Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi az abortusz menete? Mennyi...

Mi az abortusz menete? Mennyi idő mindent elintézni?

Figyelt kérdés
Kioktatást nem kérek. Van egy 5 hónapos kislányunk és végig óvszerrel védekeztünk és észre sem vettük, hogy kiszakadt volna. Tegnap derült ki, hogy 9 hetes terhes vagyok. Nem is gondoltam, mert a szülés után nem jött meg. Sem anyagilag, sem lelkileg nem vagyok felkészülve egy újabb babára. Nagyon megrázott lelkileg ez a döntés, de nem látunk jobb lehetőséget.
2012. márc. 29. 07:09
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
88%
miután elmész a nőgyógyászhoz,védőnőhőz,elküldenek a család védelmishez(ez egy beszélgetés),majd 3nap múlva ismét jelentkezel ,hogy nem gondoltad meg magad..befizeted a csekket...2 hét mire mindent elintézel
2012. márc. 29. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
96%
Átérzem, én ugyanebben voltam egy éve, nekem is 5 hós volt a fiam. Elmész nőgyógyászhoz, uh-ra. Ezekkel a papírokkal a nővédelmi tanácsadóba megjelensz a kapott időpontra, elmondod mit akarsz és minek mentél. Kapsz egy csekket, mivel gyesen vagy ez 14500ft lesz. Befizeted és a 3 nap gondolkodási idő leteltével visszaviszed. Aláírod a papírokat, kérsz egy időpontot a kórházba. Odamész éhgyomorra, megvizsgálnak, majd vársz hogy bevigyenek. Kérheted altatásban, vagy helyi érzéstelenítésben, altatáshoz belgyógy papír is kell. Az egész 10 perc, nem érzel semmit sem, utána feküdni kell 2 órán keresztül, nem ehetsz nem ihatsz. Majd kortyonként eszegethetsz, felülhetsz. Visszamennek megnézni a vérzést, ha minden rendben akkor pár óra múlva haza is engednek. Engem 9kor műtöttek, 2kor mehettem.
2012. márc. 29. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
81%

Ha már 9 hetes vagy, nem lesz az 2 hét, de amúgy minden úgy zajlik, ahogy azt az első válaszoló leírta.

Nőgyógytól azonnal a családsegítő, ezt a nőgyógy megmondja hogy hol van, kihez kell menned.

3 nap múlva kell vissza menned, ebben a 3 napban intézd el a vérvételt és az ekg-t, ezekhez a körzetitől kell majd beutaló, szólj hogy írja rá az ekg-ra hogy sürgős.

Mire megint mész a cssegítőhöz, elvileg az eredményeknek meg kell lennie.

Ebben a 3 napban a kórházat is hívd fel, hogy időpontot kérj.

A családsegítőshöz vidd magaddal a gyes-ről szóló nyilatkozatot, mert úgy csak a felét kell fizetned a műtétért.

Elvileg a családsegítős a jegyzőkönyvet postán küldi, azért legyen addigra időpontod, mert akkor ha normális oda adja kézbe, hisz anélkül nem foglalkoznak veled a kórházba.


Ha természetes úton szültél, akkor reggel befekszel és délután már mehetsz is haza.

Ha császároztak, és még nem is szültél természetesen, akkor előző este kell befeküdnöd, mert akkor tágító felhejezése szükséges, amit éjfél körül végeznek el.


Kitartás :)

2012. márc. 29. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
köszönöm a kedves, segítő szavakat. Nagyon sajnálom, hogy így alakult... akkor kell menni külön védőnőhöz vagy csak a családsegítőshöz?
2012. márc. 29. 08:11
 5/27 anonim ***** válasza:
82%

csak a családsegítőhöz.

A védőnőnek ehez semmi köze

2012. márc. 29. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. márc. 29. 09:07
 7/27 anonim ***** válasza:
85%
Annyira sajnálom,hogy átkel esned ezen kitartás!!!!!!!
2012. márc. 30. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Én is nagyon sajnálom, de nincs jobb megoldás. Hétfőn megyek a családsegítőshöz. Szerintetek így is 2-szer kell menni, hogy már 9 hetes vagyok?
2012. márc. 30. 07:47
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
mindenképp,de gyorsitottan megcsinálják ha közeleg a 12.het ,lehet jövő hét pénteken mar menned is kell a kórházba
2012. márc. 30. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen 2 szer!A műtét előtt még megvizsgál az orvos és ő utal fel osztályra!Bár a családvédelmi részét nem tudom mert nekem sajnos indokolt volt az ab nekem oda nem kellet mennem én is átestem rajta nem is olyan régen 15.héten szültem meg a picinket.
2012. márc. 30. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!