Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Én már szültem, de szeretnénk...

Én már szültem, de szeretnénk egy kistesót, viszont nagyon félek a következő szüléstől. Azt szeretném kérdzeni, hogy ha legközelebb vajúdás alatt is nyomok, akkor hamarabb meglesz a pici?

Figyelt kérdés
Mert a fiamnál csak a toló fájások alatt nyomtam, egész nagy súlya lett, és azon gondolkodtam, hogy ha előtte nyomtam volna talán hamarabb megszületett volna.
2009. júl. 29. 08:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Dehogyis:)

Vajúdás alatt nem szabad, ha nem vagy kitágulva. Képzeld csak el, az hogy fájt volna! A méhszáj amíg nem áll készen, nincsenek tolófájások, és tolni sem érdemes, és mikor már csak a pereme van meg a méhszájnak, nem is engedik, h nyomj, hiába van tolófájás.

Ha annyira félsz, kérj fájdalomcsillapítót.

2009. júl. 29. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem szabad nyomni addig míg elnem tűnik a méhszály teljesen!

Külömben sérülhet és az rosszabb és te is kifáradsz és mire oda kerülsz hogy nyomhatsz már nem lesz erőd.Ne félj a sokadik szülés már nem olyan mint az első.Tapasztalat most vároma a 3. babaámat pedig az első után én sem akartam többet mert nagyon féltem.

2009. júl. 29. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezek szerint hülyeség amire gondoltam. Nem lett volna baj a szüléssel, volt fájdalom csillapítás is, Ami nagyon fájt az a combom volt. Mindkét combom görcsölt egész végig már megőrültem tőle a végére, az volt a legkellemetlenebb!
2009. júl. 29. 08:52
 4/5 anonim ***** válasza:
Dehogyis! Tilos nyomni, amíg a méhszáj nem nyílt ki teljesen. Csak akkor lehet nyomni, ha a szülésznő megengedi!
2009. júl. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem szabad nyomni, csak ha teljesen kitágult már a méhszáj és elsimult a méhnyak. Különben sérülést okoz a méhnyakon.

Viszont jó hír, hogy már tudod kb mire számíts, és nagyon sok esetben a második szülés sokkal gyorsabban lezajlik. Maga a tágulási folyamat is gyorsabb, kevesebb méhösszehúzódás is kell hozzá.

2009. júl. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!