Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek ez az ésszerűség...

Szerintetek ez az ésszerűség határain belül van?

Figyelt kérdés
Az egyik rokonomnak babája lesz, pár héttel fog később szülni mint én. Szoktam vele nagyon sokat beszélgetni és mondta hogy neki már két vetélése volt, most is veszélyeztetett terhes mert nagyon sok baja van, asztmás meg kb vasággyal együtt húsz kiló. És kérdeztem tőle ma hogy vettek-e már valamit a babának? Ő meg kb hülyének nézett miért kérdezek ilyet. Azt mondta hogy ő nem vásárol semmit amíg meg nem születik a baba, addig ne is adjanak neki semmit, mert nem szabad. A barátja fog elmenni vásárolni amíg ő szül. Megértem hogy fél hogy esetleg most is elvetél de szerintem nagyon nehéz lesz egy kisbabával kimosni az összes holmit meg vasalni meg ilyenek. Arról nem is beszélve hogy neki meg a babának is kell egy csomag amivel hazatudnak jönni. Azt sem akarja megvenni?! Ez nekem nagyon furcsa... Aki más is volt ilyen helyzetben hogy elment a babája, az is ennyire félt hogy egy darab zoknit se vett a babának amíg meg nem született?
2012. márc. 28. 13:37
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg attól fél a barátnőd, ha előre iszik a medve bőrére, akkor megint baj lesz. Ez lélektanilag érthető a vele történtek után.

Amúgy nem vállalkozik lehetetlen feladatra, akár ha akkor kezdik a cuccolást, amíg kórházban van. Neki nyilván van kórházi motyója. Egy-két váltás ruhát bárki meg tud venni a babának, nagymamák, férj. A gyógyszertári csomag akár hazafelé elintézhető pelenkával együtt. Otthonról, vagy már a kórházból is tud neten rendelni, akár új, akár használt holmit. Az sem tragédia, ha a picinek az első héten nincs ágya, vagy babakocsija.

A ruhákról meg annyit, hogy hiába mosol, vasalsz ki mindent, nem tudsz nagyon előre készülni. Van olyan baba, aki 3 nap alatt képes az összeset elhasználni, mert minden evésnél kiküldi a kakit a pelenkából :-) Ilyenkor jön jól a mosó-szárítógép.

Oké, ez így elég futkosós, de ha ettől nyugodtabb a lelke, akkor rendben van.

2012. márc. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Én sem akartam előre vásárolgatni, de a 34.hét után elmentem. Néha a párommal együtt vásároltunk. Ügyes ő is, de egy nő kell ezt megoldja, jobban ért hozzá és nem felejti el felét, mire a boltig ér.

Szerintem nyugodtan elmehetne a rokonod is az utolsó hónapokban. Én annyira élveztem a kis ruhákat, kellékeket összeválogatni.

2012. márc. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!