Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hol tudom kiszámolni, mennyi...

Hol tudom kiszámolni, mennyi táppénzt kapnék, ha kiíratnám magam?

Figyelt kérdés
2012. márc. 24. 06:13
 1/2 anonim ***** válasza:
2012. márc. 24. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is az adózóna alapján számoltam még táppénz igénybevétele előtt. Utána jött a adójóváírás eltörlése, az ebben az évben szülő anyukákat is érinti.

Aztán mikor aktualizálódott a dolog, a következő történt (a munkahelyem miatt az Államkincstár számolja):

Számfejtik az ez évi, kompenzált béremet, utána levonják belőle a tavalyi béremből számolt (tehát nem kompenzációs béremet) a táppénzen töltött napok alapján, utána hozzáadják a tavalyi béremből számolt 60 %-os táppénzt ugyan annyi napra. Ahogy számolom, így végül is kompenzálva vagyok havonta, de az ügyintéző azt mondta, hogy ha megszültem, a különbözetet "visszaköveteleik" rajtam. Hát ez jó lesz... :( Anyasági segély oda :(. (Magzati kedvezményre beadtam az igényt, ez kompenzálja egy kicsit az adójóváírást... Hát nem tudom, hogy ezzel segítettem-e?

2012. márc. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!