Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 18 hetes genetikai uh-t hol...

18 hetes genetikai uh-t hol csináltattátok, meddig tartott, mit vizsgáltak, mennyibe került?

Figyelt kérdés
Elégedettek vagytok a vizsgálattal, kaptatok képet, videót?
2012. márc. 27. 12:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem már van egy kislányom, most várjuk a következő babánkat. Minden kötelező uh vizsgálatot a Mátyásföld Klinikán (Bp, XVI. ker) csináltatunk. Először azért mentünk oda (2010 februárban), mert integrált tesztet is szerettem volna csináltatni, és ott lehetőség volt erre, valamint a 12. heti uh-ra is. Utána automatikusan adódott, hogy a 18. hetire is oda menjek, majd a két továbbira.

Most 1 hónappal ezelőtt voltam ott a 2. babával a 12. heti uh-n, 1 órát tartott a vizsgálat, és a terhesgondozást végző orvos megerősítette, hogy olyan méréseket is végeztek, amire a kórházban nem lett volna lehetőség idő hiányában. Nekem ez nagyon megnyugtató. A szonográfus hölgy nagyon kedves, és a vizsgálat után a nőgyógyász orvos is ellenőrzi az eredményeket. A vizsgálatról lehet kérni cd-t, nyomtatott képet, de saját maguktól a legjobban sikerült színes fotókat (2-3 db) elküldik emailben. Maximálisan elégedett vagyok. Nincs fogadott orvosom, sztk-ba járok terhesgondozásra, ez az egyetlen "luxus", amihez ragaszkodom, mert tényleg megnyugtató az alaposságuk. Ha esetleg nem úgy fordul a baba, hogy meg tudják vizsgálni, akkor picit sétálni kell, majd visszamenni. Nem küldenek el fél eredményekkel.

A 12. és a 18. heti uh most már 19.000 Ft, az azt követőek pedig 9.000 Ft-ba kerülnek.

2012. márc. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem megírni, hogy a vizsgálat közben természetesen bent lehet az apuka is, vagy akit viszel magaddal, és a szonográfus a legapróbb részletességig elmondja, hogy éppen mit mér, mennyinek kell lenni az értéknek, kérdezni is lehet, tehát maximálisan azt kapod a pénzedért, amit elvársz. A szonográfus az uh készüléken, ti pedig egy nagyképernyős tv-n látjátok, hogy mi történik. Vizsgálat közben ide-oda váltogat a nézetek között, sokszor meg lehet nézni a babát színes felvételeken ahogy mozog. Tényleg nagyon jó.
2012. márc. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

én az istenhegyi klinikán csináltattam, mert egy 12. heti sima uh-n kicsit megijesztettek, így elmentem az istenhegyire 12 és 18ra is, kaptam dvdt, meg fotókat, leletet, nagyon alaposan átnézték. Akik dokik ott vannak, kettőről is tudom, hogy nagyon profik a Lintner (magzati szívrendellenességekre specializálódott) és a Hajdú drnő meg genetikai rendellenességekben országszete elismert.

Nézd meg a honlapjukat, árat most nem tudok

2012. márc. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Istenhegyin csináltattam én is, igen elégedett vagyok, csak nekik hiszek, egy kutyafuttában elvégzett sztk-s ultrahangnak nem, de még egy magánnak sem, aki 5 perc alatt megnézi a babát, nem mond el semmit, nem elég alapos.

Kb. 20-30 perc volt. Bátorfi doki nézte, ő is profi.

15 ezer, és adnak DVD-t, ultrahang képet és egy részletes leletet is.

Mindent részletesen megnéznek többször is, és megmérnek mindent pontosan, nagyon alaposak (orrcsont, szív üregei, szívbillentyűk, agykamrák, vesék, nyúlajak-farkastorok-gyanú, és persze a többit, amit már máshol is néznek: gerinc épsége, csontok, gyomor stb.).

Amúgy mindent részletesen elmagyarázott és lehet közben is kérdezni tőle bármit, szívesen válaszol, nagyon megnyugtató.

2012. márc. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!