Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Táppénz ügyben kérnék segítség...

Táppénz ügyben kérnék segítséget? Most a kereset 60%-a a veszélyeztetett kismamáknak? Már nincs betegszabadság nekünk?

Figyelt kérdés
2011-ben augusztustól dolgozom, előtte GYED-en voltam. Idén 2012-ben márciustól vagyok táppénzen. A bruttóm tavaly 160e volt, idén br. 175e. Sajnos nem jelentett be teljes pénzre a munkáltatóm.:( Mire számíthatok most? Kérem, aki tud segítsen, mennyi bevételem lesz most táppénz alatt, ill. mennyi lesz a GYED-em?
2012. márc. 29. 19:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Betegszabadság nincs veszélyeztetett terhesség esetén, ezt konkrétan tudom.

A többi kérdésre pedig majd válaszolnak a többiek, mert abban nem vagyok jártas.

2012. márc. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem lehet pl. kérni, hogy a 180 napot a keresőképtelenségem első napjától visszafele számolják, onnan a 180 napot? Mert ha az előző évet nézik, a 2011-est, a GYed miatt jóval kevesebb lesz.
2012. márc. 29. 19:12
 3/7 anonim ***** válasza:

Mivel 2011-ben nem volt 180 bérezett napod, így a keresőképtelenség napjától visszafelé fogják számolni a 180 napot - ez nem kivánságműsor, hanem szabály:)


A táppénz valóban 60%, és tényleg nincsen már betegszabadság a veszélyeztetett terhesség miatt keresőképtelen kismamáknak.

Nagyjából 2*175, és 4*160ezer lesz a jövedelem, amit 180-al el kell osztanod - vagyis átlagosan a táppénzed bruttó 100.000 lesz.

(a gyed alapja is ez az összeg lesz, vagy azért, mert még idén igényeled, és annak is ez a 180 nap lesz az alapja, vagy azért, mert nem idén igényeled, és azért nem lesz 180 bérezett napod, mert nagyobbrészt tgyásban, táppénzben részesültél - mert ekkor meg a tgyás alapja lesz a gyed alapja is)

2012. márc. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Jobban jársz, ha felhívod az OEP-et. Én nemrég tudtam meg, hogy nekem csak 50% táppénz jár és nem 60. :((((
2012. márc. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem túl korrekt szabályozás! Nyilván senki sem jókedvéből van táppénzen, és attól, hogy nem megyünk be dolgozni, semmivel sem lesz kevesebb a kiadás, sőt, még több is.


Egyébként van gyed kalkulátor:


[link]

2012. márc. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Így van! Biztos azért nem járunk be dolgozni, mert lusták vagyunk. Igaz, hogy alig bírom vonszolni a hasam, voltam kórházban is, veszélyeztetett vagyok sok területen, de úgy látszik ez bűntett és büntetést érdemel.
2012. márc. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A kérdezőnek 60% a táppénz, hiszen leírta, hogy tavaly gyeden volt, majd visszament dolgozni.


Annak 50% a táppénz, akinek nincs 2 év folyamatos munkaviszonya. AKinek van, annak 60%.

2012. márc. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!