Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi az esélye hogy beteg a...

V.Szabina83 kérdése:

Mennyi az esélye hogy beteg a babám, ha a Down-szűrésem eredménye 1/114 lett? Valaki írjon mert elég ideges vagyok!

Figyelt kérdés

2012. márc. 27. 20:16
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
18%
Ha biztos akarsz lenni benne még a szülés előtt, hogy nem beteg, akkor érdemes megnézetni. Persze a 4D is sokat segíthet, mert a tarkóredő vastagságát meg tudják mérni, de mivel itt tizedmillimétereken múlhat sok minden, így az sem 100 %. Ha 0,4%-nál magasabb a valószínűsége a Down szindrómának, akkor már szokták javasolni a magzatvíz-vételt, mert az pozitív eredménynek számít. Nem kellemes a magzatvíz vizsgálat, de túlélhető. Ugyanúgy hüvelyen keresztül végzik, mint a nőgyógyászati vizsgálatot.
2012. márc. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
28 éves vagyok.Van fogadott orvosom,már beszéltem vele.Holnap megyek hozzá meg 4d uh-ra is.Remélem már okosabb leszek utána.
2012. márc. 27. 20:51
 13/26 anonim ***** válasza:
Nagyon szorítok, hogy ne legyen semmi baj és egészséges babád szülessen. Próbálj meg nem idegeskedni, mert az sem tesz jót a babának.
2012. márc. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Ne idegeskedj,ez csak egy kockázat elemző vizsgálat!Ettől az eredménytől még lehet teljesen egészséges a babád!Az én kockázatom 1:32 lett.Egy hét múlva lesz a magzatvíz vizsgálat. Én 34 éves vagyok,kissé túlsúlyos is a magasságomhoz képest,és a tarkóredő 3,3 mm lett,így elég gyatra lett a kombi tesztem.Egyből küldtek genetikai tanácsadásra!Nem lesz semmi gond,az orvosod,majd elmond biztos mindent! Kitartás!
2012. márc. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
egy barátnőmnek is nagyon alacsony lett, a doki azt mondta neki,hogy készüljön fel lelkileg a beteg babára. ő elment magzatvízvizsgálatra,ahol kiderült,hogy nem down-os a bébi és már majdnem fél éves a gyönyörű pici lánya.
2012. márc. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
Szorítok neked nagyon, hogy minden rendben legyen. Próbálj meg nem idegeskedni.
2012. márc. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

27 eves vagyok, nekem nyaron 1:100-hoz lett a down kor eredmenye.

En elmentem az istenhegyire 4d-re,ahol nem talaltak semmit,de ajanlottak a magzatvizvetelt. Bevallaltam,mert nem akartam beteg babat,nem bantam meg. A szules millioszor fajdalmasabb mint egy ilyen vizsgalat es ott is van ekkora kockazat,csak abba valahogy nem mindenki akar belegondolni.

Amniocentezis nem faj,lelkileg megterhelo inkabb.

Nekem 6 hete szuletett meg a kisfiam,makk egeszsegesen ilyen eredmenyek mellett.Szoval ne keseredj el,minden rendben lesz!

Engem megnyugtatott nagyon hogy a 20.hettol tudtam hogy nincs semmi baja es a neme is kiderult igy konnyebb volt keszulodni az erkezesere(nevvalasztas,ruhak,kiegeszitok,stb)

2012. márc. 27. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

Én is 28 évesen szültem tavaly. Az AFP eredmény alapján nekem azt mondták hogy kb 1-1,5% az esélye annak, hogy Down-kóros a baba. Az amniocentézis kockázata is 1% körül van. Én nem vállaltam be, mivel az UH-on minden rendben volt; és abban a kórházban, ahol szültem, csak akkor csinálják, ha rossz eredmény esetén abortuszra mész.

Az én értékrendembe az abortusz nem fér bele ilyen esetben sem.


A lényeg, hogy egészségesen született a babám.

1% az statisztikailag nem nagy esély.

Persze aki az az 1%, annál más a helyzet. :(


De holnap a dokival mindent át tudsz beszélni, ne idegeskedj, az nem segít.

2012. márc. 28. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
Ha belegondolsz, hogy 114 ugyanilyen eredményekkel bíró magzatból 113 egészségesen születik meg, azért ahhoz képest az az 1 elenyésző.
2012. márc. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Ha van kedved írd majd meg mit mondott a dokid.
2012. márc. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!