Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az első terhességeteknél...

Az első terhességeteknél mennyire éreztétek úgy, hogy rendezettek a körülmények a gyerekvállaláshoz, teljesen készen álltok rá?

Figyelt kérdés
Nem csak az anyagiakra gondolok,hanem pl.voltak-e vkinek folyamatban lévő tanulmányai,volt-e állandó állás,úgy éreztétek-e,hogy megtettetek-e mindent,amit még a gyerek előtt akartatok,fiatalnak éreztétek-e magatokat stb.mennyire zavartak ezek a tényezők?
2012. márc. 28. 17:27
 1/10 anonim ***** válasza:
hát én még fiatal vagyok 23 éves.de én úgy éreztem kiéltem magam bulizás,pasizás terén.a párom is mert ő már 29.mindkettőnknek biztos állása volt.igaz hogy még nincs saját házunk meg százezrek a bankszámlán de ha arra vártunk volna akkor soha nem lenne babánk!nem éreztem magam fiatalnak a babavállaláshoz mert 17 éves voltam amikor édesanyám meghalt és árván hagyott minket.(én,10 éves húgom és akkor fél éves öcsém) akikről gondoskodni kellett.igaz az apukánk él de ugye a gyerekeket általában a nő neveli meg főz mos takarít.édesapánknak meg dolgozni kellett úgyhogy minden rám hárult.és már alig várom hogy megszülessen a babánk!!
2012. márc. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
szia! mi úgy döntöttünk, hogy akarjuk a babát annak ellenére, hogy még csak 19 vagyok, párom 24. Ő már dolgozik. Most úgy döntöttem, hogy abbahagyom a sulit. Nagyon nehezem tudnál befejezni, de ez hosszú történet. Úgy döntöttem a kis jövevény a legfontosabb. A rosszullétek miatt nagyon be sem tudok járni. Nem vagyok kétségbe esve. Eltudok helyezkedni majd így is. Szerintem megtettem mindent. Úgy érzem most jött el az ideje és nem bántam meg. Bár egy kicsit meglepett, hogy az első hónapban összejött amikor elég rendszertelen volt a menstruációm.
2012. márc. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia


Első gyermekemet, amikor vártam éppen egyetemre jártam (2009, tervezett baba volt!). Egyéni tanrendes voltam 3 félévet, csak a gyakorlatokat és a vizsgákat csináltam meg (két szakon). Amikor 3 hónapos volt kezdtem a nyelvvizsgát megcsinálni. Fél éves, amikor a szakodolgozatomnak kezdtem. Egy éves múlt, amikor diplomáztam. Nekem ment!


Most, a másodikkal már dolgzok. A ksifiam bölcsis. De úgy érzem most nehezebben tudok helytállniaz élet különböző terein.

2012. márc. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Mi mindent elrendeztünk előtte.

Én 28, férjem 29. Viszonylag jó állások, ház stb.

Egyetemet, főiskolát már régen befejeztük.

Mindent megtettünk,amit akartunk a baba előtt!

2012. márc. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem terveztük, terhes lettem, örültünk, de 6 hetesen elment, onnantól azon voltunk, hogy újra terhes legyek 1,5 évbe telt. Én 24 a párom 34 éves volt akkor, lakás, biztos,jó munkahely, az alapok mindkettőnknél meg voltak, de ezért tettünk is. 18 évesen volt egy abortuszom a "nem jó helyen és nem jó időben" miatt onnantól tudatosabb próbáltam lenni..., úgy érzem sikerült.
2012. márc. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

23 vagyok, még éppen tanulok, de már nem sokáig. A férjem már nem, ő orvosként dolgozik egy klinikán. Nekem a terhességgel mindenképpen kiteljesedett az életem, semmilyen fenntartás nincsen bennem. És azt hiszem kettőnk nevében is kijelenthetem, a párom is rettentően élvezi ezt az állapotot. :)


34 hkm

2012. márc. 29. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
10%

Úgy látom egyedül vagyok, de nekem pont azóta vannak nagy kétségeim, hogy megfogant a babánk.


30 éves vagyok, 1,5 éve próbálkozunk, rettentően akartuk.

Most vagyok 5 hetes és mióta tudom, hogy végre sikerült, elmaradt az a boldogság amit azt hittem el fog önteni mikor kiderül.


Képzésre járok, amit majd el kellesz halasztanom, el akartam kezdeni dolgozni Németországban, épp jövő héten indultam volna, így abból sem lesz semmi.


Itt vagyunk ketten a férjemmel albérletben csak az ő keresetéből tengődve ami összesen 70ezer Ft.

Nagyon sok kétségem van, félek, hogy fogunk megélni, ráadásul a mostani lakásból is el kell költöznünk mivel ez csak egy garzon.

Nem tudom, normális-e, ha a leendő kismamák ennyit aggódnak miután megfogantak az anyagiak miatt, én mindenesetre teljesen elkeseredtem.

ami azért fura, mert már szinte lelkibeteg voltam annyira akartam ezt a babát.

2012. márc. 29. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A férjemmel jól voltunk (szeretetben, nagyon vártuk a picit, volt hol lakni, nem volt adósság, így nem aggódtam. Arra az évre biztos volt az állásom, túl voltam az egyetemen.-Jöhetett a baba.
2012. márc. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
30 évesen szültem 6 év "meddőség" után.A terhességnek örültem de az anyagi helyzetünk folyamatosan romlott,kiestem a munkából ahol boltvezetőként dolgoztam viszonylag jó fizetésért,albérletben lakunk szóval sok gond volt.A párom most Németországban dolgozik hogy megéljünk,de így a szülésről is lemaradt és a most 5 hónapos lányunkat is csak 2 havonta látja.még most is folyamatosan aggódom a jövő miatt de a legjobb dolog az életemben a babám születése!
2012. márc. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
én is őszintén akartam,egy évet vártam rá,és nagyon örültem mikor kiderült,de azóta elkezdtem azon gondolkodni,hogy nem vagyok-e még fiatal,biztos ezt akarom-e,sok kétség van bennem,ami azért furcsa,mert tényleg szerettem volna..
2012. márc. 29. 16:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!