Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit jelent az hogy a jobb...

Mit jelent az hogy a jobb szivkamrába 3mm -es papilláris izom látható? Most 30 hetes kismama vagyok

Figyelt kérdés
Tegnap voltam ultrahangon és a babának a jobb szívkamrájába ezt látta az orvos. 24hetes terhesen is látták ezt de akkor csak 1,5mm volt. Kérdeztem hogy ez baj-e de azt válaszolták nem probléma. A nőgyógyásznak is mondtam de ő is azt mondta nem baj. Engem viszont zavar hogy mi lenne ez. Volt vagy van más akinek szintén volt ilyen? Nem lesz szívbeteg a gyerek ha megszületik?
2012. márc. 23. 19:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Sokmindent nem tudok róla anyukaként.

Külföldön élek itt a 22 hetes nagy UH-n rendesen átnézték és elmondta a doki hol lehetnek bajok.

A szívnél azt mondta/mutatta hol nem szokott összenöve lenni és problémás lehet.

Èn a helyedben mivel másodszor emelik ki ezt egyszerüen vagy felkeresnék egy gyerek szívsebészt, vagy egyszerüen a gyerekorvoshoz elmennék és megkérdezném mit is jelent ez, aggódsz és mondja el neked miért emelki ki ezt a dolgot, ha még is azt mondják nem baj.

2012. márc. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Valóban nem probléma, ez a papilláris izom, a szívbillentyűknél van egyébként, ott a helye. Ha mégis aggaszt,ne gyermeksebésszel vagy gyermekkardiológussal beszélj, hanem neonatológussal konzultálj.
2012. márc. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm csak azt nem értem hogy ha ott a helye miért emelik ki hogy ott látható? Más van 2 gyerekem és egyiknél sem említették meg. Csak annyit szeretnék tudni amire konkrétan még senki nem válaszolt hogy ez most betegség vagy sem? Ha megszületik lehet szívbeteg lesz vagy lyukas szívű vagy hasonló? vagy ez teljesen más dolog?
2012. márc. 23. 20:16
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez tök más. Ha minden más értéke tökéletes volt (AFP, genetikai ultrahangok), akkor nem különösebben ad okot nyugtalanságra - a genetikai szűrésekkel együtt utalhatna fejlődési rendellenességre. Én nem láttam, nem nagyon tudok és akarok ettől többet mondani rá, ezért mondtam, hogy ha téged aggaszt, és persze, hogy aggaszt, beszélj neonatológussal! Minden bizonnyal meg fognak nyugtatni. Az orvosodnak kötelessége téged minden apró rendellenes mozzanatról tájékoztatni, ha ez megnyugtat esetleg, tehát olyan nincs, hogy baj van, de nem akarja megmondani, vagy hasonló.


De kerestem neked egy pozitív sztorit: :)

[link]


Nyugalom, és beszélj valakivel, aki meg tud téged nyugtatni! Sok boldogságot! :))

2012. márc. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!!!

CSak azért aggaszt mert nem szeretném ha beteg baba lenne. Persze minden más eredményem tökéletes semmivel semmi probléma és az ultrahangon is minden rendben volt ezen kívül.

2012. márc. 23. 20:29
 6/6 anonim ***** válasza:
Értem én! :) És azt hiszem, hogy már csak azért is megérné beszélni egy szakorvossal, hogy ne kelljen izgulnod feleslegesen a következő 10 hétben. ;)
2012. márc. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!