Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most akkor lehet háton fekve...

Most akkor lehet háton fekve aludni vagy sem? Iszonyatosan zsibbadok ha oldalt fekszem, szinte már csak háton jo.35hetes km

Figyelt kérdés
2009. jún. 15. 09:59
 1/8 anonim ***** válasza:

Azt szokták mondani,ha problémamentes a terhesség,akkor feküdj úgy ahogy neked jó.

Elvileg a jobb oldalt nagyon nem helyeslik.

Én csak a bal oldalamon tudok,már kb.a 25 . hét óta.Most vagyok 37hetes...lassan kisebesedik az oldalam:))

2009. jún. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Múltkor olvastam valahol,hogy problémamentes terhesség esetében úgy alszol,ahogy jól esik,akár hason is. Én pl csak félig hason,vagy háton tudok aludni.
2009. jún. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy nem jó, mert nem kap elég oxigént, de biztos, hogy vannak más nézetek is.

Én még csak 27 hetes vagyok, de már eléggé szenvedek az alvással! Kicsit nagyobb a hasam az átlagnál...

Igyekszem oldalt feküdni, de akkor mindig fáj a derekam. Hiába teszek a hasam alá és a lábam közé kipárnát, akkor is. Szinte mindíg, amikor felébredek éjjel, akkor én is a hátamon fekszem. Remélem nem lesz baj belőle!!

Kiváncsi vagyok én is, hogy ki mit hallott ez ügyben!!

Kellemes babvárást mindenkinek!

2009. jún. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek.

Jobb oldalt nem alhatok mert vese nagyobbodásom van.

Bal oldalt nem tudok mert már vizesedek és egyböl elkezd zsibbadni a kezem,hason meg szintén nem tudok elég nagy hasim van.Csak a háton fekvés maradt.

2009. jún. 15. 10:10
 5/8 anonim ***** válasza:
38 hetet töltöttem én már háton fekve fulladok!De amig Te jol érzed magad addig fekhetsz nyugodtan háton!Egyébként én még jobb oldalt tudok oldalt feküdni .
2009. jún. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Már a jobb oldalon fekvést sem javasolják? Azzal mit ártok?

Én a háton fekvésről is csak a múltkor olvastam, addig nem is hallottam róla. Ha nem lenne netem, nyugodtan aludnék. Így meg amiót aolvasok és olvasok, azóta mindenen idegesítem magam.

Reggelente van, hogy hanyatt fekve ébredek, pedig SOHA nem tudtam háton aludni. S amióta olvastam a háton fekvés kerüléséről, ezeken a reggeleken bűntudatom van.

Ez őrület!

Akkor már oldalamon sem feküdhetek? Hát akkor a hasamat nyomjam?

Nem hiszem, hogy minden kismama a bal oldalán aludna...

Ne haragudjatok az indulatos hangvételért, de szerintem már tényleg kezdjük túlaggódni a dolgokat...

25 hetes km

2009. jún. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Szia! En ugy tudom, hogy haton es jobb oldalt azert nem javasoljak az alvast, mert olyan erek mennek bennunk, ami nem jo ha elszorul. De azt ugy is megerzed, ha valamit nyom a baba benned. 38. hetben vagyok es alt elkezdek egyik oldalon aludni, aztan ha nem kenyelmes fordulok tovabb. A pocimat kiveve vegigrotalom az ejszakat, nekem bejott es ugy nez ki a pindurt se zavarja :)
2009. jún. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

13.46-os. Ha egy kicsit utána olvasol,akkor a miértedre megkapod a választ.

Nem túlaggódás kérdése,hanem tények.Ha már a 30.-hét után jár a kismama,akkor már akkora a baba súlya,h háton ill. jobb oldalon feküdve - nyomja a bébi a fő artériákat.Ezért nem javasolják.

De ha neked úgy kényelmes,hát aludj úgy...

Ha a bébi nyomja ezeket a fő ereket,azt megérzed és egyből meg fogsz fordúlni.

Vagy nehezen kap az ember levegőt,gyorsabban ver a szív vagy egész egyszerűen a baba olyan iszonyatos rúg-kapálásba kezd h muszáj pozíciót váltani.

Hát,röviden ennyi a magyarázat.

Ha meg nem lenne neted és nem tudnál utána olvasni ezeknek a dolgoknak,akkor fejvesztve rohannál a dokihoz,h éjjel miért arra ébredsz h fulladsz..stb..stb...

2009. jún. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!