Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Klion hüvelytabletta - elkezdj...

Klion hüvelytabletta - elkezdjem üdülés előtt/közben?

Figyelt kérdés

1-2 hete kicsit erősebb folyásom volt, doki is megnézte (csak ránézésre, laboratóriumba nem küldött mintát), és felírta a Klion D-100-at 10x.


Holnapután utazunk el 5 nap "előrehozott nyaralásra" (mivel nyáron szülök:), és kicsit elbizonytalanodtam, ahogy utánaolvastam a velejáróknak...(Nagy mennyiségű vizes folyás, csípős érzet, kellemetlen stb...)


Még sosem kellett ilyesmi készítményt használnom, ezért nem tudom, hogy mire számítsak pontosan. Mivel wellness hotelbe megyünk, fürdeni is fogok - talán annál indokoltabb lenne, hogy elkezdjem, nehogy még vmi fertőzés jöjjön? (Igaz, biztonságos helyre, a Kolpingba megyünk.)


Mire számítsak? Vigyek éjszakára esetleg betétet? (Többen írták, hogy azt hitték, a magzatvíz folyt el...)

Köszönök minden tanácsot!


25 hetes km


2012. márc. 30. 22:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Valóban nagy mennyiségű folyásra számíts, nekem volt hogy nadrágot is kellett cserélnem. Én a helyedben a wellnessezés után kezdeném csak el,nem mennék így vízbe. Nem hiszem hogy a medencében való fürdőzés rontana a dolgon, bárhol összeszedhetsz bármit, a nőgyógyász szerint elég ha beleizzadt a nadrágodba nyáron, és már attól is fertőzésed lehet. Ez sajna elkerülhetetlen. Úgyhogy szerintem vagy wellness előtt vagy utána csináld a kezelést.
2012. márc. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Olvastam, hogy gombásodásra szokták felírni. Nekem még nem volt sosem, sztem ez sem az. Kicsit furcsálltam is, hogy minden kenetvétel híján csak úgy felírta ezt, mondván, hogy ne kelljen 3 hetet várni az eredményre. Azóta már csökkent a folyásom (3 napja voltam nála, még nem váltottam ki a receptet). Szerintetek tényleg indokolt? (Persze, ő biztos tudja, csak mégis furcsállom a dolgot kicsit - tudom, megkérdezhettem volna..:)
2012. márc. 30. 22:53
 3/6 A kérdező kommentje:

Kedves első - a tabletta miatt nem mennél vízbe, vagy az esetleges fertőzés miatt?

Csak mert terhesen én is tartok kicsit a fürdőzéstől, de a doki, meg a védőnő is mondta, hogy megbízható helyen nyugodtan lehet. Csak most ebben a helyzetben nem tudom...

2012. márc. 30. 22:55
 4/6 anonim ***** válasza:

Szívás, mert nekem hasonló helyzetben a doki azt mondta, hogy tilos fürödni és tilos halasztani a kezelést.

Mivel nekem nem volt nagyon vészes a tünet, én saját felelősségemre halasztottam a kezelést a nyaralás utánra. Mi is wellnesselni mentünk.


Ha kúpot használsz, tisztasági betét mindenképpen kell, napközbenre. Igaz, este rakod fel, de napközben is szivárog a maradék. A Klion nekem rettenetesen viszketett-csípett. Fel is hívtam a dokit az 1. után, mert azt hittem, durva allergiás reakció. Aludni sem tudtam tőle. De a doki azt mondta, azért csíp, mert gyulladt a hüvely. És igaza lehet, mert a 3. már nem csípett.

2012. márc. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Fürödhetsz terhesen, de csak hűvös vízben, mert a meleg víz vetélést okozhat. Nekem a fertőzés miatt nem ajánlotta a fürdést, meg azért, mert ha várok a kezeléssel, romolhat az állapotom. (Nem romlott.)

Nekem se gombára írták fel, valami vegyes bakteriális fertőzés volt.

2012. márc. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok, ezzel a hüvelykúppal nem mennék vízbe, mert egész nap folyt belőlem, mikor nekem kellett használni. Szerintem beszéld meg a nőgyógyászoddal hogy ilyenkor mit tegyél és mit ajánl, ő többet fog tudni mondani.
2012. márc. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!