azon a gatmetszes nem segit, mert nem a huvelyben akad el, hanem a medencecsontban.

De azt is tudni kell, hogy a baba koponyaja meg keplekeny, a lemezkek osszecsusznak, amikor atjut a medencen, osszetolodnak, igy az ut soran kisebb lehet a bdp-juk, mint amilyen elindulaskor volt. Szoval a termeszet ugy alkotta a dolgokat, hogy alapban ferjenek ki.

Remeljuk nalad sem lesz gond.

Egyebkent meg a meresrol annyit, hogy a masodik gyermekem bdp-jet 35 hetesen es par naposan 96 cm-nek mertek, vegul 40. heten 35-os fejkorfogattal szuletett, szoval szerintem az a 96-os 4 hettel azelotti bdp kicsit soknak lett merve.

2012. márc. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
nem ez alapján születnek a picik.nálunk a kórházban úgy van h ha a baba eléri a 100-as bpd-t,már nem engednek simán szülni.egyik szobatársam babájának volt pont 100-as bpd-je és császározták vele.semmi más probléma nem volt.szóval tuti ez miatt volt a császár.
2012. márc. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!