Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért kell mindig "hetekben"...

Miért kell mindig "hetekben" számolni a terhességet?

Figyelt kérdés

Mièrt nem lehet egyszeruen hònapot mondani, ès kèsz?

Pl: "nègy ès fèl hònapos terhes vagyok".

Sohaesm tudom, ès kulon meg kell szàmoljam, mennyi is az a 18, meg 25 meg annyi amennyi hèt.


2009. jún. 14. 18:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem senki nem szól rád, ha így mondod.
2009. jún. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
egyszerubb hetekben szamolni gondol csak el hogyan mondanad hogyha 13 hetes lennel?
2009. jún. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
62%
A terhesség heteit az utolsó menstruáció első napjától számolják, attól kezdve 40 hét, ami ugye 10 hónap, viszont maga a terhesség csak 9. És hát olyat én még nem hallottam, hogy "9 és fél hónapos terhes vagyok". De persze egyáltalán nem baj, ha te a hónapokat mondod. Meg aztén a baba fejlődését is jobb hetente követni.
2009. jún. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Koszi a vàlaszokat; van logika abban, amit ìrtok!

Ugyhogy koszi!!!

2009. jún. 14. 22:31
 5/6 anonim ***** válasza:
Vizsgálatokon is heteket kérdeznek;)
2009. jún. 15. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

én azért mondom hetekben, mert egyrészt még hónapban nem igazán mondhatom, másrészt pedig így tudom, hogy egyik hétről a másikra mekkorát nő a kis paszúlyom.


7 hetes km

2009. jún. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!