Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek ez az ésszerűség...

Szerintetek ez az ésszerűség határain belül van?

Figyelt kérdés
Az egyik rokonomnak babája lesz, pár héttel fog később szülni mint én. Szoktam vele nagyon sokat beszélgetni és mondta hogy neki már két vetélése volt, most is veszélyeztetett terhes mert nagyon sok baja van, asztmás meg kb vasággyal együtt húsz kiló. És kérdeztem tőle ma hogy vettek-e már valamit a babának? Ő meg kb hülyének nézett miért kérdezek ilyet. Azt mondta hogy ő nem vásárol semmit amíg meg nem születik a baba, addig ne is adjanak neki semmit, mert nem szabad. A barátja fog elmenni vásárolni amíg ő szül. Megértem hogy fél hogy esetleg most is elvetél de szerintem nagyon nehéz lesz egy kisbabával kimosni az összes holmit meg vasalni meg ilyenek. Arról nem is beszélve hogy neki meg a babának is kell egy csomag amivel hazatudnak jönni. Azt sem akarja megvenni?! Ez nekem nagyon furcsa... Aki más is volt ilyen helyzetben hogy elment a babája, az is ennyire félt hogy egy darab zoknit se vett a babának amíg meg nem született?
2012. márc. 28. 13:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
az elején (12 hét) én is féltem a vetéléstől, már volt nekem is. Aztán ammikor már éreztem mozogni egy kicsit nyugodtabb voltam. 20. hét után vásárolgattunk, a nagyobb dolgokat a 30. hét körül. Azért akkor már elég jók az esélyei a babának.
2012. márc. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
*amikor
2012. márc. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk, közünk hozzá sok nincs ki hogy oldja meg a dolgait, de szerintem késő születés után elindulni vásárolni. Na meg valljuk be, egy apuka lehet nem is tud mindent megvenni ami kell - mondom ezt anélkül, hogy lenézném a férfiakat, de ők másként állnak hozzá a dolgokhoz.
2012. márc. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól is függ szerintem mikor ment el a babája...

Amúgy meg iszonyat fájdalmas egy vetélés, főleg ha már nagyobb babáról van szó, szerintem ne bolygasd nála ezt a témát, meg fogják oldani így, ha ők így szeretnék. Nyilván nehezebb lesz, de gondolom ezt ők is tudják.

2012. márc. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem írtad hány hetesek vagytok?

Speciel én sem vagyok az a vegyünk meg rögtön mindent típus. Én a 35. hétig dolgoztam, és utána kezdtük csak a vásárolgatást, részben babonából is. Nagyszülők már nem bírtak magukkal, vettek pár rugdalózót, de azt sem hoztam haza tőlük az utolsó hetekig, pedig nálunk minden rendben volt.

Nyilván az utolsó hetekben, amikor már elmúlik a koraszülés kockázata, azért legalább az alap dolgokat meg fogják venni. Mosni meg baba mellett is kell, vasalni meg max a textil pelusokat vasalom.

Én megértem, hogy ennyi negatívum után aggódik.

Én is asthmás vagyok, nekem segítettek a homeos bogyók, és szülés alatt nem okozott semmi gondot - ezzel esetleg bátoríthatod.

2012. márc. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Azért szerintem pár dolgot nyugodtan vehetne mert a kicsit valamiben haza kell hozni, másrészt tényleg nem az lesz szülés után a legfontosabb hogy vásárolgasson és mosson vasaljon. A párja meg nem biztos hogy megveszi a dolgokat , meg biztos rásóznak a bababoltban egy csomó felesleges dolgot!!!
2012. márc. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
meg az rengeteg dolog egyszerre, ágy, fürdetés-pelenkázéás kellékek, ruhák, az én páromnak elég volt a gyógyszertári csomagot rábízni :D
2012. márc. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom hol tart, de lehet hogy 36 hetesen fog bevásárolni, az is teljesen rendben van.

Amúgy ha az én férjemből indulok ki, ő simán beszerezne mindent, tök ügyes az ilyenekben, szóval csak le az előítéletekkel! Igaz, már sok szituáció volt, amikor neki kellett bevásárolnia, és maga mondta, hogy hozzá kellett szoknia pl. hogy kiválassz a megfelelő tampont nekem, de már a Dm bármely pontján otthonosan mozog. :o)

2012. márc. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Bocsánat, valóban elfelejtette írni, én 21, ő 20 hetes. Egyébként még mi sem vettünk semmit a babának, csak a babakocsi és a kiságy van meg, de azért a 24. héttől elkezdjük a vásárolgatást szerintem.

Hát most kérdeztem tőle hogy a bútorokat se akarja-e megvenni de gondolom azt sem, ha ruhákat se. 3 éve történt ez a vetélés, akkor még az előző barátjával volt. Ők másfél éve vannak együtt, és 6-7 hetesen vesztette el a babát, de az is becsúszott volt, ahogy a mostani is.

2012. márc. 28. 13:52
 10/12 A kérdező kommentje:
Sokan írtátok hogy az utolsó hetekben vásároltatok, szerintem az is tök rendben van, meg nem azt mondom hogy most kell vásárolgatni, mert még (ahogy írtam) mi sem vettünk semmit. Ő nem az utolsó hetekben akar vásárolni, ő egyáltalán nem szeretne! A párja 18 éves, nem hiszem hogy egy 18 éves leendő apuka megtudja venni a dolgokat, amikor kérdeztem hány hetes a barátnője akkor azt mondta 15 amikor már a 18. hétben volt. Én biztos nem bíznám rá az összes babaruha vásárlást plusz a bútorokat.
2012. márc. 28. 13:56
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!